Home \ index
 

Ako sa zbaviť pigmentových škvŕn.

 

Pigmentové škvrny čiže hyperpigmentácie, spôsobená vekom, pobytom na slnku a akné, nemusí byť škodlivá vášmu zdraviu, ale určite môže byť otravná. Prečítajte si tento článok, aby ste zistili rôzne dostupné možnosti liečby, ktoré vám pomôžu pigmentové škvrny časom zosvetliť.

              

Postup .

    

    1      Metódy "Urob si sám"  .

    
   
 1.            1      Použite citrónovú šťavu. Citrónová šťava má prirodzené bieliace vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zjemniť vzhľad pigmentových škvŕn a vytvoriť rovnomernejšie, svetlejšiu pleť. Rozotrite čerstvo vytlačenú citrónovú šťavu na svoje pigmentové škvrny a nechajte ju tam pred opláchnutím zhruba 10 minút. Opakujte toto ošetrenie trikrát týždenne.  
    
  • Citrónová šťava vysušuje pokožku a robí ju hypersenzitívne na slnko, takže je dôležité po tomto ošetrení použiť hydratačný a opaľovací krém.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Použite jablčný ocot. Jablčný ocot funguje tak, že urýchli proces, ktorým sa vaša pleť prirodzene obnovuje, čo môže pomôcť vyrovnať tón pleti. Nakvapkajte ocot na vaše pigmentové škvrny vatovou guľôčkou a nechajte ho niekoľko minút pôsobiť, než ho opláchnete.        
 4.  
 5.             3      Použite červenú cibuľu. Kyselina v cibuliach má prirodzené pleť zosvetľujúci vlastnosti, ktoré môžu pomôcť v boji s pigmentovými škvrnami. Získajte z cibule šťavu tak, že ju roztlačíme alebo dáte do mixéra. Použite vatovou guľôčku k nakvapkanie šťavy na vaše pigmentové škvrny a nechajte ju približne 10 minút pôsobiť, než ju opláchnete. Opakujte toto ošetrenie denne.        
 6.  
 7.             4      Použite cesnak. Rozkrojte čerstvý strúčik cesnak napoly a potrite ním svoje pigmentové škvrny. Alebo rozmixujte cesnak v mixéri, aby ste vytvorili pastu, a použite vatový tampón k nakvapkanie na vašu pleť. Nechajte cesnak 30 minút až hodinu pôsobiť a opláchnite.                  
 8.  
             

    2      Možnosti ošetrenie  .

    
   
 1.             1      Vyskúšajte krém na zosvetlenie pleti. Na trhu existujú prípravky na pigmentové škvrny na predpis, ktoré obsahujú pleť bielidlo nazývané hydrochonin. Pri dlhodobom používaní môžu tieto typy krému zosvetliť existujúce pigmentové škvrny a vytvoriť rovnomernejšie tón pleti.  
    
  • Bieliace činidlo v tomto druhu krémov môže spôsobiť dočasné svrbenie, pálenie, začervenanie a ďalšie nepríjemnosti.
  •  
  • Sú k zohnaniu aj voľne dostupné krémy, ktoré tvrdia, že lieči pigmentové škvrny. Väčšina väčších kozmetických spoločností, ako je Clinique, Estée Lauder, Maybelline, Proactive a Garnier také produkty má.
  •  
  • Vyvarujte sa pleť zosvetľujúcim krémom, ktoré obsahujú ortuť, pretože táto chemikálie môže byť pre ľudí toxická.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Podnikaj laserovú terapiu. Je dostupné ošetrenie laserom, ktoré sa zameriava na melanín produkujúce bunky, zodpovedné za pigmentáciu kože. Laserová terapia môže za niekoľko aplikácií postupne zosvetliť vzhľad pigmentových škvŕn.  
    
  • Laserová terapia obnáša niektoré rizikové faktory, medzi ktoré patrí strata farby kože.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zvážte chemický peeling. Toto ošetrenie zahŕňa nanesenie kyseliny na pleť, ktorá spôsobí, že sa vrchná vrstva olúpe a pod ňou sa vytvorí nová čerstvá vrstva. Môže byť potrebné podstúpiť niekoľko ošetrení, než uvidíte výsledky, aké chcete.  
    
  • Pri tomto type ošetrenia je dôležité chrániť vašu pleť pred slnkom. Rovnako ako laserová terapia obnáša chemický peeling riziko straty farby kože.
  •  
         
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (4)      
Index populárne:
Ako sledovať Netflix v televízii.

Ako odstrániť žmolky z oblečenia.

Ako cvičiť s jednoručkami.

Ako si zmerať IQ.

Ako vyrobiť repelent proti hmyzu z esenciálnych olejov.

Ako si urobiť banánovej smoothie.

Ako sa prírodným spôsobom zbaviť mravcov.

Ako zmierniť vzhľad jaziev v tvári.

Ako rozpoznať príznaky tuberkulózy.

Ako získať späť stratený hlas.

Ako si zvýšiť krvný tlak.

Ako sa zbaviť strií.

Ako odstrániť žmolky z oblečenia.

Ako obviazať zranenie.

Ako sa rýchlo zbaviť nafúknutého brucha.

Ako sa ochrániť pred toxickými ľuďmi.

Ako sa okamžite zbaviť zlého dychu.

Ako budovať dôveru.

Ako sa chrániť pred búrkou.

Ako znovu zaktivovať Instagram.

Ako si urobiť banánovej smoothie.