Home \ index
 

Ako odstrániť triesku jedlou sódou.

 

Deti (a veľa dospelých) často považujú odstránenie triesky za absolútnu teror. Nie je to len kvôli bolesti triesky samotné, ale myšlienky šťourání sa pod svojou kožou ihlou a pinzetou! Tu je jednoduchý, takmer bezbolestný spôsob, ako triesku vybrať. Tento spôsob s využitím jedlej sódy (sódy bikarbóny) bude fungovať dokonca aj na odstránenie hlboko zarytého kúsku skla.

              

Postup .

    

    1      Prehliadka rany  .

    
   
 1.            1      Nestláčajte ju! Keď prvýkrát prezeráte triesku, nesnažte sa ju dostať von vytláčaním. Ak je ostrá, mohli by ste ju tak zarývať hlbšie do kože; ak je krehká, mohli by ste ju rozlomiť na menšie kúsky.        
 2.  
 3.      2      Vyčistite miesto mydlom a vodou a osušte ho. Buďte jemní - poklepanie miesta papierovou utierkou vsiakne vodu bez akéhokoľvek nepotrebného (a potenciálne bolestivého) trenia. Nechcete, aby sa koža (alebo trieska, ak je drevená) rozmáčela.        
 4.  
 5.      3      Prezrite si triesku pod zväčšovacím sklom. Veľkosť triesky a to v akom uhle je pod vašou kožou, vám pomôže spoznať, aký je najlepší spôsob k jej vybratie.                  
 6.  
             

    2      Odstránenie pomocou jedlej sódy  .

    
   
 1.      1      Pozrite sa na Ako odstrániť triesku pre opis iných metód, ktoré možno budete chcieť vyskúšať prvý. Metóda s jedlou soľou popísaná tu je najlepšie pre drobné, neviditeľné triesky, alebo tie hlboko zarytých. Pasta z jedlej sódy spôsobí, že koža opuchne a vytlačí triesku von. Je najlepší ju použiť až po ostatných spôsoboch, pretože iné metódy (lepiacu pásku, pinzetu, ihlu) sťaží, pretože vaša koža bude mierne opuchnutá.        
 2.  
 3.      2      Vytvorte pastu z jedlej sódy. Pridajte vodu k približne ¼ čajovej lyžičky jedlej sódy a vytvorte hustú pastu.        
 4.  
 5.      3      Naneste pastu na triesku. Rozotrite jedlú sódu na obväz a priložte obväz k postihnutému miestu.        
 6.  
 7.      4      Po 24 hodinách odstráňte obväz. Tříska by mala vyčnievať z kože. Ak je viditeľná, vyberte ju pinzetou a jemne opláchnite kožu. Ak trieska vyčnieva, ale nie je vidieť, môžete jej takto vypláchnuť bez ďalších komplikácií.  
    
  • Opakujte túto metódu s novou pastou a iným obväzom každých 24 hodín, kým trieska nezmizne.
  •  
         
 8.  
 9.      5      Použite lokálne anestetikum. Ak je trieska extrémne bolestivá, môžete rozotrieť na postihnuté miesto trošku gélu, ktorý sa používa pri raste zúbkov, a niekoľko minút počkajte, než sa pokúsite triesku odstrániť. Gél na rast zúbkov miesto znecitlivie. Akonáhle pár minút počkáte, opláchnite postihnuté miesto.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                     
Index populárne:
Ako prekonať nepriazeň osudu.

Ako sa vyhnúť omdletie.

Ako upliesť rybie vrkoč.

Ako spoznať, či máte horúčku.

Ako zmeniť užívateľské meno na Twitteri.

Ako niekomu urobiť radosť.

Ako zmierniť bolesti chrbta bez liekov.

Ako sa usmievať očami.

Ako sa dostať do iCloudu.

Ako schudnúť aj bez cvičenia.

Ako sa obliecť do Paríža.

Ako čistiť meď.

Ako urobiť oheň bez zápaliek a zapaľovače.

Ako maľovať akrylovými farbami.

Ako zastaviť zvonenie v ušiach.

Ako schudnúť na tvárach.

Ako prijímať viac vitamínu C.

Ako sa zbaviť plávajúcich škvŕn.

Ako prijímať viac vitamínu A.

Ako schudnúť prirodzene.

Ako rozpoznať závislosť na metamfetamínu.