Home \ index
 

Ako sa zbaviť rozšírených pórov.

 

Bez ohľadu na to, ako sa staráte o svoju pleť, sa niekedy objaví rozšírené póry a vyrážky, ktoré nevyzerajú pekne. Ak vás tieto problémy trápia, tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu sa ich zbaviť.

              

Postup .

    

    1      Ako zmenšiť póry  .

    
   
 1.            1      Umývajte si tvár každý deň, ale nepreháňajte to. Póry sa zväčší, keď sú zanesené špinou, mazom alebo baktériami a môžu sa aj zapáliť. Pravidelne si umývajte tvár, ale nie príliš často - raz ráno a raz večer bohato stačí.        
 2.  
 3.             2      Dávajte si na tvár ľadové obklady. Chlaďte si tvár ľadovými kockami a póry sa vám stiahnu.       
 4.  
 5.             3      Urobte si pastu z jedlej sódy. Veľa vizážistov nedá na jedlú sódu dopustiť, pretože im pomáha zmenšiť póry a zároveň bojuje proti akné. Pokiaľ máte veľmi citlivú pleť, buďte opatrní - jedlá sóda by ju mohla podráždiť. 
    
  1. Zmiešajte vodu s jedlou sódou a vytvorte hustú pastu.
  2.  
  3. Krúživými pohybmi vmasírujte pastu do pleti.
  4.  
  5. Opláchnite studenou vodou.
  6.  
  7. Túto metódu používajte ako doplnok bežnému umývanie po 5-7 dní. Po týždni aj začnite používať iba 3x týždenne.
  8.  
         
 6.  
 7.             4      Namočte si žinku v citrónu a ananásu. Potom si ju pevne pritlačte na tvár a opláchnite si ho teplou vodou. Šťava z citróna a ananásu obsahuje prírodné enzýmy, ktoré sťahujú pleť a čistí póry. Ak máte citlivú pleť, použite ešte pred tým hydratačný krém, aby vám citrón pleť nepodráždili. Práve citrón má najlepšie schopnosť prečistiť a stiahnuť póry tváre.       
 8.  
 9.             5      Použite jemný peeling. Peeling väčšinou obsahuje malé čiastočky, ktoré zbavujú pleť mŕtvych buniek a uvoľňujú upchaté póry. Niektoré ľahké peelingy je možné používať denne namiesto umývacieho gélu. 
    
  • Ak chcete miesto umývacieho gélu používať peeling, môžete. Neumývajte si potom ale pleť gélom, musíte si vybrať jedno alebo druhé. Keď budete pleť umývať príliš často, spôsobíte si podráždenie a sčervenanie a nepodarí sa vám zmenšiť póry.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Skúste jogurtovú masku. Biely jogurt obsahuje živé kultúry, ktoré môžu pomôcť zbaviť pleť baktérií, ktoré spôsobujú akné. Tiež zmenšujú póry. 
    
  • Naneste si na tvár biely jogurt a nechajte ho pôsobiť 5-10 minút. Keď ho necháte na tvári dlhšie, mohli by ste si podráždiť pokožku.
  •  
  • Jogurt používajte len raz týždenne. Ako u väčšiny masiek je menej niekedy viac, takže si nemyslite, že je dobré si neustále takto agresívne čistiť pleť.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Jedzte zdravo. Jedzte jedlá bohaté na bielkoviny, celozrnné potraviny, ovocie a zeleninu a nezabúdajte na omega-3 mastné kyseliny. Pite veľa vody, nepite sladké nápoje a nápoje s kofeínom a vyhnite sa prílišnej konzumácii mliečnych výrobkov (obsahujú hormóny, ktoré zhoršujú akné).  
    
  • Jedzte dostatok vitamínov A, C a B. Vitamín C zmenšuje vrásky a jazvy ,, rovnako ako vitamín A.  
  •  
  • Pomaranče pomáhajú zlepšovať pleť a dodávajú jej kolagén, ktorý je nutný pre udržanie elasticity pleti a veľkosti pórov. Tiež mandarínky majú rovnaké účinky.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Skúste alfa a beta-hydroxy kyseliny. Tieto kyseliny sú chemické peelingy. Oslabujú väzobné vlastnosti tukov, ktoré udržujú mŕtve bunky na povrchu kože nedotknuté, aj keď by sa ich telo malo dávno zbaviť. Beta-hydroxy kyseliny sú lepšie, pretože sú rozpustné v tukoch a dostanú sa teda až priamo do vnútra pórov. 
    
  • Používajte chemické peelingy iba raz za 4-6 týždňov. Čím menej si ich budete robiť, tým menej ich budete potrebovať.
  •  
                   
 16.  
             

    2      Ako zamaskovať pupienky  .

    
   
 1.             1      Na pupienky vyskúšajte citrón. Citrónová kyselina v citrónu napáda pigmenty pleti, ktoré spôsobujú začervenanie pupienkov. Citrónová šťava vyhladí pupienky a zosvetlí vašu pleť. Tiež ale spôsobí väčšiu náchylnosť k poškodeniu slnečným žiarením, takže po použití citróna nezabudnite na opaľovací krém. 
    
  • Zmiešajte citrónovú a paradajkovú šťavu a nanášajte na tvár vatovou tyčinkou. Po desiatich minútach zmyte studenou vodou. Táto zmes zatiahne póry a zmenší pupienky a tiež časom zosvetlí ochlpenie na tvári.
  •  
  • Zmiešajte 2 lyžice medu a 1 lyžicu citrónovej šťavy s trochou kurkumy. Naneste na tvár a po 10 minútach zmyte studenou vodou. Táto zmes robí pri pravidelnom použití zázraky.
  •  
  • Utierajte si tvár citrónom s trochou cukru. Nechajte asi 10 minút pôsobiť a potom opláchnite studenou vodou.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Použite prášok zo santalového dreva a vodu. Zmiešajte tieto dve prísady do hustej pasty a nanášajte ju na tvár. Nechajte pôsobiť asi 10-20 minút a potom opláchnite studenou vodou.       
 4.  
 5.             3      Utierajte si tvár šupkou z banánu alebo papáje. Nechajte pôsobiť 15 minút a potom opláchnite studenou vodou. Pupienky by sa mali zmenšiť. 
    
  • Papája a banán obsahujú enzýmy papain a bromelain a tiež ďalšie kyseliny, ktoré minimalizujú začervenanie pupienkov.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Skúste olej z šípok. Ten účinne zosvetľuje začervenanie pupienkov. Nanášajte ho na tvár a nechajte ho pôsobiť 15 minút.       
 8.  
             

    3      Lieky a profesionálne liečba pórov a vyrážok  .

    
   
 1.             1      Berte lieky na predpis. Váš dermatológ vám iste odporučí vhodné lieky vo forme mastí alebo tabletiek, ktoré vám pomôžu zbaviť sa vyrážok v priebehu niekoľkých týždňov.       
 2.  
 3.             2      Skúste dermabrázii. Pri tejto technike lekár viacmenej Zoškrabte hornú vrstvu kože veľmi jemným diamantom alebo drôtenou kefou a tým "zjemní" nerovnosti. Hodí sa pre liečenie akné. 
    
  • Je to rovnaké ako dermabrázia, ale s menším dopadom. Pleť sa vyhladzuje jemnou kefkou, ktorý podporuje tvorbu kolagénu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Táto technika je tiež podobná, ale s tým rozdielom, že dermatológ odníme hornú vrstvu kože tým, že ju "vyhladí" pomocou jemných oscilácií.        
 6.  
 7.             4      Zabite baktérie spôsobujúce nerovnosti pleti. Vaša kozmetička má určite prístroje, ktoré dokážu zabiť baktérie, ktoré spôsobujú nepríjemné pupienky. Na pupienok sa pripne malá elektróda a ten sa počas niekoľkých hodín zmenší. 
    
  • Môžete si kúpiť tiež Zeno, čo je zariadenie, ktoré nahrádza tieto drahé prístroje. Jediným rozdielom je to, že ho môžete používať sami a funguje na batérie.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zájdite si na injekciu kortizónu. Váš dermatológ vám môže vpichnúť kortizón, ktorý počas jedného dňa zmierni opuchnutie. Väčšinou sa to ale používa až ako posledná možnosť u ľudí, u ktorých iné metódy liečby zlyhali.       
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

      

                 (2)      
Index populárne:
Ako vyrobiť dosku Ouija.

Ako rozpoznať závislosť na metamfetamínu.

Ako sa obliecť do Paríža.

Ako sa prestať potiť v podpazuší.

Ako žiť dlhý život.

Ako vytriezvieť z marihuany.

Ako natočiť video na YouTube.

Ako preprogramovať mozog.

Ako vyliečiť kŕče v chrbte.

Ako schudnúť 5 kilogramov za týždeň.

Ako rozpoznať príznaky tuberkulózy.

Ako sa zbaviť tuku na bokoch.

Ako do svojho jedálnička zaradiť viac vlákniny.

Ako sa prinútiť ísť na veľkú.

Ako prevádzať z desiatkovej do dvojkovej sústavy.

Ako pripraviť cestoviny v mikrovlnke.

Ako sa zbaviť hnevu.

Ako maľovať akrylovými farbami.

Ako zablokovať ľudí na Facebooku.

Ako si navlnit vlasy bez použitia tepla.

Ako sa rýchlo zbaviť nafúknutého brucha.