Home \ index
 

Ako si zvýšiť krvný tlak.

 

Zvýšte krvný tlak pomocou povedomia o základnej prvej pomoci, aby ste zmiernili problém. Ak ste pacient, tieto body vám umožní, že sa budete cítiť lepšie. Ako ten, kto poskytuje pomoc, môžete byť informovaný pôsobiť upokojujúco a dostať pacienta z tejto krízy. Keď stav nevyzerá dobre, hodí sa trochu lekárskych znalostí. Avšak v nebezpečnejších prípadoch môže niekoľko strategických krokov zachrániť situáciu, než dorazí zdravotnícky personál.

              

Postup .

    

    1      Počas akútneho záchvatu  .

    
   
 1.            1      Posúďte situáciu. Ak sa to stáva často, môže to byť chronické. Zvážte zdravie dotknutej osoby. Je to výsledkom choroby? Dialo sa v tom čase niečo neobvyklé, čo mohlo mať účinok na zníženie hladiny krvného cukru? Najdôležitejšie je zostať uvoľnený. Nemusí sa jednať o žiadny väčší problém.  
    
  • Budete potrebovať zistiť, či príznaky ukazujú na nebezpečne nízky krvný tlak. Obvykle medzi príznaky patrí závraty, točenie hlavy, nestabilita, stlmené alebo zahmlené videnie, slabosť, únava, nevoľnosť, chlad, vlhká koža, omdlievanie a bledá pleť.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Donúťte pacienta vypiť veľa vody alebo iných tekutín. Keď sa zvýši objem krvi a zmierni dehydratácia, hypotenzia môže zmiznúť. Športové nápoje obsahujúce elektrolyty navracajú telu tiež stratené minerály. Ich pitie alebo pitie vody zabráni výskytu dehydratácia. 
    
  • Ďalším spôsobom, ako nakopnúť krvný tlak (dočasne) je piť kofeín. Vedci si nie sú úplne istí ako alebo prečo to funguje, ale domnievajú sa, že buď blokuje hormóny, ktoré rozširujú vaše tepny, alebo napumpuje hladinu adrenalínu, čo priamo spôsobí rast krvného tlaku.  
  •  
         
 4.  
 5.             3      Dajte pacientovi niečo slaného k jedlu. Prebytočná soľ pomáha spôsobiť rast krvného tlaku. To je dôvod, prečo kardiologičtí pacienti zvyčajne majú nízko sodíkové diéty. 
    
  • O sodíka je známe, že zvyšuje krvný tlak (a niekedy značne), takže lekára všeobecne odporúčajú jeho obmedzenia. Než zvýšite jeho príjem, poraďte sa s vaším zdravotníkom - ak budete prijímať množstvo, ktoré pre vás nie je dobré, môže to viesť k zlyhaniu srdca (obzvlášť, ak ste starší).  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Premýšľajte o potrebe obehu vo vzťahu ku krvnému tlaku. Zdvihnite nohy a vezmite si, ak je to možné, kompresné pančuchy. To sú tie isté pančuchy, ktoré ľudia používajú na zmiernenie kŕčových žíl a sú rovnako dobré na zmiernenie zrážanie krvi v nohách.        
 8.  
 9.             5      Určte, či pacient vynechal nevyhnutné lieky alebo nie. Problém môže spočívať jednoducho v dodržanie pokynov lekára. Mnoho liekov znižuje alebo zvyšuje krvný tlak, dokonca len ako vedľajší účinok. Určité kombinácie môžu byť tiež silnejší, než keď sa lieky berú samostatne.       
 10.  
 11.             6      Dajte pacientovi vynechané lieky. Uistite sa, že (alebo vy, ak je to váš prípad) rozumie dôležitosti nevynechávať dávky. Alebo to, aby nebral liekov príliš! 
    
  • Uvedomte si, že okrem jeho bežných liekov, acetaminofén a určité protizápalové lieky a antidepresíva môžu tiež zvýšiť krvný tlak. Ak máte nejaké k dispozícii, zvážte v tomto prípade ich zaradenia.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Niekoľkokrát zapumpujte nohami a rozhýbte svoje ruky, než vstanete. Dokonca aj u zdravých jedincov je bežný pokles krvného tlaku, keď vstanú po dlhej dobe sedenie. Keď sa chystáte vstať (najmä pri vstávaní z postele), najprv sa posaďte a pomaly sa dvíhajte.  
    
  • Ak môžete, pravidelne cvičte, aby ste podporili krvný obeh. Pokiaľ sa jedná o chronický problém, cvičte a jedzte často malé jedlá.
  •  
                   
 14.  
             

    2      Ďalšie činnosť  .

    
   
 1.             1      Kontaktujte pacientovho lekára, ak je krvný tlak nebezpečne nízky. Zdravotníkovy rady budú počas tejto situácie na nezaplatenie. 
    
  • Starostlivo vysvetlite lekári okolnosti nízkeho krvného tlaku. Ak môže pacient hovoriť, nechajte ho popísať príznaky, čo najživšie bude možné.
  •  
  • Urobte presne to, čo lekár odporučí. V prípadoch nebezpečne nízkeho krvného tlaku môže lekár chcieť, aby pacient išiel na pohotovosť.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Pokiaľ možno, sledujte krvný tlak, keď kríza prejde. Ak je stále nízky, môže byť potrebné vyhľadať ďalšiu lekársku pomoc. Za ideálne sa považuje tlak mierne pod 120/80.       
 4.  
 5.             3      Po hodine znovu posúďte pacienta a hodnoty, aby ste určili, či je pacient mimo nebezpečenstva. Vykazuje nejaký príznaky? Ako sa cíti? Donúťte ho piť tekutiny, aj keď nemá smäd.       
 6.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (5)      
Index populárne:
Ako zvýšiť hladinu leptínu.

Ako odstrániť kožný výrastok z krku.

Ako obviazať palec.

Ako potlačiť chuť k jedlu.

Ako zabrániť zmrznutie mozgu.

Ako vyliečiť potenie rúk.

Ako sa netrápiť.

Ako vyliečiť pleseň na nechtoch.

Ako odstrániť starecké škvrny.

Ako si urobiť pekný deň.

Ako zmierniť bolesti chrbta bez liekov.

Ako vytvoriť screenshot na Galaxy Note 2.

Ako prehltnúť tabletu.

Ako odchovať kanárikov.

Ako sa zbaviť plynatosti.

Ako upokojiť spálený jazyk.

Ako sa prebudiť, keď sa cítite unavení.

Ako prerezávať strom.

Ako nebyť dôverčivý.

Ako sa obliecť do Paríža.

Ako sa vyhnúť emocionálnemu zneužívaniu.