Home \ jedlo
 

Ako si urobiť syr Ricotta.

 

Syr ricotta, vynikajúce kľúčové ingrediencie talianskych pokrmov od lasagní po cannoli, je ľahké vyrobiť vo vašej vlastnej kuchyni. Domáce ricotta syr vyžaduje len niekoľko prísad a výsledok je ľahší a čerstvejšie než kupovaný syr. Pozrite sa na krok 1 nižšie, aby ste sa naučili, ako si urobiť várku už dnes.

                 

Prísady .

    

     Ricotta na báze mlieka  .

   

     Ricotta na báze srvátky  .

            

Postup .

    

    1      Ricotta na báze mlieka  .

    
   
 1.            1      Pripravte si cedník. Vyložte cedidlo s jemnými okami veľkým kusom tenkej látky a dajte ho nad nereaktívne misku. Položte toto zariadenie na váš pracovný povrch, aby ste ho mali pripravené na syrovú zmes. 
    
  • Ak nepoužívate tenký handrička, bude ťažké oddeliť tvaroh od srvátky. Môžete ho nahradiť dvojitou vrstvou papierových utierok alebo tenkú bavlnenou utierkou.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zahrejte mlieko, smotanu a soľ. Dajte mlieko, smotanu a soľ do hrnca a zohrejte zmes na vyššiu strednú teplotu. Nechajte zmes ohrievať, kým nedosiahne 93 stupňov Celzia. Keď je zmes dosť teplá, vypnite sporák a stiahnite hrniec, aby mlieko mohlo začať chladnúť. Malo by trvať zhruba 5 minút, než dosiahne správnej teploty. 
    
  • Pri ohrievaní zmes miešajte, aby ste zabránili pripaľovaniu na dne.  
  •  
  • Použite váš teplomer na určenie toho, či zmes dosiahla tej správnej teploty. Pokiaľ ju nenecháte variť dostatočne dlho, tvaroh sa neoddelí od srvátky. Pokiaľ ju prevaríte, zničí sa konzistencia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pomaly pridajte ocot. Použite jednu ruku k stálemu miešania, zatiaľ čo druhou pomaly nalievate ocot do zmesi ohriateho mlieka a smotany. Ocot spôsobí, že tvaroh koaguluje a oddelí sa od srvátky. Uvidíte, ako sa vytvárajú pevné kúsočky a vyplávajú na povrch tekutiny. Miešajte, kým nepridáte všetok ocot.  
    
  • Srážlivým činidlom je v tomto prípade ocot, ale niektorí ľudia uprednostňujú použitie iných látok. Pre inú príchuť skúste nahradiť ocot 3 lyžicami citrónovej šťavy.
  •  
  • Pre tradičnejšie spôsob skúste použiť ako zrážacie živočíšne syridlo. Zmiešajte 1 lyžičku syridla s 1/4 hrnčeka studenej vody, potom to vmiešajte do mliečnej zmesi.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nechajte zmes odstáť, kým nebude hustá. Počkajte zhruba 10-20 minút ako zrážacie zafunguje a spôsobí, že sa tvaroh oddelí od syridla. Hotovo je, keď tvaroh vypláva na hladinu, vytvorí tenkú vrstvu a zanechá pod sebou tekutú srvátku.       
 8.  
 9.             5      Pomocou naberačky vložte tvaroh do sitka. Zoberte hustú vrchnú vrstvu tvarohu a dajte ho na cedidlo zakrytý tenkým handričkou. Zbierajte tvaroh, kým všetko, čo zostane v hrnci, bude srvátka. V túto chvíľu môžete srvátku vyhodiť.       
 10.  
 11.             6      Nechajte ricottu odkvapkať. Počkajte najmenej hodinu, než z ricotty do misky odtečie posledný zvyšok srvátky skrz tenký handričku. Bude trvať zhruba pol hodiny, než ricotta úplne odkvapkať. Nepokúšajte sa scediť alebo pretlačiť ricottu skrz handričku, pretože tak len zatlačíte tvaroh do handričky. 
    
  • Ak by ste radi dosiahli krémové konečného produktu, prestaňte s okapáváním ricotty zhruba po 5-10 minútach. Pre suchšie koneční výrobok počkajte hodinu, než odkvapkať.  
  •  
         
 12.  
 13.             7      Preložte ricottu do misky. Hotová ricotta je teraz pripravená na použitie vo vašom obľúbenom receptu. Je vynikajúci ako súčasť pikantných jedál alebo dezertov. Ricotta vydrží v chladničke zhruba týždeň.                 
 14.  
             

    2      Ricotta na báze srvátky  .

    
   
 1.             1      Nechajte si srvátku z výroby syra v nereaktívne miske. Keď vyrábate domáce syr, budete mať tvaroh na dne misky a vylejete srvátku. Prefiltrujte čo najviac čiastočiek tvarohu bude možné, pretože inak vo finálnej ricota vytvorí tuhé guľôčky. Zakryte srvátku a nechajte ju aspoň 12 hodín v izbovej teplote odstáť, aby sa vyvinula dostatočná kyslosť. 
    
  • Kyslomilné srvátka sa chová ako svoj vlastný zrážacie a preto nie je nutné pridávať k oddeleniu tvarohu ocot alebo citrónovú šťavu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zahrejte acidofilné srvátku. Nalejte ju do hrnca a za stáleho miešania ju zohrejte, dávajte pozor, aby ste zabránili prilepeniu alebo spálenie. Zahrievajte, kým teplota nedosiahne približne 80 stupňov Celzia a na povrchu sa objaví biela. Pokračujte so zahrievaním a miešaním, kým teplota nedosiahne 93 stupňov Celzia. 
    
  • Všimnite si, že pena sa akosi nahromadí. Buďte opatrní . Ak sa to bude variť, môže prekypieť.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Odoberte srvátku z tepla a počkajte, než sa zrazí. Zakryte ju a nechajte ju nerušene vychladnúť, pokiaľ nebude mať príjemnú teplotu na dotyk. Tvaroh sa objaví čoskoro ako mráčky v srvátke, zatiaľ čo srvátka bude číra a žltkasto zelená.       
 6.  
 7.             4      Sceďte ricottu. Nemiešajte tvaroh. Namiesto toho si pripravte hrniec s veľkým cedidlom a jemnou handričkou navrchu. Preložte naberačkou tvaroh do handričky a nechajte srvátku v hrnci. Srvátku vyhoďte. 
    
  • Uistite sa, že tvaroh preložíte jemne. Pretože tvaroh je veľmi jemný a krehký, môže ľahko upchať handričku. To spôsobí veľmi pomalé odkvapkávanie, ak bude porušený.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Nechajte scediť srvátku skrz handričku. Pred srvátka úplne odtečie, môže to trvať 2-3 hodiny. Ak chcete, môžete dať cedidlo do chladničky a nechať ju odkvapkávať cez noc.       
 10.  
 11.             6      Odstráňte ricottu z handričky. Dajte ju do nádoby, zakryte a skladujte v chladničke. Použite ju skoro po výrobe. 
    
  • Ricotta vydrží v chladničke až týždeň. Alebo sa tiež veľmi dobre mrazí.
  •  
         
 12.  
             

Tipy .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                  (2)      
Jedlo populárne:
Ako sa zbaviť tuku na bruchu pomocou pitia vody.

Ako si pripraviť čajový nápoj z kombuchy.

Ako olúpať a vypitvať krevety.

Ako grilovať špízy.

Ako jesť vidličkou a nožom.

Ako jesť grapefruit.

Ako jesť rambutany.

Ako zmraziť syr.

Ako rozštvrtiť kurča.

Ako predísť sfarbenie nakrájaných banánov.

Ako si namiešať kokteil Jungle juice.

Ako urobiť cookies s čokoládovými lupienkami.

Ako zmraziť petržlenovú vňať.

Ako si doma vyrobiť syr.

Ako uvariť chvosty.

Ako pripraviť sladké zemiaky.

Ako jesť kumquat.

Ako jesť pitahaya.

Ako pripraviť dusenú zeleninu.

Ako jesť artičok.