Home \ jedlo
 

Ako piť absint.

 

Absint je skôr zakázaný alkoholický nápoj, ktorý sa vyrába z paliny a ďalších bylín. Často sa mu tiež hovorí "zelená víla". Počas 19. storočia si absint získal veľkú popularitu vo Európe, hoci ho nakoniec zakázali. Mnoho rokov bol ilegálne, ale dnes je skutočný absint v mnohých krajinách povolený. Absint je opradený mnohými legendami a rituály. Skúste si ich pokojne všetky, ale dajte si pozor, aby ste nezačali vidieť zelene.

                 

Postup .

    
   
 1.             1      Vyberte si kvalitný fľašu absintu. Absint sa vyrába rôznymi metódami a z rôznych ingrediencií. Existuje niekoľko štandardov, ktoré určujú, kvalitu a autenticitu absintu. Je možné si absint aj vyrobiť, ale je to veľmi nebezpečné a rozhodne to neodporúčame.  
    
  • Rôzne značky absintu obsahujú rôzne množstvo thujonu (až do 35 mg / kg). V tipoch nižšie uvádzame význam a úlohu thujonu v absintu. Medzinárodné štandardy vyžadujú, aby alkoholické nápoje s viac ako 25% alkoholu obsahovali najviac 10 mg thujonu na kilogram, ale horké likéry môžu obsahovať až 35 mg thujonu na kilogram. Ak je absint označený slovom "horký", bude mať pravdepodobne vyšší obsah tejto látky.
  •  
  • Thujon je v Spojených Štátoch ilegálne ako prísada do jedál, ale kúpiť ho môžete. Môžete získať aj staré fľaše absintu z doby, kedy bol absint legálne. Hovorí sa, že niektoré menej kvalitné verzie obsahujú vysoké množstvo thujonu a tiež ďalšie škodlivé látky, ako sú soli medi, anilínové farbivo alebo chloridu antimónu. Tieto okolnosti sa výrazne podieľali na diskreditáciu absintu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kvalitné absint by mal mať "pochybný efekt". Kvalitné absint by mal postupom času získavať nepriehľadnú farbu, alebo spriehľadniť, keď sa do neho pridá kocka ľadu. Hovorí sa tomu "pochybný efekt". Táto farba poukazuje na vlastnosti absintu.  
    
  • Nekvalitné absint sa stane nepriehľadným rýchlo a pochybný efekt je výsledkom použitých bylín ako je aníz a fenikel. Absint väčšinou chutí ako sladké drievko, pretože obsahuje práve tieto byliny. Pochybný efekt je spôsobený odparovaním esenciálnych bylinných olejov.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vyberte si absint, ktorý sa vyrába z prírodných bylinných prísad. Najlepšie absint sa vyrába z prírodných bylín a neobsahuje žiadne umelé prísady, farbivá a príchute. Byliny sa iba nadrvia, aby sa s nimi pri destilácii dobre pracovalo. Svetlo zelená farba kvalitného absintu je ovplyvnená chlorofylom, ktorý sa extrahuje z týchto bylín.  
    
  • Jasne zelený absint môže byť chemicky dofarbovaný. Nie všetky absint ale majú zelenú farbu. Kvalitné absint môže byť aj číry, oranžový alebo červený. Farba sa vždy riadia tým, aké byliny daný absint obsahuje.
  •  
  • Starý absint má často jantárovú farbu, pretože chlorofyl v priebehu času bledne. Ak máte šťastie a podarilo sa vám zohnať starú fľašu absintu, otvorte ju v prítomnosti špecialistov na alkohol, aby ste mali istotu, že je bezpečné ho piť.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vyberte si absint s vyšším obsahom alkoholu. Najlepšie absint má 45-68% alkoholu. Vysoký obsah alkoholu je žiadaný, pretože absint sa pôvodne rozpúšťal vo vode a mal by sa pomaly srkať, aby účinky alkoholu neprebili príjemnú chuť bylín.                  
 8.  
             

    1      Klasický francúzsky štýl  .

    
   
 1.            1      Nalejte si panáka (30 ml) absintu do pohára. Môžete použiť rôzne poháre - starožitné, ale aj moderné. Francúzske poháre na absint sa pre tento štýl pitie hodí najviac. Zoženiete rôzne druhy takýchto pohárov, ale všetky majú baňkovitou spodná časť s ryskou, ktorá značí množstvo absintu, ktoré do nej máte naliať.       
 2.  
 3.             2      Položte na okraj poháre placatou perforovanú lyžicu a položte na ňu kocku cukru. Je to tradičný spôsob, ale nie je nutné to robiť. Cukor sa používa pre vyrovnanie horkej chuti paliny.        
 4.  
 5.             3      Nakvapkajte do absintu pomaly veľmi studenú vodu. Toto pomalé kvapkanie studenej vody je jadrom tohto rituálu. Môžete kvapkať vodu na cukor, ale ak cukor nepoužívate, kvapkajte ju pomaly priamo do absintu a sledujte, ako sa v ňom rozpúšťa. Vysoko kvalitné absint si môžete užiť len s trochou studenej vody.  
    
  • Do jedného panáka sa pridáva asi 100 ml vody. Môžete vodu kvapkať z ľadovej kocky, ale dajte si pozor, aby nespadla do absintu celá.
  •  
  • Po pridaní vody by sa mal absint začať kaliť.
  •  
  • V minulosti sa používali absintové fontány.
  •  
  • Môžete použiť aj brouilleur, ktorý vám nakvapká vodu do jednotlivých pohárov. # * Brouilleur sa položí na pohár a voda z ľadu alebo samotná voda sa pomaly kvapká do pohára. Pred pitím drinku sa brouilleur dá dole.
  •  
  • Zamiešajte drink lyžičkou na absint. Do hotového drinku môžete pridať jednu alebo dve kocky ľadu, ale väčšina znalcov absintu to nerobí.  
  •  
         
 6.  
 

                       

    2      Český štýl  .

    
   
 1.             1      Nalejte si panáka absintu do pohára a položte na ňu lyžičku s kockou cukru.        
 2.  
 3.             2      Namočte kocku cukru v absintu, alebo ju trochou absintu pokvapkajte.        
 4.  
 5.             3      Zapáľte kocku cukru a nechajte ju horieť asi minútu, aby cukor zkaramelizoval. (Neodporúčame to, pretože absint obsahuje veľa alkoholu a je veľmi horľavý.) Ak používate lyžičku na absint, dajte si pozor, aby nezačala horieť a nevkladajte ju do pohára, aby ste nezničili chuť absintu.        
 6.  
 7.             4      Pred cukor začne hnednúť a horieť, zalejte ho trochu studenej vody. Vďaka tomu by sa mal absint začať kaliť.        
 8.  
 9.             5      Túto metódu používajte správne. Niektorí znalci absintu túto metódu nemajú radi, ale v poslednej dobe si získava svojich priaznivcov. Absint s vysokým obsahom alkoholu horí lepšie, ale napriek tomu neodporúčame zapaľovať takto silný alkohol.        
 10.  
             

    3      Poháre v pohári  .

    
   
 1.             1      Vložte malý pohár absintu (s jedným panákom) do väčšej prázdne poháre.        
 2.  
 3.             2      Nakvapkajte do menšej pohára studenú vodu, aby sa obsah prelial do väčšieho pohára. Až do absintu pridáte asi 100 ml vody, zmes vody a absintu bude vo väčšej pohári a v menšej pohári zostane len voda.        
 4.  
 5.             3      Vyberte malý pohár z veľkej a vypite drink.        
 6.  
             

    4      "Backdraft"  .

    
   
 1.             1      Táto metóda môže byť veľmi nebezpečná, keď sa nepoužíva správne. Pretože zahŕňa zapálenia absintu a prikrytie horiace poháre rúk, v podstate si pri nej hráte s ohňom. Ak si nie ste istí alebo sa bojíte, nepokúšajte sa o to. Iste si nechcete ublížiť.  
    
  • Táto metóda tiež zahŕňa vypitie čistého panáka absintu bez nariedenie vodou. Pretože je absint veľmi silný, odporúča sa teda len pre ľudí, ktorí majú skúsenosti s pitím alkoholu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vezmite si malý pohár na panáka a naplňte ju do troch štvrtín absintom. Dajte si pozor, aby nebola úplne plná. Mali by ste byť schopní pohodlne prikryť okraj pohára rúk. Ak je pohár väčšia, než vaša dlaň, nebude možné túto techniku ​​vykonať.        
 4.  
 5.             3      zápalkou alebo zapaľovačom zapáľte panáka absintu. Mal by okamžite chytiť a dobre horieť vďaka svojmu vysokému obsahu alkoholu.  
    
  • Poznámka: Nenechávajte absint horieť veľmi dlho. Keď ho musíte prečistiť, zničíte jeho chuť, pohár bude horúca a vy ju nebudete môcť prikryť rukou. Navyše plameň spaľuje alkohol aj byliny v drinku. Keď to preženiete, pohár vám praskne a mohli by ste sa opariť. Plastový šálka sa vám vplyvom plameňa zase roztaví a bude uvoľňovať toxické plyny.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Rýchlo prikryte pohár s absintom rukou, aby ste uhasili oheň. Nečakajte s tým dlho, urobte to počas 5 sekúnd po zapálení absintu. Mali by ste cítiť mierny podtlak.  
    
  • Nebojte sa, že sa spálite - plameň sa po zakrytí pohára takmer okamžite uhasí, pretože bez kyslíka nebude môcť horieť. Nemalo by vás to vôbec bolieť. Absint by tiež nemal horieť veľmi dlho.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Vezmite pohár do ruky a dajte si ju k nosu, posuňte ruku a natiahnite alkoholové výpary. Neskladajte celú ruku, posuňte ju len o kúsok.        
 10.  
 11.             6      Popíjajte absint, alebo ho vypite naraz. Užívajte si ho tak, ako to máte radi.        
 12.  
             

    5      Čistý absint  .

    
   
 1.             1      Pite absint čistý. V tejto podobe si môžete užiť chuti všetkých bylín a prísad, ktoré kvalitné absint obsahuje.        
 2.  
 3.             2      Nezabúdajte na to, že absint má vysoký obsah alkoholu.        
 4.  
 5.             3      Pochybný efekt kalenie je dôležitým ukazovateľom kvality absintu, takže by sa pri pití kvalitného absintu mal objaviť.        
 6.  
             

    6      Absint v koktailoch  .

    
   
 1.             1      Popoludňajšia smrť. Tento jednoduchý a sofistikovaný nápoj preslávil Ernest Hemingway. Citujeme slávneho majstra: "Nalejte panáka absintu do pohára na šampanské, pridajte chladené šampanské a počkajte, až sa tekutina mliečno zakalí. Pomaly vypite 3-5 týchto drinkov. "        
 2.  
 3.             2      absintové Sazerac. Tento drink vymyslel v 19. storočí Antoine Amédée Peychaud a ide o jeden z najdlhšie známych koktailov. K tomuto receptu pridajte trochu absintu, aby jeho chuť vynikla.  
    
  • Pridajte trochu absintu do poháre naplnené ľadovými kockami a zmes dôkladne pretrepte:
     
   • 2 panáky Osocalis brandy
   •  
   • ¼ panáky sirupu
   •  
   • 2 kvapky Peychaudova likéru
   •  
    
  •  
  • Obsah kokteilu nalejte do pohára. Premiešajte a okraj pohára potrite citrónovou dreňou a posypte cukrom.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Skúste kyslý absint. Čerstvý citrón sa hodí k bylinám je absint aj v ginu. Ak máte po ruke citróny, absint a gin, skúste si tento zaujímavý kokteil!  
    
  • Zmiešajte nasledovné ingrediencie a dôkladne ich pretrepte v šejkri. Potom ich nalejte do pohárov na martini:
     
   • ½ panáka absintu
   •  
   • 1 lyžica trstinového cukru
   •  
   • šťava z polovice citróna
   •  
   • 1 panák ginu
   •  
    
  •  
         
 6.  
 7.   4      Skúste Francúzsky bozk. Namiešajte si absint klasickým francúzskym štýlom, ale vodu nahraďte horúcim mätovým čajom. Pite podľa návodu pre francúzsky štýl.     
 8.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (8)      
Jedlo populárne:
Ako uvariť pošírovaná vajcia.

Ako pripraviť Cuketové rezance.

Ako uvariť biryani.

Ako zmraziť zelené fazuľky.

Ako uvariť kuracie biryani.

Ako uvariť Nihar.

Ako pripraviť sladkokyslú omáčku.

Ako uvariť krabie nohy.

Ako upiecť tresku.

Ako ochutiť steak.

Ako uvariť casserole.

Ako pripraviť základné zemiakovú kašu.

Ako uvariť biryani.

Ako pripraviť plnené curry taštičky.

Ako uvariť filety z tresky.

Ako vyrobiť vodku.

Ako nechať dozrieť zelené paradajky.

Ako spoznať zrelé mango.

Ako vyrobiť čokoládovú ganache.

Ako nechať dozrieť kiwi.

Ako pripraviť filet mignon.