Home \ jedlo
 

Ako rozpustiť marshmallow.

 

Občas je v receptoch na dezerty potreba použiť rozpustené cukríky marshmallow, ale už sa nedozviete, ako ich máte rozpustiť. V tomto článku sa naučíte tri rôzne spôsoby, ako marshmallow rozpustiť a pre ktoré recepty je konkrétny metóda najvhodnejšia.

                 

Prísady .

    

     Rozpúšťanie marshmallows na sporáku  .

   

     Marshamllow rozpustené v rúre  .

            

Postup .

    

    1      Rozpúšťanie marshmallow na sporáku  .

    
   
 1.            1      Zostavte si vodný kúpeľ. Naplňte dno veľkého hrnca vodou a postavte navrch ďalšie, menšie hrniec. Môžete tiež miesto hrnca použiť misku, odolnú proti žiaru. Dávajte pozor, aby sa dno druhej nádoby nedotýkalo vodnej hladiny. Vodný kúpeľ vám umožní rozpustiť marshmallow pomaly, takže ich budete môcť použiť ako fondán alebo ako dip na namáčanie.        
 2.  
 3.             2      Vnútro hornej nádoby a gumovou špachtľu potrite olejom alebo maslom. Hmota sa potom na ne pri rozpúšťaní nebude lepiť.       
 4.  
 5.   3      Nasypte sáčok marshmallow do hornej nádoby. Budete potrebovať jedno veľké balenie (asi 400 gramov). Môžete použiť ako veľké cukríky, tak miniatúrne, tie sa väčšinou rozpúšťajú rýchlejšie. Dajte len pozor na to, aby mali všetky rovnakú farbu a príchuť.  
    
  • Pokiaľ budú chutiť rôzne a mať rôznu farbu, zmiešajú sa a výsledok môže byť všelijaký. Farba bude najskôr hnedá.            
  •  
         
 6.  
 7.             4      Pridajte k cukríkom marshmallow dve lyžice vody a zamiešajte. Všimnete si, že sa cukríky začínajú rozpúšťať.       
 8.  
 9.             5      Ak chcete, môžete pridať farbivo alebo príchuť. Ak používate biele marshmallow, môžete je zafarbiť pár kvapkami potravinárskeho farbiva. Pre zaujímavejšie chuť pridajte lyžičku vanilkovej esencie. Dajte pozor, aby extrakt bol bezfarebný, inak budú mať rozpustené cukríky jeho farbu - a tá je v prípade vanilky hnedá.        
 10.  
 11.             6      Zapnite sporák a nastavte teplotu na "nízku. " Ak by ste horák zapli na vysoký výkon, riskujete, že sa marshmallow spáli.        
 12.  
 13.             7      Zamiešajte marshmallow a pridajte k nim ešte trochu vody. Akonáhle sa cukríky začnú rozpúšťať, pridajte k nim ešte dve lyžice vody. Zabránite tým ich vysušeniu. Nezabúdajte celú zmes dôkladne miešať, aby sa cukríky prehrievali rovnomerne. Ak sa vám hmota začne lepiť na špachtľu, utrite ju a znova ju namažte olejom.       
 14.  
 15.   8      Hmotu z rozpustených marshmallow môžete použiť ako fondán. Jednoducho postačí, keď k rozpusteným cukríkom pridáte trochu práškového cukru.  
    
  • Použite naolejovanou špachtľu a vmiešajte do zmesi jednu šálku práškového cukru (125 g). Akonáhle zmes zhustne, vyklopte ju na dobre naolejovanou pracovnú plochu a premieste ju. Nezabudnite si olejom natrieť tiež ruky, zabránite tomu, aby sa na ne rozpustené marshmallow lepili. Až Fondán dosiahne požadovanú konzistenciu, zabaľte ho do potravinárskej fólie a dajte cez noc odpočinúť do chladničky. Druhý deň môžete fondán vyvaľkať a použiť na zdobenie.       
  •  
  • Ak bude fondán príliš suchý, bude sa trhať. Ak sa to stane, pridajte k nemu ½ lyžičky vody a vymieste. Pridávajte vodu po pol lyžičkách ďalej a hnetie, kým sa fondán neprestane trhať.  
  •  
                   
 16.  
             

    2      Rozpúšťanie marshmallow v rúre  .

    
   
 1.             1      Vložte do rúry liatinovú panvicu s priemerom 20 cm a predhrejte rúru na 230 ° C. Než na panvicu dáte marshmallow, musí byť naozaj veľmi horúca, takže ju nechajte v rúre počas rozohrievanie. Vznikne vám báječný dip. 
    
  • Ak liatinovú panvicu nemáte, môžete použiť podobne veľkú nádobu, odolnú proti vysokým teplotám.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Prekrojte marshmallow na polovice. Položte každý cukrík zaguľatenou stranou nadol a ostrým nožom ho prerežte. Výsledkom budú plochá kolieska. Odložte je zatiaľ stranou.       
 4.  
 5.             3      Vytiahnite panvicu z rúry a položte ju na nehorľavý povrch. Nezabudnite si predtým nasadiť chňapku, držadlo panvice bude veľmi horúce. Rúru zatiaľ nevypínajte.       
 6.  
 7.             4      Nechajte na panvici rozpustiť trochu masla. Vezmite panvicu za rukoväť, vhoďte do nej maslo a potom jej krúžte, dokiaľ nebude celé dno pokryté vrstvičkou masla. Ak nepoužívate panvicu s rukoväťou, rozotrite maslo po dne nádoby žiaruvzdornú špachtľou.       
 8.  
 9.             5      Ak chcete, vyrobte si chutný dip. Do zmesi rozpustených cukríka marshmallow postačí pridať trochu čokolády. Odmerajte 1 ½ šálky (265 gramov) čokoládových lupienkov a rovnomerne je rozprestrite po dne panvy.       
 10.  
 11.             6      Vložte mashmallow, lepkavú stranou nadol. Naskladajte ich tak, aby sa navzájom nedotýkali. Mali by sa pekne vojsť do panvice. Dávajte pozor, nech si o horúcu panvicu nepopálite prsty!       
 12.  
 13.             7      Vráťte panvicu do rúry. Nechajte je zapiecť asi 5 - 7 minút. Horná strana cukríkov bude zlatá a chrumkavá, vnútro bude mäkký a krémový. 
    
  • Ak chcete extra chrumkavý povrch, zapnite na niekoľko posledných minút v rúre gril. Dávajte pozor, aby sa marhmallow nespálili.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Vytiahnite panvicu z rúry. Postavte ju na nehorľavú podložku a nechajte dip asi 5 minút vychladnúť.       
 16.  
 17.             9      Podávajte marshmallow. Dip môžete plochým nožom rozotrieť na grahamové sušienky, torta nebud Cupcake. Tiež môžete sušienky nalámať a do rozpustených cukríkov je namáčať.       
 18.  
             

    3      Rozpúšťanie marshmallow na ohni  .

    
   
 1.             1      Zapáľte táborák alebo rozohrejte plynový gril. Ak používate plynový gril, nastavte teplotu na stredne vysokú, aby vznikli plamene. Budete marshmallow opekať nad plamene, aby boli zvonku chrumkavé a vnútri vláčne a mäkké.       
 2.  
 3.             2      Napichnite veľkú marshmallow na špíz alebo na klacek. Klacek alebo špíz musí byť dostatočne dlhý aby ste mohli marshmallow držať nad plameňom a nespálili si pritom ruku. Môžete použiť kovový špíz, ale v takom prípade skontrolujte, že jeho držadlo je odolné žiaru a nepopália vás. Ak používate dlhý klacek, je dobré jeho koniec zrezať do špičky - nielen že sa vám bude marshmallow lepšie napichovať, ale tiež sa do nej nedostanú prípadné kúsky kôry.       
 4.  
 5.             3      Dajte marshmallow nad plameň a obráťte ju. Držte placku tesne nad plameňom a pomaly ju otáčajte, aby sa rovnomerne opiekli. 
    
  • Ak náhodou marshmallow vzplanie, nemávajte s ňou dookola. Namiesto toho oheň opatrne sfúknite.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Vytiahnite hotovú marshmallow z ohňa. Hotová pochúťka je zvonku zlatá a chrumkavá a vo vnútri roztečenej a vláčna. 
    
  • Ak máte radi marshmallow na povrchu ľahko očernetou, podržte bližšie u plameňa, a opekajte ju ešte chvíľu.
  •  
  • Tento spôsob je perfektný pre opekanie marshmallow, ktorú chcete doplniť niečo iné. Napríklad mliečny koktail s marshmallow môžete vylepšiť pridaním kúskov opečené, ktorú rozmixujete, a jeden plátok použijete na ozdobu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Hotovú marshmallow môžete tiež podávať ako dip. prelome grahamovú sušienku na polovice a na jednu z nich položte kúsok čokolády. Navrch položte marshmallow, bez toho aby ste ju stiahli z drievko alebo špíze a pritlačte druhú polovicu grahamového krekry. Počas toho opatrne vytiahnite špíz alebo drievko von. Pred podávaním pár minút počkajte, aby marshmallow trochu vychladla a čokoláda sa rozpustila.  
    
  • Keď budú marshmallow hotové, nezabudnite vypnúť plynový gril alebo uhasiť oheň.
  •  
         
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

               (4)      
Jedlo populárne:
Ako nechať dozrieť cukrový melón.

Ako urobiť nealkoholickou pinacolada.

Ako pripraviť ovocný šalát.

Ako uvariť kuracie biryani.

Ako zahustiť dusené mäso.

Ako pripraviť zemiakový šalát.

Ako si vyrobiť sušené hovädzie (jerky).

Ako uvariť čaj.

Ako uvariť plnené papriky.

Ako uvariť dlhých zŕn.

Ako pripraviť a uvariť lososa.

Ako pripraviť vínny strik.

Ako olúpať strúčik cesnaku.

Ako rozmraziť kurča.

Ako vyrobiť jogurt.

Ako pripraviť jahodový mliečny kokteil.

Ako vyrobiť avokádový džús.

Ako variť.

Ako upiecť červenej papriky.

Ako namiešať kokteil tepache.