Home \ jedlo
 

Ako pripraviť francúzskej makrónky.

 

Vo Francúzsku veľmi obľúbená pochúťka, makrónky, očarili milovníkov jedla iných národností ich jemnou konzistenciou a peknými farbami. Makrónky by sa nemali zamieňať so známejšími Kokoška, ​​na ktoré ste pravdepodobne zvyknutí; namiesto toho sú makrónky vyrobené z ochutených polovičiek snehových pusiniek zvierajúcich bohatú náplň. Tento recept je na kakaové makrónky s čokoládovou náplňou, ale môžete si ho prispôsobiť na akúkoľvek príchuť a náplň chcete.

                 

Prísady .

    

     Na polovice makronek  .

   

     Na čokoládovú plnku  .

            

Postup .

    

    1      Príprava makronkového cesta  .

    
   
 1.            1      Predhrejte rúru na 140 stupňov Celzia. Polovice makronek sa pečú na veľmi nízku teplotu, takže jemne vykysnú a nespadnú. Ak má vaša rúra tendenciu prehrievať sa, môžete zvážiť pečenie makronek s mierne pootvorenými dvierkami rúry.        
 2.  
 3.             2      Vyložte pekáče pergamenovým papierom. Pretože sú tieto cukrovinky tak krehké, je potrebné použiť pergamenový papier, aby sa neprilepili k pečícímu plechu.       
 4.  
 5.             3      Zmiešajte základ z mandľové múčky. Dajte do misy mandľovou múčku, pekársky cukor, soľ a kakao. Použite metlu k zmiešaniu prísad, kým nebudú úplne zmiešanej. Uistite sa, že v zmesi nezostanú hrudky. 
    
  • Ak je vaša mandľová múčka hrubá, dajte zmes do robotu a nameľte ju na jemnú. Ale nemal ju príliš dlho, alebo sa zmes zmení na mandľové maslo.
  •  
  • Ak nechcete urobiť kakaové makrónky, vynechajte kakao.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Našľahajte vaječné bielky a pridajte cukor. Dajte vaječné bielky do kovovej misy a našľahajte je, kým nevytvorí biele, tuhé vrcholky. Uistite sa, že je miska úplne suchá a čistá, inak vajíčka nevytvorí kopčeky. Pridajte cukor a šľahajte, kým kopčeky nebudú tuhšie a nezačnú sa lesknúť. 
    
  • V túto chvíľu môžete do cesta všlehat príchute, ako je vanilka, mätový extrakt alebo mandľový extrakt. Pridajte zhruba čajovú lyžičku vašej obľúbenej príchute.
  •  
  • Vmiešajte kvapku potravinárskeho farbiva, aby boli makrónky farebnejšie. Pre pekný efekt prispôsobte farbu príchuti, ktorú ste zvolili.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Spojte prísady cesta. na dvakrát spojte zmes mandľové múčky s vaječnou zmesou. Vmiešajte špachtľou polovicu zmesi mandľové múčky, kým sa prísady nespoja. Pridajte druhú polovicu zmesi mandľové múčky a opäť miešajte, kým sa nespoja.        
 10.  
 11.             6      Prečesávajte cesto. Aby ste vytvorili makrónky s klasickou jemnou, žuvacie štruktúrou, cesto treba "našuchoriť." Použite zadnú stranu lyžice alebo špachtľu k zatlačeniu do stredu cesta, zoškrabnutie cesta zo strán do stredu a znova zatlačenie. Načechrávejte cesto týmto spôsobom, kým nezačne vyzerať uvoľnene a nebude mať akoby pudingovú konzistenciu. 
    
  • Pravdepodobne bude treba cesto našuchoriť zhruba 10 - 12 krát, než bude pripravené.
  •  
  • Uistite sa, že prestanete, keď cesto vyzerá ako puding; ak ho načechráme veľakrát, začne byť riedke, čo zničí konzistenciu cesta.
  •  
                   
 12.  
             

    2      Pečenie polovíc makronek  .

    
   
 1.             1      Naplňte cestom cukrárske vrecko. Môžete použiť rovnaký typ cukrárskeho vrecka, ktorý by ste použili na polevu. Dajte do neho veľkú guľatú špičku na zdobenie. Naplňte sáčok makronkovým cestom, potom zatočte koniec, aby cesto nepretekalo.  
    
  • Ak nemáte cukrárske vrecko, môžete si vytvoriť vlastné pomocou igelitového vrecka. Odkrojte jeden z rohov a dajte do neho zdobiace špičku.
  •  
  • Experimentujte s rôznymi špičkami na zdobenie. Väčšina pekárov robí makrónky s klasickým okrúhlym tvarom, ale ak máte špičku v tvare hviezdičky, vyskúšajte ju!
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nastriekajte cesto na pečenie plechy. stlačí cukrárske vrecko a nastriekajte 3cm kolieska na plech na pečenie. Kolieska cesta sa trošku roztečú, takže im nechajte dosť miesta. Skúste vymackat zakaždým rovnaké množstvo cesta, aby polovičky makronek mali nakoniec rovnakú veľkosť. Teraz pridržte každý plech zhruba 2,5 cm nad linkou a upustite ho. Urobte to asi trikrát s každým plechom; to pomôže vyrovnať cesto.       
 4.  
 5.             3      nechajte cesto odpočinúť. Nechajte plechy na pečenie zhruba 15 minút v izbovej teplote. Makrónky sú pripravené na pečenie, keď sa na ich povrchu vytvorí suchá krusta. Jemne sa dotknite prstom vŕšku makrónky; ak sa cesto nelepí, je čas dať ich do rúry.        
 6.  
 7.             4      Upečte polovičky makronek. Dajte plech na pečenie do rúry. Pečte polovičky makronek 15 minút, alebo ak je to potrebné, o málinko dlhšie. Makrónky sú hotové, keď majú tvrdú chrastičky a sú vo vnútri mäkké, ale nie mazľavé. Keď sú hotové, vyberte ich z rúry a nechajte ich úplne vychladnúť. 
    
  • Po niekoľkých minútach môžete otvoriť dvierka rúry, aby mohla uniknúť vlhkosť. To pomôže, aby makrónky nabehli a dostali správny tvar.
  •  
  • Nepřepečte makrónky, alebo na povrchu zhnednú a štruktúra nebude úplne správna.
  •  
  • Pečenie makronek je náročný proces a chce to veľa cviku. Ak vaše makrónky na prvý pokus spadnú, zvážte do budúcna zmenu teploty alebo času pečenia.
  •  
         
 8.  
             

    3      Príprava náplne  .

    
   
 1.             1      Zahrejte smotanu. Dajte ju do hrnca na strednú teplotu. Miešajte smotanu, ako sa bude zahrievať a odstráňte ju z tepla, akonáhle z nej začne ísť para. Nenechajte ju prísť k varu. Tiež by ste mohli zahriať smotanu v mikrovlnke vo vhodnej mise.       
 2.  
 3.             2      Nalejte smotanu na čokoládu. Nechajte horúcu smotanu minútu alebo dve rozpúšťať čokoládu, potom použite lyžicu k zmiešaniu zmesi, kým nevytvorí hladkú, krémovú čokoládovú náplň.       
 4.  
 5.             3      Preložte náplň do čistého cukrárskeho vrecka. Tak bude jednoduchšie nastriekať zmes na makrónky, keď ich budete plniť. Dajte do cukrárskeho vrecka (alebo igelitového sáčku) malú špičku na zdobenie.       
 6.  
 7.             4      Zvážte iné náplne. Čokoládová náplň je populárny náplní do makronek, ale existuje mnoho ďalších náplňou, z ktorých môžete vyberať. Skúste obyčajný maslový krém, samotný alebo ochutený vašim obľúbeným extraktom. Pokiaľ máte radi ovocné náplne, je skvelou voľbou malinový, marhuľový alebo čučoriedkový džem.       
 8.  
             

    4      Zlepovanie makronek  .

    
   
 1.             1      Uvoľnite polovičky makronek. Použite ohybnou špachtľu k jemnému nadvihnutie vychladnutých polovičiek z pergamenového papiera a ich otočenie tak, aby ich ploché strany smerovali nahor. Je ľahké polovičky makronek poničiť, takže sa uistite, že s nimi zaobchádzate opatrne. 
    
  • Aby ste urýchlili chladnutia makronek, odporúča pekár Eric Lanlard nadvihnúť pergamenový papier a naliať trochu studenej vody medzi plech a papier. To vytvorí paru, ktorá vám umožní ľahko sňať makrónky.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Nastriekajte náplň na polovicu polovičiek makronek. Umiestnite zdobiace špičku do stredu polovice makrónky a vytlačte na makrónky zhruba čajovú lyžičku náplne. Opakujte s polovicou polovičiek makronek, ktoré ste upiekli.       
 4.  
 5.             3      Prikryte náplň ďalšie polovicou makrónky. Jemne umiestnite druhú polovicu makrónky na náplň a jemne ju stlačte, aby ste vytvorili sendvič. Pokračujte so zostávajúcimi polovičkami makronek, kým nebudú zlepené všetky makrónky.       
 6.  
 7.             4      Jedzte a uchovajte makrónky. Vychutnajte si makrónky priamo z rúry, alebo je uchovajte vo vzduchotesnej nádobe na neskoršie použitie. V chladničke vydrží niekoľko dní.        
 8.  
 9.             5      Hotovo.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                (1)      
Jedlo populárne:
Ako uvariť bielu omáčku.

Ako vyčistiť kávovar Keurig.

Ako vyrobiť zázvorové pivo.

Ako uvariť filety z tresky.

Ako uvariť kukuricu.

Ako pripraviť bravčová rebrá v rúre.

Ako uvariť hrachovú polievku.

Ako pošírovat lososa.

Ako vyrobiť Skittles vodku.

Ako pripraviť mrazené hrozno.

Ako uvariť Nihar.

Ako pripraviť pečená kuracie prsia.

Ako spoznať pokazené mleté ​​hovädzie mäso.

Ako upiecť vykostené kura bez kože.

Ako si pripraviť zásaditú vodu.

Ako uvariť chilli.

Ako jesť karambolu.

Ako uvariť rib eye steak.

Ako pripraviť tzatziki.

Ako nechať dozrieť zelené paradajky.

Ako jesť artičok.