Home \ jedlo
 

Ako urobiť dusenú ryžu.

 

Varenie je niečo, čo môže robiť takmer každý. Je to uvoľňujúce a prospešný spôsob, ako zakončiť deň a nemusí to byť komplikované. Dusená ryža je univerzálny jadro mnohých rôznych regionálnych kuchýň. Je to chrbtica pokrmu a je pomerne ľahké ju urobiť, ak dodržíte niekoľko základných krokov. Pozrite sa na krok 1 nižšie a začnite.

                 

Prísady .

               

Postup .

    

  Časť 1      Príprava ryža  .

    
   
 1.      1      Použite správne množstvo vody. Pamätajte, že správna miera na výrobu dusenej ryže je "jeden diel ryže, dva diely vody". Takže ak použijete hrnček suché biele ryža, mali by ste použiť dva hrnčeky tekutiny. Jeden hrnček ryže je dosť na porciu pre dvoch ľudí. Ak varíte pre viac ľudí, mali by ste podľa toho zvýšiť množstvo ryže a vody. Uistite sa, že je hrniec dosť veľký, aby sa do neho vošlo množstvo ryže a vody, ktoré používate.  
    
  • Aj keď na druhu hrnca, ktorý použijete, príliš nezáleží, budete chcieť použiť taký, ktorý má tesne padnúce pokrievku.
  •  
         
 2.  
 3.      2      Pridajte trochu oleja. Pridajte do hrnca lyžicu olivového, arašidového alebo iného oleja. Ak robíte veľké množstvo ryže, pridajte ho viac.        
 4.  
 5.      3      Pridajte ryžu. Zapnite varič na stredný stupeň a olej mierne zohrejte, potom pridajte do hrnca ryžu. Miešajte, aby ste sa uistili, že ryža bude dobre pokrytá olejom. V túto chvíľu bude ryža vyzerať priesvitne.  
    
  • Varte alebo smažte ryžu na olej len o trochu dlhšie, ak chcete suchšie chrumkavejšia ryžu.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Keď sa ryža zahrieva, stále ju miešajte. Zhruba po minúte sa zmení farbu z priesvitnej na bielu.        
 8.  
 9.      5      Pridajte vodu a priveďte do varu. Pridajte vodu a trochu premiešajte, aby ste sa uistili, že je všetky ryža vo vode. Potom príležitostne zamiešajte, kým voda nepríde k varu.        
 10.  
 11.      6      Znížte teplotu. Keď ryžu privediete k varu, znížte teplotu na veľmi nízku. Na plynovom variči by ste mali otočiť gombíkom, čo najviac to pôjde, a potom dajte na ryžu pokrievku.        
 12.  
 13.      7      Povarte. Nechajte 15-20 minút slabo vrieť bez odstraňovania pokrievky. Ak to necháte dlhší čas, riskujete spálenie spodu ryže. Uistite sa, že nebudete odstraňovať pokrievku! Táto časť je veľmi dôležitá, pretože to je to "dusenie".        
 14.  
 15.      8      Odoberte ryžu z tepla. Po povarení úplne vypnite varič. Dajte hrniec aj s pokrievkou na stranu. Takto môže zostať, pokiaľ nebude pripravení ryžu použiť, ale najmenej 30 minút bude pokračovať dusenie.        
 16.  
 17.      9      Hotovo. Vychutnajte si svoju dusenú ryžu!                  
 18.  
             

  Časť 2      Vylepšenia  .

    
   
 1.   1      Použite varič na ryžu. Varič na ryžu vždy urobí lepšie uvarenú ryžu. Ak plánujete často jesť ryžu, investujte do jedného. Urobí to váš život oveľa jednoduchšie.     
 2.  
 3.   2      Vyberajte si ryžu starostlivo. Rôzne druhy ryže fungujú lepšie v rôznych pokrmoch. V závislosti na tom, do čoho chcete ryžu použiť, môžete chcieť zmeniť to, ktorú ryžu kúpite. Rôzne ryža budú suchšie alebo lepkavější, mať rôzne príchute alebo viac či menej živín.  
    
  • Napríklad z basmati vytvoríte suchý finálny produkt, ale jazmínová bude oveľa lepivější.
  •  
         
 4.  
 5.   3      Operte ryžu. Pred ryžu uvaríte, operte ju, ak nechcete, aby bola tak lepivá. To odstráni trochu škrobu a vylepší záverečnú textúru.     
 6.  
 7.   4      Pred varením ryžu namočte. Namočení ryže pred varením v teplej vode úžasne vylepší textúru záverečného produktu. Zakryte ryžu teplou vodou a nechajte ju namáčať.     
 8.  
 9.   5      Upravte pomer vody k ryži. Dlhozrnná ryža potrebuje zhruba 1 a pol hrnčeka vody na každý hrnček ryže. Hnedá ryža bude potrebovať aspoň 2 hrnčeky vody a pravdepodobne ešte viac, ale krátkozrnná biela ryža bude potrebovať množstvo menšie ako štandardné, aby bola na prvýkrát perfektné. Vždy by ste mali upraviť množstvo vody, hneď uvidíte, ako sa nová ryža varí.     
 10.  
 11.   6      Varte s korením. Pred priklopíte ryžu pokrievkou, pridajte do nej trochu korenia, aby ste jej dodali trochu príchute, a premiešajte ju. Medzi dobrú voľbu korenia patrí jemné posypanie zelerovú soľou, cesnakovým práškom, kari alebo Furikake.     
 12.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

      

        
Jedlo populárne:
Ako jesť karambolu.

Ako nechať dozrieť mango.

Ako pripraviť zázvor na varenie.

Ako grilovať slaninu.

Ako jesť grapefruit.

Ako uvariť údenú tresku.

Ako pripraviť pečený špargľu.

Ako upiecť brownies.

Ako pripraviť tuniakový sendvič.

Ako uvariť dlhých zŕn.

Ako zmäkčiť smotanový syr.

Ako blanšírovať špargľu.

Ako jesť paličkami.

Ako uvariť a olúpať repu.

Ako namiešať kokteil amaretto sour.

Ako vyrobiť jablkový mušt.

Ako uvariť a olúpať repu.

Ako uvariť moriaka.

Ako predísť sfarbenie nakrájaných banánov.

Ako grilovať tilapia.

Ako variť homáre.