Home \ jedlo
 

Ako namiešať kokteil amaretto sour.

 

Koktejl amaretto sour, v ktorom sa snúbi kyslá chuť s ľahkým nádychom mandlí, chutí skvele cez deň aj večer. Tento sladkokyslý nápoj je tak chutný, že úplne zabudnete, že pijete alkohol. Môžete si ho užiť len tak, alebo ho skombinovať so sladkým zákuskom, napríklad s tiramisu. Ak sa chcete naučiť, ako namiešať amaretto sour, začnite krokom číslo jedna.

                 

Prísady .

    

     Jednoduché amaretto sour  .

   

     Luxusné amaretto sour  .

            

Postup .

    

    1      Jednoduché amaretto sour  .

    
   
 1.            1      Naplňte šejker do polovice ľadovými kockami. Nemusí to byť úplne presné.        
 2.  
 3.             2      Nalejte požadované množstvo amaretta do šejkra. Niektorí ľudia trvajú na tom, že amaretto sour musí byť namiešané z amaretta a sladkokyslej zmesi v pomere jedna ku jednej, zatiaľ čo iní ho miešajú z dvoch dielov amaretta a jedného dielu sladkokyslej zmesi. Záleží na tom, čo máte radi, či chcete koktail skôr sladkokyslý, alebo krémovejšia a orieškový. Môžete použiť akýkoľvek likér amaretto, za najchutnejšie sa ale považujú značky Lazzaroni alebo DiSoronno.       
 4.  
 5.             3      Pridajte sladkokyslú zmes. Ak sa rozhodnete pre mix 2 ku 1, potom potrebujete 45 ml amaretta a 25 ml sladkokyslej zmesi. Ak zvolíte koktail v pomere 1 ku 1, nalejte do šejkra 45 ml amaretta a 45 ml sladkokyslej zmesi. Sladkokyslá zmes je vo svojej podstate mix vody, cukru a citrónovej šťavy. Ak chcete, môžete si namiešať svoju vlastnú. Čerstvý citrón namiesto kupované šťavy môže koktail naozaj pozdvihnúť.        
 6.  
 7.             4      Dôkladne pretrepte. Zatraste šejkrom, aby sa všetky suroviny dobre premiešali.       
 8.  
 9.             5      Preceďte zmes cez sitko do pohára s ľadom. Keď koktail precedíte do pohára s čerstvým ľadom, bude mať lepšiu chuť a konzistenciu.       
 10.  
 11.             6      Ozdobte pohári. Koktejl amaretto sour môžete ozdobiť buď kolieskom pomaranča, kúskom citróna alebo jednou či dvoma koktejlovými čerešničkami.       
 12.  
 13.             7      Podávajte. Tento koktejl si najlepšie vychutnáte buď samotný, alebo s nejakým ovocím, zákuskom a inú sladkú desiatou.                 
 14.  
             

    2      Luxusné amaretto sour  .

    
   
 1.             1      Všetky suroviny nalejte do šejkra a dôkladne pretrepte. Potrebujete iba amaretto, bourbon, citrónovú šťavu, základné sladký sirup a prošlehaný vaječný bielok. Traste šejkrom asi 15 sekúnd, aby si sa zmes dokonale prepojila.        
 2.  
 3.             2      Dajte do šejkra nadrvený ľad a znovu pretrepte. Zmes sa tak ochladí až potom, čo ste ju dobre premiešali.       
 4.  
 5.             3      Preceďte koktail do pohára s čerstvým ľadom. Nápoj najlepšie chutí zo staromódny pohára. Pokiaľ chcete koktail ešte pozdvihnúť, môžete okraj poháre namočiť do citrónovej šťavy a potom obaliť v cukre, ktorý pri pití dodá sladkú bodku.       
 6.  
 7.             4      Ozdobte. Amaretto sour môžete ozdobiť kúskom citrónovej kôry alebo koktailovou čerešňou.       
 8.  
             

Tipy .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                (4)      
Jedlo populárne:
Ako jesť karambolu.

Ako pripraviť a uvariť lososa.

Ako uvariť rib eye steak.

Ako namiešať nízkokalorické nápoje s vodkou.

Ako zmraziť jahody.

Ako nakladať repu.

Ako nechať dozrieť zelené paradajky.

Ako pripraviť tuniakový šalát.

Ako pripraviť hamburgery.

Ako orestovať cibuľku.

Ako usmažiť volské oko.

Ako krájať papáju.

Ako pripraviť domácu omáčku na špagety.

Ako zmraziť jahody.

Ako pripraviť restovanou zeleninu.

Ako pripraviť dusenú mrkvu.

Ako vyrobiť panenský kokosový olej.

Ako nechať dozrieť cukrový melón.

Ako uvariť špagetovú tekvicu v mikrovlnke.

Ako zomlieť ľanové semienko.

Ako uvariť plnené papriky.