Home \ jedlo
 

Ako otvoriť granátové jablko.

 

Môžete síce granátové jablko rozrezať rovnako, ako jablko či hrušku, ale stratíte tak veľa lahodné šťavy, ktorá sa ukrýva v dužinatých červených jadierkach. Na tejto stránke vám ukážeme, ako tomu zabránite.

              

Postup .

    

    1      Režte vertikálne  .

    
   
 1.            1      Položte granátové jablko na doštičku. Pretože jeho šťava veľa špiní, zvážte obalenie lopáriky kusom látky, a použitia gumových rukavíc.        
 2.  
 3.             2      Odrežte vrcholok plodu a odklopte ho ako pokrievku. Vyhoďte ho. Ovocie teraz vytvorilo akýsi kornút.       
 4.  
 5.             3      Narežte šupku v miestach, kde k nej zvnútra priliehajú biele blany, ktoré rozdeľujú vnútro granátového jablka na menšie časti. Mali by ste ich dobre vidieť. Nezareže príliš hlboko, aby ste nepoškodili jadierka. Potrebujete len narezať šupku až po biele časti. 
    
  • Urobte niekoľko rezov od hrany prvého rezu až takmer po stopku na druhom konci.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Opatrne jablko rozoberte - malo by mať približne hviezdicovitý tvar. Ak ste neodřízli spodnú časť, zostanú jednotlivé dieliky pripevnené ku stredu ako okvetné plátky kvety. Teraz môžete granátové jablko zjesť tak, ako je, alebo oddeliť jednotlivé semienka.                 
 8.  
             

    2      Režte horizontálne  .

    
   
 1.             1      Urobte tri horizontálne rezy okolo jablka. Prvý by mal byť presne uprostred, ďalší by vzniknuté polovice mali deliť približne v polovici. Neprerežte ovocie skrz , len narežte tuhú šupku. Ovocie by po narezaní stále malo držať pevne pohromade. 
    
  • Šťava z granátového jablka veľa farbí, zvážte použitie gumových rukavíc.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Odklopte vršok a spodok jablká. Šupka by sa mala oddeliť od dužiny pomerne ľahko, len s niekoľkými málo jadierkami. 
    
  • Na vrchnej strane môže byť v ovocí ešte stále kúsok tvrdého zvyšku kvetu, záleží na konkrétnom plodu a na tom, kadiaľ presne ste viedli rez. Ak je to váš prípad, tuhú časť opatrne odstráňte.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Pozdĺž jednej z bielych línií, rozdeľujúcich jablko na časti, veďte vertikálny rez. Opäť iba narežte šupku. Rez slúži na to, aby ste mohli jablko bezpečne "rozobrať".       
 6.  
 7.             4      Položte palce na stredový rez a rozdeľte jablko na dve polovice (kolieska). Pomocou vertikálneho rezu potom každú polovicu roztvorte a odhaľte krásne nedotknutej zhluky šťavnatých jadierok.       
 8.  
 9.             5      Vyberte ich, alebo sa do nich jednoducho zahryznite. Ako s nimi naložíte, je len a len na vás!       
 10.  
             

    3      Pod vodou  .

    
   
 1.             1      Rozrežte granátové jablko napoly. Nemusíte odkrajovat stopku a zvyšok kvetu, proste a jednoducho ho prekrojte. Ak nechcete prísť o lahodia šťavu, nakrojte len šupku, a polovice od seba odtrhnite prsty.       
 2.  
 3.             2      Vezmite dostatočne veľkú misku a naplňte ju vodou. Ponorte do nej rozkrojené jablko, reznou stranou nadol. Ak jablko otvárate prsty, urobte to rovnako pod vodou. Šťava tak nebude striekať všade okolo.       
 4.  
 5.             3      Vymačkajte a vydlabte semienka z oboch polovíc prsty. Biele časti budú na vode plávať, ťažká jadierka klesnú ku dnu. Až sa prepracujete bližšie ku šupke, celú polovicu plodu obráťte naruby - dostanete sa tak ku všetkým zrníčkům, aj tým, prichytený ku šupke. Až budete hotoví, zostane vám dve prázdne polovice, ako dve čiapočky.       
 6.  
 7.             4      Zahoďte šupky a biele časti, a jednoducho obsah misky preceďte. Tada! V miske máte jadierka. Všetky do jedného.       
 8.  
             

    4      Rozlomte granátové jablko horizontálne  .

    
   
 1.             1      Držte ho v ruke stopkou nahor.        
 2.  
 3.             2      Ľahko narežte šupku horizontálne v polovici plodu.        
 4.  
 5.             3      Položte prsty pozdĺž rezu a ťahom jablko rozpoľte.        
 6.  
 7.             4      Vezmite prvú polovicu do ruky, reznou stranou nadol.        
 8.  
 9.             5      Dajte pod jablko misku. Drevenú vareškou alebo veľkú lyžicou udrite do šupky, a opakujte tak dlho, až všetky semienka sama od seba vypadnú von. Buďte opatrní a nemajte na sebe svetlé oblečenie.       
 10.  
 11.             6      Zopakujte s druhou polovicou. Za necelú minútu máte v miske všetky jadierka.       
 12.  
             

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

             
Jedlo populárne:
Ako si vyrobiť gumových medvedíkov s vodkou.

Ako pripraviť a uvariť lososa.

Ako pripraviť hnedú ryžu.

Ako uvariť špargľu.

Ako udržať telo v kondícii pomocou stravy.

Ako skladovať čerstvé hrozno.

Ako ozdobiť Cupcake.

Ako uvariť hrachovú polievku.

Ako orestovať cibuľku.

Ako pripraviť pečené zemiaky.

Ako vyrobiť práškový cukor.

Ako sušiť bazalku.

Ako uvariť údenú tresku.

Ako vyrobiť Skittles vodku.

Ako pripraviť homárie chvosty.

Ako jesť vidličkou a nožom.

Ako uvariť rib eye steak.

Ako zmraziť šampiňóny.

Ako pripraviť omáčku Tisíc Ostrovov.

Ako zmraziť bazalku.

Ako uvariť smaženú ryžu s kuracím mäsom.