Home \ jedlo
 

Ako znovu ohriať kurča.

 

Kuracie mäso poslúži ako chutný a lacný pokrm, ale má tendenciu vysychať, ak jeho zvyšky chcete znova ohriať. Ak ste si uvarili kurča, nejaké mäso vám zostalo a chcete si ho ohriať, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako to urobiť tak, aby ste zabezpečili, že zostane šťavnaté a mäkké a pritom sa "neprevarí", ako by sa to stalo pri smažení.

                

Postup .

    

    1      Ohrievanie v mikrovlnke  .

    
   
 1.            1      Nakrájajte kurča na malé kúsky. Kuracie mäso - obzvlášť prsia - má tendenciu vysychať, ak ho ohrievate príliš dlho. Keď ho nakrájate na menšie kúsky, bude ho potrebné ohrievať kratšiu dobu a zabránite tomu aby mäso obschlo.        
 2.  
 3.             2      Položte kuracie mäso na tanier, vhodný do mikrovlnnej rúry. Nikdy nič neohrievajte v plastikovej nádobe. Väčšina mýtov, ktoré kolujú o ohrievanie plastiku v mikrovlnke a súvislosti s prepuknutím rakovinového bujnenia nebola nikdy vedecky dokázaná. Riziko, ktoré je ale reálne, je to, že sa plastík roztečie.       
 4.  
 5.             3      Prikryt kurča. Opäť radšej nepoužívajte starú osvedčenú potravinársku fóliu, pretože sa môže roztiecť na vaše jedlo. Nepoužívajte ani alobal, pretože môže začať iskriť alebo dokonca vo vašej mikrovlnke spôsobiť požiar. 
    
  • Môžete si kúpiť špeciálne plastové riady do mikrovlnky, ktoré je vyrobené z odolného materiálu.  
  •  
  • Ak nenájdete nič iné, jednoducho pokrm zakryte obyčajnú papierovou utierkou.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Ohrejte kurča. Koľko kuracieho mäsa vám zostalo? Ak je to len veľmi málo (množstvo len pre jednu osobu), začnite s jednou a pol minútou ohrievanie a nastavte mikrovlnku na bežný režim - obvykle 1000 wattov. Ak máte veľké množstvo kuracieho mäsa, začnite sa 2 a pol až 3 minútami ohrievanie. V každom prípade skontrolujte teplotu buď tak, že sa kuracieho mäsa dotknete prstami, alebo malý kúsok ochutnajte a hneď uvidíte, či je dobre prehriate. Pokračujte a ohrievajte po ďalších tridsiatich sekundách, kým kurča nedosiahne požadovanej teploty.       
 8.  
 9.             5      Vytiahnite kuracie mäso z mikrovlnky a nechajte chvíľu odležať. Myslite na to, že nádoba bude pravdepodobne veľmi horúca, takže radšej použite chňapky alebo držiak na horúce hrnce a bezpečne ju vytiahnite von. Udržte mäso zakryté a pred podávaním ho nechajte dve minúty odležať.       
 10.  
 11.             6      Odklopte pokrievku alebo viečko. Buďte pri tom opatrní, je možné, že sa v nádobe nahromadila horúca para. Držte svoju tvár a ruky ďalej, aby ste predišli vážnemu popáleniu.                 
 12.  
             

    2      Ohrievanie na sporáku  .

    
   
 1.             1      Rozohrejte panvicu na nízku až strednú teplotu. Nepriľnavá panva je pre ohrievanie kuracieho mäsa ideálne - obzvlášť, ak ste na ňom ponechali koži, pretože tučné koža sa na rozpálenej nepriľnavé panvy rada prichytáva. 
    
  • Keď položíte ruku päť centimetrov nad panvicu, mali by ste cítiť, ako z nej sála teplo.
  •  
  • Pozor, panva by nemala byť taká horúca, ako keby ste pripravovali surové kurča, intenzívne teplo môže mäso zbytočne vysúšať.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Dajte do panvice lyžicu oleja alebo masla. Trocha tuku dodá kuraciemu mäsu šťavu a zabráni jeho presušeniu.       
 4.  
 5.             3      Ohrejte kuracie mäso v panvici. Vložte do nej studenej mäso a dobre ho strážte. Aby ste zabránili pripálenia, občas obsah panvice premiešajte, aby kurča nemalo šancu sa prichytiť. Občas všetky kúsky obráťte, aby sa prehriali zo všetkých strán rovnomerne.       
 6.  
 7.             4      Nechajte chvíľu odpočinúť a môžete podávať. Dajte kuraciemu mäsu minútku alebo dve, aby sa v ňom opäť rozložila šťava. Dobrú chuť!       
 8.  
             

    3      Ohrievanie v rúre  .

    
   
 1.             1      Pripravte kurča na ohriatie. Ak bolo mrazené, nechajte ho najprv rozmraziť. Potom ho nakrájajte na menšie kúsky, aby ste zabránili tomu, že sa počas ohrievania príliš vysuší.       
 2.  
 3.             2      Zvýšte teplotu. Nemusíte kurča nechať dôjsť až na izbovú teplotu, ak bolo predtým zmrznuté, ale zaistite, že nebude stuhnuté na kosť. Dajte ho na niekoľko hodín (6-8) do chladničky, aby sa jeho teplota pred úpravou aspoň trochu zvýšila. 
    
  • Ak nemáte čas a potrebujete kurča ohriať rýchlo, vložte mäso do uzatvárateľného plastového vrecka a nechajte pod tečúcou studenou vodou, kým nerozmrzne.
  •  
  • Môžete ho tiež rozmraziť v mikrovlnke na program "rozmrazovanie", prípadne na najnižší možný výkon.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vložte kurča do pekáča alebo inej nádoby, ktorú môžete v rúre bezpečne použiť. Ideálne je plech alebo pekáčik. Skontrolujte dno nádoby a presvedčte sa, že znesie vysoký žiar. 
    
  • Rozložte po dne nádoby predvarené kúsky kuracieho mäsa, snažte sa medzi nimi zachovať rovnako veľké medzery.
  •  
  • Ak vám ostala aj šťava z mäsa, kúsky kurčaťa jej prelejte.
  •  
  • Zakryte nádobu alebo plech alobalom, aby kuracie mäso nevysychalo.
  •  
         
 6.  
 7.      4      Predhrejte rúru. Nastavte ju na teplotu 220 - 245 ° C. Každé rúre trvá predhriatie trochu inak dlho, takže teplotu radšej skontrolujte, než do nej vložíte kurča na ohriatie..       
 8.  
 9.             5      Ohrejte kuracie mäso. náhle bude rúra rozpálená, dajte do nej pekáč alebo plech s mäsom. Ak ste ho pokrájeli na malé kúsky, malo by to trvať len niekoľko minút, než sa kurča správne prehreje. Ohrievate Ak veľké kusy, napríklad celá prsia, budete musieť čakať o niečo dlhšie. 
    
  • Použite teplomer do mäsa, aby ste si overili teplotu a stred kurčaťa nezostal studený.
  •  
  • Vnútorná teplota kuracieho mäsa by mala byť aspoň 70 ° C, aby bolo bezpečné ho konzumovať.  
  •  
         
 10.  
 11.             6      Vytiahnite z rúry a podávajte. Navlečte si kuchynské chňapky, aby ste si pri manipulácii s horúcim pekáčom ochránili ruky, a na kuchynskú linku alebo pracovnú dosku položte žiaruvzdornou podložku, ktorá zabráni styku s horúcim dnom. 
    
  • Ak ste ohrievali veľké kusy kurčaťa, nechajte ich chvíľu oddýchnuť, než do nich zakrojíte nožom. Umožníte tak šťave, aby sa v mäse rozprestrela, takže nebude suché a tuhé.
  •  
         
 12.  
             

    4      Ohrievanie celého pečeného kuraťa v rúre  .

    
   
 1.      1      Predhrejte rúru. Nastavte teplotu rúry na 180 ° C a nechajte ju dobre rozohriať. Každé rúre trvá inak dlho, než dosiahne požadovanú teplotu, preto teplotu prekontrolujte, než do rúry dáte ohriať kuracie mäso.       
 2.  
 3.             2      Pripravte pekáč, v ktorom plánujete kurča ohrievať. Pretože kurča už bolo upečené, nepotrebujete pekáč s príliš hlbokým okrajom - z kurčaťa totiž bude vytekať len minimum šťavy. Pekáč by ale mal samozrejme byť dostatočne veľký, aby sa do neho celé kurča vošlo. 
    
  • Votrite do povrchu kuraťa maslo alebo olej, prípadne ho postriekajte nepriľnavým sprejom na pečenie. Zabránite tým tomu, aby sa kurča pripálilo.
  •  
  • Vložte celé pečené kurča do pekáča.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ohrejte kurča. Vložte pekáč do dobre vyhriatej rúry, dajte pozor, aby bolo na mriežke priamo uprostred, aby teplo okolo neho prúdilo rovnomerne. Podľa toho, ako veľké kurča ohrievate, bude potrebné ohrievať ho kratší alebo dlhší čas, všeobecne sa väčšinou odporúča doba ohrievania 25 minút, aby sa mäso dobre prehrialo.  
    
  • Použite kuchynský teplomer a skontrolujte, že teplota vnútri mäsa dosiahla 71 ° C.
  •  
  • Začnite teplotu kontrolovať o niečo skôr, obzvlášť, ak je vaša kurča skôr menší.
  •  
  • Nenechajte kurča piecť príliš dlho, pretože stvrdne a vysuší sa, obzvlášť biele mäso, ako sú prsia.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nechajte chvíľu odležať a podávajte. Vytiahnite kurča z rúry a samozrejme pri tom použite chňapky a podložku pod hrniec, aby ste si nepopálili ruky alebo pracovnú dosku na kuchynskej linke. Potom nechajte kura krátko odpočinúť v izbovej teplote, päť minút by malo stačiť. Vďaka tomu sa v mäse rozleží tekutina, takže kurča bude pri podávaní vláčne a šťavnaté. Môžete servírovať. Dobrú chuť.       
 8.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (2)      
Jedlo populárne:
Ako zavariť broskyne.

Ako pripraviť pečená kuracie prsia.

Ako vyberať mrkvu.

Ako pripraviť omáčku Tisíc Ostrovov.

Ako namiešať kokteil tepache.

Ako si pripraviť čajový nápoj z kombuchy.

Ako vyrobiť zázvorové pivo.

Ako mraziť kukuricu.

Ako pripraviť indiánsku ryžu.

Ako udržať telo v kondícii pomocou stravy.

Ako pripraviť červenú šošovicu.

Ako nechať dozrieť mango.

Ako uvariť fazuľa.

Ako namiešať kokteil Rum runner.

Ako zistiť, či je vajce pokazené.

Ako uvariť kuracie biryani.

Ako pripraviť americkú gravy.

Ako olúpať a vypitvať krevety.

Ako sušiť bazalku.

Ako uvariť roštenka.

Ako uvariť ryžu v ryžovar.