Home \ jedlo
 

Ako nechať zmäknúť maslo.

 

Maslo je dôležitou prísadou do mnohých receptov a je kľúčové aj pri pečení. Často je potreba použiť zmäknuté maslo (nie maslo rozpustené, ani studené z chladničky), ale veľa kuchárov zabúda nechať pred pečením maslo nechať nejakú dobu v izbovej teplote. Naučte sa preto, ako si zmäknuté maslo pripraviť rýchlo a pridajte túto schopnosť do svojho kuchárskeho umenia. Existuje niekoľko spôsobov, ako maslo zmäkčiť a všetky sa dozviete v našom článku.

              

Postup .

    

    1      nakrájané masla  .

    
   
 1.            1      Nechajte maslo v izbovej teplote. Najlepšie je vytiahnuť maslo z chladničky asi 30 minút predtým, než ho budete potrebovať, a nechať dôjsť na izbovú teplotu. Avšak, ak na to občas zabudnete, môžete mäknutie urýchliť tak, že maslo nakrájate na malé kúsky.        
 2.  
 3.             2      Odmerajte maslo. Ak si recept žiada určité množstvo masla, odmerajte ho ešte predtým, aby ste mohli zvyšok masla vrátiť do chladničky. Použite kuchynskú váhu.       
 4.  
 5.             3      Nakrájajte maslo. Ostrým nožom nakrájajte odmerané množstvo masla na kúsky o hrane asi 2 cm. Tým sa zväčší plocha jeho povrchu a maslo zmäkne rýchlejšie.       
 6.  
 7.             4      Kúsky naskladajte na čistý tanier. Nechajte v izbovej teplote, až kým nebude maslo mäkké na dotyk.                 
 8.  
             

    2      Váľanie masla  .

    
   
 1.             1      Dajte maslo medzi dva hárky voskovaného papiera. Poslúži vám aj alobal.       
 2.  
 3.             2      Vezmite si valček na rezance a pritlačte ho na maslo. Malo by sa tlaku poddať. Pozor, nikdy to nerobte na nestabilné ploche.       
 4.  
 5.             3      pogúľajte maslo valčekom. Váľajte maslo rovnako, ako keby ste spracovávali cesto na sušienky alebo koláč.       
 6.  
 7.             4      Rozvaľkajte maslo na placku o sile asi 0,5 až 1 cm. Potom ho odrolom z papiera skôr, než zmäkne príliš.       
 8.  
 9.             5      Použite zmäknuté maslo vo svojom obľúbenom receptu.        
 10.  
             

    3      Tlčenie masla  .

    
   
 1.             1      Odmerajte množstvo masla. Namerajte také množstvo masla, ktoré je potrebné pre váš recept. Zvyšok zabaľte a vráťte do chladničky.       
 2.  
 3.             2      Dajte maslo do uzatvárateľného plastového vrecka. Nemusíte ho zatvárať, nechajte ho voľne ležať.       
 4.  
 5.             3      Začnite do masla tĺcť valčekom na rezance. Niekoľkokrát do neho pevne udrite, maslo by malo začať mäknúť. Je to okrem iného tiež skvelé pre uvoľnenie stresu a napätia!       
 6.  
             

    4      Rozohriatie masla  .

    
   
 1.             1      V kastróliku zohrejte pár centimetrov vody. Nemusí vrieť, stačí, keď z nej bude stúpať para.       
 2.  
 3.             2      Nad kastról postavte kovovou alebo sklenenú misku. Vytvoríte si tak vodný kúpeľ. Dávajte pozor, aby sa dno misky nedotýkalo horúcej vody.       
 4.  
 5.             3      Dajte do misky maslo. Odmerajte potrebné množstvo pre váš recept a potom ho dajte do misky, ktorá leží na kastróla s vodou. Môžete ho nechať v obale, alebo z neho len okrojit potrebné množstvo.       
 6.  
 7.             4      Nechajte maslo zmäknúť. Pár minút nechajte maslo v miske. Teplo z horúcej pary misku ohreje a maslo tým zmäkne. Strážte si, aby sa maslo úplne nerozpustil, ak to nie je pre váš recept žiaduce.       
 8.  
             

    5      nastrúhaný masla  .

    
   
 1.             1      Vezmite si strúhadlo a čistú misku. Budete používať tú časť strúhadlá, ktorá má najväčšie otvory.       
 2.  
 3.             2      Odmerajte si množstvo masla. Niektoré obaly majú rysky pre odmeranie potrebného množstva, môžete sa nimi riadiť, alebo použite kuchynskú váhu.       
 4.  
 5.             3      Nastrúhajte maslo. Nastrúhajte maslo priamo do misky. Najlepšie je, ponechať ho v obale, potom ho nebudete mať všade po celých rúk. Maslo nastrúhaním zmäkne a táto konzistencia sa navyše skvele hodí napríklad na výrobu mrveničky na koláče.        
 6.  
             

    6      Mixovanie masla  .

    
   
 1.             1      Odmerajte si množstvo masla. Odmerajte si potrebné množstvo masla, ktoré potrebujete do receptu, buď s pomocou rysiek na obale, alebo na kuchynskej váhe.       
 2.  
 3.             2      Nakrájajte maslo na kusy, Ostrým nožom pokrájajte maslo na kusy o hrane asi 2-3 cm. Čím menšie kúsky, tým rýchlejšie maslo zmäkne.       
 4.  
 5.             3      Rozmixujte maslo. Tyčovým mixérom alebo robotom maslo premiešajte. Začnite nízkou rýchlosťou a postupne otáčky pridávajte, ako bude maslo mäknúť. Keď bude mať požadovanú konzistenciu, môžete jednoducho začať pridávať ďalšie ingrediencie, ktoré do receptu patrí.       
 6.  
             

    7      Ohrievanie v mikrovlnke  .

    
   
 1.             1      Odmerajte potrebné množstvo masla. Riaďte sa buď ryskami na obale, alebo maslo zvážte na kuchynskej váhe. Zvyšok odložte do chladničky.       
 2.  
 3.             2      Dajte maslo do misky, vhodné pre použitie v mikrovlnke. Môžete ho nechať v obale, ak je len z papiera. Obal z alobalu musíte predtým odstrániť.       
 4.  
 5.             3      Päť sekúnd maslo zahrievajte na nastavenie "rozmraziť". Ak má vaša mikrovlnka nastavenia na "zmäknúť / Rozpustiť", použite ho.       
 6.  
 7.             4      Po piatich sekundách maslo skontrolujte. Ak sa maslo poddá dotyku prsta a zostane v ňom odtlačok, je dostatočne mäkké. Ak nie, vráťte ho do mikrovlnky na ďalších 5 sekúnd a opakujte, kým nezíska požadovanú konzistenciu.       
 8.  
 9.             5      Nenechajte maslo úplne rozpustiť. Keď príde na zmäknutie masla, mali by ste sa k mikrovlnke uchýliť ako k poslednému riešeniu. Maslo sa v nej totiž veľmi ľahko rozpustí úplne a výsledky potom budú odlišné. Torty s roztaveným maslom budú príliš hutné a sušienky sa roztečú. Ak teda maslo nechávate zmäknúť v mikrovlnke, strážte ho, aby sa nerozpustil.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

                  (5)      
Jedlo populárne:
Ako uvariť diabolská vajcia.

Ako otvoriť fľašu vína.

Ako upiecť lososa.

Ako vyberať melón.

Ako vyrobiť jogurt.

Ako namiešať kokteil tepache.

Ako uvariť vajcia.

Ako pripraviť ružičkový kel.

Ako uvariť fazuľa Pinto.

Ako pripraviť mliečny kokteil zo sušienok Oreo.

Ako pripraviť stôl pre formálne večeru.

Ako uvariť mrazená kuracie prsia.

Ako uvariť adobo.

Ako marinovať steak.

Ako pripraviť steak na panvici.

Ako namiešať micheladu.

Ako nabrúsiť nôž.

Ako namiešať drink buttery nipple.

Ako smažiť.

Ako vyčistiť gril.

Ako uskladniť cibuľu.