Home \ mamička

18. hodina: alebo čo všetko musí byť hotové, než manžel príde domu.

Okolo 17 hod. Sa začína čas zrýchľovať, domácnosť sa chystá dosiahnuť bodu varu: čosi buble na sporáku, v kúpeľni to tiež buble - pripravuje sa kúpeľ pre mimino. To zas buble a prská ​​do lyžice s kašou, nechutí mu. Buble aj prváčik, plače u čítanie, pri nose má bublinu. V 18 hod. Je mimino vykúpané, prváčik dočítal, z kastrólov sa fajčí (z pani domov tiež).

Ak patríte medzi vyrovnané, zrelé a životom poučenej osobnosti, navyše obdarené partnerom tolerantným a rovnostárskej zmýšľajúcim, asi neviete, o čom je reč. V prípade, že je vám uvedený scenár veľmi blízky, niečo vo vašom rodinnom živote nefunguje správne. Je naozaj nutné, vítať ho prestretým stolom s teplou večerou, dezertom a kávou, deťmi náležite zaopatřenými, netreba nič iné, než vľúdne otcovskej poláskať? Je naozaj nutné, mať v 18 hodín, kedy sa vaša polovička vracia "z lovu", všetko upratané, voňavé a tváriaci sa tak, ako by sa v domácnosti celý deň takmer ani nedýchalo aj za cenu toho, že sa vám v 18.10 klope ruka s lyžicou?

 

Ale to je predsa má povinnosť!.

 

Ak na materskej dovolenke zvládate úplne všetky domáce práce do príchodu "pána domu" ľavou zadnou a ľavou prednou sa ešte stačíte nalíčiť a manžel vašu prácu slovne i činom oceňuje, pravdepodobne ste jedným z mála šťastných párov, spokojných so svojimi, tak trochu prvorepublikovými, rolami. Ale čo na tom, keď ste tak obaja naozaj spokojní! Ak si však od jeho odchodu do príchodu pripadáte ako tlakový hrniec pracujúce pod neustálym tlakom, bez nároku na to upustiť paru, nedaj bože hlasnejšie syknout, pravdepodobne ste sa proste pre tento model nenarodila (a nie ste sama, je nás väčšina) a nikto nemá právo vám ho vnútiť. A napriek tomu, že sa vášmu zamestnanie hovorí bohvie prečo dovolenka, sama dobre viete, že ste kuchárka, opatrovateľka, učiteľka, taxikárka, manažérka, upratovačka, amatérska zdravotníčky a psychologička v jednej osobe - a taká multifunkčné osoba by mala mať nárok na akýsi takýs koniec pracovnej doby.

 

Rada by som to zmenila, ale bojím sa jeho reakcia.

 

Ak túžite po zmene, ale bojíte ak sa jeho reakcia, pravdepodobne stojíte pred oveľa väčším problémom, než je teplá večera, uprataný byt a vykúpané deti v čistom pyžame, nastúpenej v 18 hod. K vítacímu ceremoniálu. Ak máte naozaj strach z jeho reakcie na návrh na zmenu, vedzte, že to rozhodne nie je normálne. Aj s bežne "ubrblaným" partnerom sa dá s trochou snahy dohodnúť na rozumnom kompromise. Napríklad: pokúsim sa upratať, ale prosím, maj pochopenie, keď to občas nestihnem, pre deti je lepšie, keď sa im venujem. Chcela urobím každý deň teplú večeru, ale nezvládnem to, ak sa starším neurobíš úlohy a mladšieho spoločne nevykúpi apod. Pokiaľ si takú dohodli sa ani neviete predstaviť, nebude vám s vaším náprotivkom ľahko ani po skončení materskej, kedy nastúpite do práce. Ba čo viac, bude horšie! Pribudne vám k domácnosti a starostlivosti o deti ešte zodpovednosť v práci.

 

Večera, kávička, upratané, vykúpané mimino - ste normálne?.

 

Možno sa nájdete na úplne opačnom konci rodinných modelov súčasnosti - jeho príchodom vám "padla". Nech si k večeri natrie chleba (obed má predsa v práci), deťom k nemu môže přikrájet kvôli vitamínom jablko, a ak chce večeru teplú, môže si k nej uvariť čaj. Pokiaľ máte doma poklad, pre ktorý sú domáce práce po návrate zo zamestnania relaxáciou, môžeme vám len gratulovať (a odporučiť vám, nech si ho hýčkate a opatruje). Ak však nie je váš partner s týmto modelom spokojný, bohužiaľ je v práve, aj jemu sa skončila pracovná doba a je jednoducho férové, sa v túto dobu o domáce práce podeliť k relatívnej spokojnosti oboch. Rovnako ako vy, by si aj on rád len sadol a nechal sa obskakovať. Lenže nárok na to máte obaja - a je to výzva...

Mamička populárne:
Prejedáte sa a nemôžete prestať Možno trpíte genetickou poruchou.

Nočné budenie.

Kedy mám začať dávať ďalšie príkrm .

Kvasinková infekcia počas tehotenstva.

Dojčenie.

Vyhrajte dizajnové riadu Jamieho Olivera a oživte svoje stolovanie.

Poznáme najobľúbenejšie detská mená v januári 2016 Ktoré sú to .

Trápenie malých atopikov.

Všeobecná zdravotná poisťovňa bojuje proti obezite.

Materská dovolenka 2017: Kalkulačka materské.

Reklama pre deti ako skrytý manipulátor.

Aký sex vám predpovedajú hviezdy Pozrite sa na svoj erotický horoskop na september.

Upečte deťom Míša rezy Budú vás milovať Tu je video recept.

Zmizne tajný vzťah z mojej blízkosti .

Čistota versus neporiadok Potrebujú mať deti upratané .

Ľaváctvo má aj svoje výhody.

Boj proti detskej obezite: Zo škôl čoskoro zmizne automaty s cukrovinkami.

Vetrík z príkrmov.

Kedy sa začína tvoriť mledzivo .

Mamička oblieka dievčatko ako slávne osobnosti Spoznáte ich všetky .

Syn má hysterické záchvaty, keď vidí jedlo.