Home \ mamička

QUIX LUMINÁRIUM.

Nadchádzajúce prázdninovú sezónu v Prahe osvieži originálnej svetový projekt vzduchových stavieb, ktorý bude v dňoch 15.-18. júla 2011 otvorený širokej verejnosti na letisku Aeroklubu Praha Letňany.

Architektúra luminárií, ktorá je výhradným autorským dielom anglickej spoločnosti Architects of Air, sa do Českej republiky vracia po celých desiatich rokoch. Vtedy u nás malo svoju svetovú premiéru jedno z predchádzajúcich typov luminárií Arcazaar a behom štyroch dní ho navštívilo 18 000 ľudí!

 

Organizátorom tohtoročného projektu je česká reklamná a komunikačná spoločnosť QUIX sro, ktorá z materskej Anglicka priváža luminárium najnovšie vývojové podoby - Mirazozo.

 

ČO JE TO LUMINÁRIUM?.

 

Luminárium je netradičné stavba s veľmi nápadným exteriérom, ktorý pripomína pestrofarebný nafukovací hrad alebo členité cirkusové šapitó. To hlavné sa však skrýva vnútri, vo spletitom labyrinte, kde ožíva očarujúce svet farieb a tieňov.

 

Podstata luminária spočíva v jeho efektívne atmosfére a jedinečnom vizuálnym zážitku, ktorý jatria ľudské zmysly, prebúdza emócie a navodzuje pocit uvoľnenia. Podľa reakcií návštevníkov má Luminárium blahodarný účinok a je zdrojom pozitívnej energie. Práve preto bývajú jeho priestory často využívané ku skupinovým či individuálnym meditáciám.

 

"Táto architektúra je navrhnutá s cieľom umocniť pocit zázraku," hovorí otec luminárií Alan Parkinson Alan Parkinson sa výstavbou a vývojom luminárií zaoberá od roku 1985 v rámci svojej príznačne pomenovanej spoločnosti Architects of Air. Inšpiráciu hľadal v architektúre katedrál a mešít, čerpal z prírodných tvarov a geometrických telies.

 

    

 

Pätnásťročný vývoj vzduchových stavieb priniesol postupné zdokonaľovanie ich technických prvkov a viedol k vytvoreniu špecifického architektonického slovníka luminárií. Tá pozostávajú z tunelov, zámotkov a rohových kopulou. Od roku 1992 očarila luminária takmer 2 milióny návštevníkov 34 krajín po celom svete.

 

CESTA LUMINÁRIEM....

 

Pri vstupe si návštevníci odloží obuv, dostávajú krátke inštrukcie od sprievodcov, ako sa v priestoroch správať, a dostane plánik Luminária, ktorý môžu a nemusia pri svojej prehliadke použiť. Samostatne potom prechádza útrobami bludisko, vnímajú premenlivosť žiarivých farieb a ich odtieňov a nechávajú sa unášať neopísateľnú atmosférou tohto pôsobivého panorámy.

 

Luminárium nemá žiadne vonkajšie osvetlenie. Svetlo sa doň dostáva cez tenké farebné steny. Hra farieb, svetiel a tieňov je teda závislá na intenzite slnečného žiarenia a premieňa sa aj súvisiacim dopadom tieňov z okolitých stavieb či blízkosti vzrastlých stromov. Každá návšteva Luminária sa tak stáva originálnym zážitkom.

 

    

 

QUIX LUMINÁRIUM bude otvorené v dňoch 15. - 18.7. od 10:00 - 20:00 na letisku Aeroklubu Letňany (Hůlkova 16, Praha 9 - Kbely). Parkovanie na mieste je možné, ale značne limitované, preto odporúčame prísť prostredníctvom MHD na stanici metra Letňany, ďalej pokračovať pešo cca 10 minút po vyznačenej trase.

 

Základné vstupné je 160 Sk, rodinné vstupné (2 dospelí + 2 deti) je 500 Sk, deti do 100 cm majú vstup zdarma. Doba prehliadky je približne 30 minút. Atrakcie je bezbariérová, Luminárium možno navštív aj na invalidnom vozíku.

 

Viac informácií na www.luminarium  

Mamička populárne:
Od eufórie k pôrodu Úžasné video zachytáva tehotenstva v dvoch minútach.

Kočík: Ako vybrať ten pravý .

Syn sa v noci stále budí a poplakáva.

Ovitrelle.

Nebojte sa testu na tehotenskú cukrovku.

Dieťa uväznených v aute Pravidlá, ktoré vám pomôžu nezabudnúť.

Vhodný jedálniček pre 10 mes Batoľa.

Musí pôrod bolieť Prečítajte si, aké sú výhody a nevýhody epidurálu.

Hranice vo výchove Majú platiť nielen pre deti, ale aj pre rodičov.

Michal Dvořák & amp; DJ Lucca: Na prvom mieste je Míša !.

Ako podporiť prirodzenú inteligenciu syna .

Súťažte o 2 poukazy na trojmesačné program vo Svete zdraví.

Ako vyzrieť na alergiu pomocou homeopatie Pomáha predovšetkým u ľahších prejavov.

Zápcha v tehotenstve.

Vaša Adela: Z práce na materskú.

Haemofilus influenzae je nutná liečba antibiotikami .

Vysoké horúčky Mohla to byť druhýkrát šiesta choroba .

Marihuana, dojčenie na verejnosti alebo celulitída Takto bábiku Barbie určite nepoznáte.

Krém, ktorý neprestáva účinkovať.

Aké chyby robia rodičia pri výučbe plávania Nerobíte je taky .

Ako prekonať obdobie NIE .