Home \ mamička

Dymové signály.

Akonáhle počasie dovolí, väčšina Čechov sa rada nechá vyhnať na slniečko, záhradu, proste kamkoľvek, kde sa môžu zhromaždiť okolo grilu a užívať si letné vône a chute. Skúste aj vy naše tipy, bude vám chutiť.

Muži majú lásku ku grilu nejspíš zakódovanú v génoch. Priznajte, že aj ten váš na nebi vyzerá prvé slnečné lúče, aby mohol nainštalovať potrebné náčinia a pozvať vás i rodinu na nefalšovaný steak.

 

Niektorí muži dokážu o marinádach a tajných receptoch hovoriť celé hodiny, keby ste po nich však rovnaký zápal vyžadovala pri dianie v kuchyni, zišli by vás najskôr nemilosrdným pohľadom, že to teda nie a že chlap (až na výnimky) do kuchyne nepatrí. Ovšem ku grilu, ohňu a poriadnej flákotě... to je predsa iná.

 

Máme pre vás tipy, ktoré z vášho grilovania urobia obrad. Jedlá z vášho roštu budú lahôdkou, za ktorú sa budú sťahovať všetci vaši priatelia.

 

Majte zápal.

 

Dôležité je, aby ste predovšetkým skrotili oheň. Aby sa do vašich pokrmov nedostali látky, ktoré v jedle nemajú čo robiť a vy mohli servírovať stravu pripravenú pod holým nebom aj mladším deťom, mali by ste si dať pozor na nasledujúce kroky:

 

Kotlový gril.

 

1. Otvorte poklop a všetky regulátory cirkulácie vzduchu.

 

2. Vytvorte z pripravených brikiet pyramídu.

 

3. Pod brikety vložte zápalné kocky (nenechávajú zápach).

 

4. Akonáhle sa brikety pokryjú vrstvou popola, rozprestrite je na palivovom rošte tak, ako to vyžaduje vami zvolený spôsob grilovania.

 

5. Umiestnite nad brikety grilovací rošt.

 

6. Mäso alebo zeleninu dajte na rošt.

 

7. Zatvorte poklop a pečte podľa zvyku.

 

8. Ak chcete, aby vaše pokrmy získali plnú chuť, použite udicou lupienky z tvrdého dreva alebo čerstvé byliny. Zvoľte si tie, ktoré máte radi. Ideálne je bobkový list alebo tymian. Sušenú variantu namočte pred grilovaním na pol hodiny do studenej vody, pred samotným pečením vytlačte vodu.

 

Uhlie, alebo brikety?.

 

Drevené uhlie veľmi rýchlo horí a tým vzniká veľa splodín, ktoré následne zostávajú na pripravovanom pokrme. Na prvý pohľad sa môže zdať uhlie výhodnejšie, pretože je lacnejšie, ale zo zdravotného hľadiska to tak rozhodne nie je, preto sa zdravím zbytočne nehazardujte. Odborníci väčšinou odporúčajú brikety, pretože z nich nevychádza toľko nečistôt a pritom vydrží dlhšiu dobu. S briketami budete navyše ľahko kontrolovať požadovaný žiar, nemalo by dôjsť k vznieteniu. Pre vyššiu účinnosť je vždy skladujte na suchom mieste, v uzavretej nádobe. Vlhké sa totiž ťažko zapaľujú a zle horí.

 

Funkčné plynový gril.

 

1. Otvorte poklop, skontrolujte množstvo plynu vo fľaši. Regulátory vzduchu by mali byť zatvorené.

 

2. Otvorte prívod plynu z fľaše.

 

3. Zapáľte gril podľa pokynov výrobcu, tzn. stlačte zapaľovania alebo použite zápalky. Všeobecne platí, že by ste nemali zapaľovať všetky horáky naraz, ale postupne. Akonáhle zapálite prvú horák bez problémov, môžete plynulo prejsť k ďalším.

 

4. Zatvorte poklop grilu a predhrejte ho. Počítajte približne s pätnástimi minútami, než bude váš gril plne funkčné. Potom už nastavte silu plameňa podľa špecifických potrieb jednotlivých pripravovaných pokrmov. Dodržiavajte všetky bezpečnostné pravidlá. V dnešnej dobe sa nemusíte báť plynové havárie. Ak budete používať prístroje presne podľa návodu, nemôže sa nič stať.

 

Riaďte sa však pokynmi, pretože aj malý úkrok stranou môže z vášho priateľského posedenia urobiť peklo. Počítajte s tým, že deti sú vďačnými pomocníkmi, ktorí sa okolo grilu budú točiť prakticky permanentne. Môžu teda napríklad znížiť plameň horáka, bez toho aby ste to vedeli. Nenechávajte preto gril v žiadnom prípade bez dozoru, aby malí huncúti neubrali plyn alebo na seba prístroj neprevrhli.

 

Mäso, baklažán, alebo pečivo?.

 

Až budete chystať menu pre grilovací popoludnie, mala by ste mať na pamäti aj potreby pozvaných hostí. Máte istotu, že sa všetci vrhnú po prerastené roštenky a budú vzdychať blahom? Radšej sa zásobte aj potravinami, ktoré zjedia ako vegetariáni, tak masožavci. Potom sa vám bude nad spoločným stolom sedieť radostne a nikto nebude oklamaný.

 

Mäso potrebuje pre důkladé prestúpenie chuťou marinovať minimálne 24 hodín, ak ide o zverinu alebo mäso červené, môžete ho nakladať aj dva dni vopred. Zelenina je pripravená už po 25 minútach. Pečivo nemarinujte, potrite ho tesne pred rozpečením kvalitným olivovým olejom a bylinkami.

 

 

Mamička populárne:
Doc Maďar o očkovaní a kliešťoch: Odpovede na vaše otázky.

Deti, ktoré sa málo hýbu, môžu mať problémy s rečou a sú menej zručné.

Chcete sa pochváliť vysvedčením na sociálnej sieti Na toto pozor !.

Materská láska .

Vaša Adela: Predsa nebudem rovnaká ako moja matka !.

V 24 týždni necítim pohyby.

Bolesť.

Diabetes v tehotenstve.

Ako zostaviť jedálny lístok pre 2,5letou dcéru .

Žltkasto ružový výtok z penisu.

Najčastejšie mýty a fakty o poslíčkoch.

Zväčšená nosná mandľa u dieťaťa.

Správny váhový prírastok u bábätka.

Pri ovulácii ma pichá v podbrušku.

Baletka Eva Horáková: Tancovala som do začiatku 4 mesiaca.

Po pôrode som si zaobstarala virtuálneho milenca.

8 chýb v líčení, ktoré vám zbytočne pridávajú roky.

Dajte si melón: Osviežite sa, udržíte si líniu a robíte niečo pre zdravie.

V chorobe aj v zdraví.

Upečte deťom Míša rezy Budú vás milovať Tu je video recept.

Zmena plánu! S fantáziou napravte kuchárske katastrofy.