Home \ mamička

Spoľahlivá rozbuška.

Viete, aké partnerské problémy vyústi najčastejšie v konflikt, ktorému hovoríme hádka? Podľa odborníkov ženy stopercentne "naštartujú" k výbuchu nasledujúce veci.

Rozdelenie úloh v domácnosti.

 

Väčšina žien cíti ako nespravodlivé, keď po návrate z celodenného pracovného maratónu je na ich pleciach ešte starostlivosti o domácnosť, ktorú muži považujú z ich strany za samozrejmú. Oni sami naopak často nechápu, prečo by mali doma pomáhať, keď celý deň pracujú. Slovo dá slovo a hádka je naporúdzi.

 

MyLife tip: Neriešte tento problém v rozčúlení. Večer si so svojim partnerom v pokoji sadnite a vysvetlite mu, že by bolo dobré, keby priložil tiež ruku k dielu. Dohodnite sa s ním, s čím konkrétne bude v spoločnej domácnosti pomáhať.

 

Partner dostatočne nepočúva.

 

Ak muž dostatočne nepočúva žene, ktorá si potrebuje tzv. Vyliať srdiečko, a v závere sa spýta na niečo, čo mu bolo povedané, je to spoľahlivý dôvod na to, aby sa partnerka "naštvala".

 

MyLife tip: Akonáhle sa začnete svojej polovičke zverovať s nejakým problémom z práce či s kamarátkou, okamžite mu v hlave naskočí, že musí vymyslieť riešenie (muži to tak jednoducho majú nastavené), a že ho teda čaká ďalší nepríjemná povinnosť. Požiadajte ho, že by ste bola rada len vypočutá a nájdenie východiska od neho nečakáte.

 

Finančná situácia.

 

Zlá ekonomická situácia prináša neistotu, nervozitu a samozrejme i hádky. Problémom býva aj finančné podiel partnerov na domácnosti, nesúlad o predstavách za čo míňať aj koľko, do čoho investovať a podobne.

 

MyLife tip: V tomto prípade sa jedná o dlhodobú záležitosť. Je nutné si stanoviť jasné investičné pravidlá a tá tiež dodržiavať - ​​napríklad spoločný účet na platby za bývanie, na jedlo a pod. Zároveň by ste mali mať každý vlastné peniaze pre svoju potrebu, ktoré si utratíte za to, čo sami uznáte za vhodné.

 

Rodičia a príbuzní.

 

Vzťahy v rodine sú častou príčinou hádok. Zasahovania, žiarlivosť... Kvôli príbuzným sa naozaj dokážeme pohádať do krvi.

 

MyLife tip: Aj tu platí nutnosť dohodnúť sa na kompromise. Hoci nemáte nijako zvlášť rada svoju svokru, neznamená to, že s ňou nemôžete spoločne s ostatnými členmi rodiny obedovať. Pokúste sa o vzájomnú toleranciu. Vy budete rešpektovať jej názory a ona zase tie vaše.

 

Výchova detí.

 

Hádať sa kvôli deťom je normálne. Potomkovia naozaj dokážu využiť situáciu vo svoj prospech. Mamička niečo zakáže, tak to skúsi u otecka. Ak otecko povolí, je to zle...

 

MyLife tip: Neriešte túto situáciu pred malými zlobidlo a vráťte sa k problému, až budú vaše ratolesti spať. Veď vám obom ide o vaše dieťa, ktoré chcete vychovať čo najlepšie. Preto by ste mali postupovať jednotne a navzájom sa podporovať.

 

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní časopisu My Life.  

Mamička populárne:
Intervaly medzi dávkami hexavakcíny .

Supermatkacz: Strach o deti je ako sviatočný servis od pratety.

Denník šialenej matky (8 diel): Dve, alebo tri deti Žiadny rozdiel !.

Dojčenie.

Kedy prepichnúť bábätku ušká alebo Ako na prvé náušničky .

Je šanca otehotnieť 5 dní pred menštruáciou .

Homeopatikum pre zmiernenie bolesti pri prerezávaní prvých zubov.

Tlak.

Lybičta a stomeček Kedy riešiť dysláliu a ďalšie rečové problémy .

Môže môj syn (16 mesiacov) vyprážané rybie prsty .

Pupočníková prietrž.

Za problémy s ovuláciou môže chudokrvnosť, nedostatok vitamínov aj gynekologické ťažkosti.

5 vecí, ktorými deťom berieme detstva a detskosť.

Poradňa: Ako motivovať deti k športu Dôležité je ísť príkladom.

Objavte podmorský svet: Výstava Pod hladinou bude k videniu v Kladne do 21 októbra.

Hlasujte pre Mamičku roka a vyhrajte sonická kefka a ďalšie ceny.

Je vhodné dieťaťu ešte v pôrodnici pichnúť náušnice .

Lýtka ako kanvy alebo pohodička pri vode Ako si tehotenstvo v lete užiť a nie len prežiť.

Praskanie pri pohybe nožičiek bábätka.

19týden.

Chcem mať geniálne dieťa! Možno pre to niečo urobiť .