Home \ mamička

Aký darček za vysvedčenie? Deti poteší maličkosť alebo návšteva cukrárne.

Návšteva cukrárne, hračkárstve alebo darček, ktorý si dieťa už dlho prialo. Odmeny za vysvedčenie môžu mať rôznu podobu a je len na vás, ako obdarujete svojho školáka.

Aj keď najväčšou odmenou pre deti je určite pochvala, málokedy zostane len pri nej. Rodičia skrátka chcú potomkovi posledný deň v školskom roku spríjemniť.

 

Motiváciu a povzbudenie si však zaslúžia aj tí, ktorí prinesú vysvedčenia, ktoré nemusia byť podľa vašich predstáv. Nezabúdajte preto na pozitívnu motiváciu. A čo na tom, že nemá prváčik samé jednotky alebo že má Pataky trojku z matematiky? Zíde na tom?

 

Návšteva cukrárne alebo reštaurácie.

 

Ja osobne mám spojený koniec školského roka s návštevou cukrárne, kam ma a moju sestru brali rodičia na zmrzlinový pohár. A na túto tradíciu nadviazať tento rok prvýkrát aj so svojím prváčikov, len máme v pláne zájsť na sviatočný obed do obľúbenej reštaurácie.

 

Zájsť si do cukrárne alebo reštaurácie je určite skvelý tip, ako urobiť z posledného školského dňa naozaj dôležitý deň, ktorý si užije celá rodina.

 

Zviera? Chce si to dobre rozmyslieť.

 

Aj keď psychológovia upozorňujú na to, že darček v podobe zvieraťa nie je dobrá voľba, ja to nevidím tak čierno. Ak dieťa po zvierati túži dlho a vy cítite, že je pripravené na to, aby sa o neho postaralo (vy musíte počítať zase s tým, že starosť bude prevažne na vás), tak prečo nie.

 

Vďaka starostlivosť o zviera sa dieťa naučí zodpovednosti. Kupovať však dieťaťu zviera len tak z rozmaru rozhodne neodporúčame. Jedná sa o veľké rozhodnutie, s ktorým musí súhlasiť celá rodina. Rodičia teda musia byť pripravení na to, že starostlivosť bude z väčšej stránky na nich.

   

Kniha a spoločenské hry.

 

S knihou nikdy nemôžete šliapnuť vedľa. Rovnako tak školáka môžete potešiť prázdninovým denníkom alebo niektorú zo spoločenských hier, ktoré k prázdninám jednoducho patria.

 

Darčeky podľa želania dieťaťa. Fidget spinner, Lego, alebo nové kolo?.

 

To už je veľmi individuálne. Sú rodičia, ktorí darčekom na konci roka motivujú svoje deti k lepším výkonom a napríklad za výborné známky je obdarujú tým, po čom dlho túžia. Niekto si želá nové kolo, iný stavebnicu a niektorí treba súčasný hit fidget spinner.

 

Najdôležitejšie je váš záujem.

 

Nie je dôležité, ako hodnotným darčekom dieťa obdarujete, ale že s ním záver školského roka prežijete. Ak je to možné, vezmite si v práci voľno a urobte si jednoducho krásny deň. Veď začínajú prázdniny a váš potomok má ďalší rok školskej dochádzky za sebou. A to je rozhodne dôvod na oslavu... alebo prinajmenšom k tomu dať si dobrú zmrzlinu.

 

Aká odmena čaká vaše školákov?

Video: Problémy s jemnou motorikou? Pečiatky ju zlepší u detí, ktoré nerady kreslia

        
Mamička populárne:
Môže prechladnutie v tehotenstve ohroziť bábätko .

Linda Rybová: Ľudia sa boja nepríjemných správ.

Ako vychovať samostatné dieťa Začnite zaspávaním bez rodičov.

Samovoľný potrat.

Detská masť na zapareniny Rybilka.

Liečba bábätiek antibiotikami: Je to v poriadku Kedy pomôžu homeopatiká .

Je možné, že hlienová zátka odchádza viackrát ako raz .

Hurá na cesty !.

Môžem batoľaťu plesknout jednu cez zadoček .

Alkohol na začiatku tehotenstva.

Kedy môže dieťa sedieť .

Martina (32): Závislosti na cigaretách ma zbavilo až tehotenstva.

Materská telepatia funguje to .

Hreší! Ale v správnom čase .

Ema (38): Zo záhadných bolesťou sa vykľula pásomnice.

Ekzém u batoľaťa.

GALÉRIA: To je on! Nový švédsky princ! Dostal meno Nick.

Choré dieťa.

Kde sa berú peniaze .

Škúlenie u batoliat by sa nemalo podceňovať, môže byť nebezpečné.

Komplikácie s pupočníkom na ultrazvuku naozaj nie sú vidieť .