Home \ mamička

Overené rodičmi: Letecké múzeum Metoda Vlacha si deti užijú, nechýbajú interaktívne prvky.

Interaktívne letecké múzeum v modernej hale v Mladej Boleslavi. Okrem prezerania starých lietadiel sa tu môžete napríklad preletieť v simulátore, užiť si dlhú šmýkačku a zájsť si do kaviarne.  

Múzeum nadšencov .

 

Letecké múzeum bolo otvorené v roku 2015 a stojí v modernej budove u letiska v Mladej Boleslavi . Pomenované je po mladoboleslavskom priekopníkovi lietanie Metodovi Vlachy, ktorý v roku 1912 zostrojil prvé české lietadlo poháňané automobilovým motorom a sám s ním vzlietol. Prevádzkujú ho aviatičtí nadšenci , s ktorými je radosť sa na chvíľu zastaviť a porozprávať.

 
 

Múzeum tvorí jedna veľká hala s mnohými lietadlami a súvisiacimi exponáty . Niektoré lietadlá reálne lietala vo vojne, iné sú na mieste vyrobené repliky. My sme tu boli s malými deťmi, takže nejaké dlhé prehliadanie lietadiel a čítanie si (určite zaujímavých) informácií o nich nepripadalo do úvahy. Múzeum má našťastie aj interaktívne prvky, na ktorých sme strávili výrazne viac času.

   

V simulátore nad Prahou .

 

Hitom číslo jedna pre nás bol letecký simulátor . Za 50 Sk si tú človek môže sadnúť do simulátora lietadla a pomocou páky ho riadiť. Na veľkých obrazovkách pred vami sa premieta skutočná mapa, v našom prípade Prahy, takže sa môžete preletieť napríklad okolo Žižkovské veže .

 
 

Nášho štvorročného syna najviac bavilo, že môžete z lietadla aj strieľať. S lietadlom môžete robiť psie kusy a trebárs aj havarovať .

 

Navyše tu majú dva simulátory vedľa seba, a ak vyletíte naraz, uvidíte sa vzájomne na obrazovkách (zostreliť jeden druhého sa nám bohužiaľ nepodarilo). Naše deti (2 a 4 roky) tu "lietali" s nami na kolenách, väčšie deti môžu samy.

 

Ďalším simulátorom je simulátor pre bojové pilotov , do ktorého si za našu rodinu sadol a nechal sa roztočiť všetkými smermi iba manžel. Vyzeral, že ho to pobavilo.

 
 

Dlho naše deti bavila aj obrovská nafukujúcu kĺzačka z jedného poschodia do druhého, pripomínajúce šmýkačku z havarovaného lietadla. V hornom poschodí sme si ešte pohrali s krásnu drevenú stavebnicou a môžete si tu vyskúšať aj ťukanie morzeovky (k tomu my sme sa už nedostali).

 

Potom do kaviarne .

 

V múzeu je taky krásna vzdušná kaviareň a pred ňou malé ihrisko . V kaviarni majú zákusky, palacinky, panini a podobné nenáročné občerstvenia a dobrú kávu. Pre deti je tu malý detský kútik .

 
 

Jediné mínus .

 

Mne osobne v múzeu chýbala jediná vec: akékoľvek lietadlo, do ktorého by sa mohlo dieťa len tak posadiť. Keď sme išli do "interaktívneho múzea", automaticky som očakávala, že si deti budú môcť aspoň nejaké lietadlo vyskúšať .

 
 

K tomuto účelu tu ale slúži iba simulátor, za ktorý ale človek musí ku vstupnému priplatiť (rodinné vstupné je 200 Sk, simulátory sú ďalších 50 Sk). Zamestnanec múzea mi vysvetliť, že to je preto, že všetky stroje v múzeu sú funkčné a musí sa preto dbať na ich údržbu.

 
 

To chápem, ale deťom by stačilo akékoľvek lietadielko, v ktorom by sa mohli "preletieť". Náš syn to nakoniec vyriešil normálne stoličiek v hornom poschodí haly ;-)

 

KONTAKT .

 

Telefón: +420 326 211 080

 

E-mail: info@lmmv

 

Web: letecke-muzeum-metodeje-vlacha/

  Adresa:  

Regnerová ulice Mladá Boleslav 29360

             

Overené rodiči.

 

Kam ešte vyraziť s deťmi? Ušetrite čas vymýšľaním a pozrite sa na ďalšie rodičmi overené tipy na www.overenorodici .

            

      

    

Mamička populárne:
Výpočet termínu pôrodu: Aký spôsob je najpresnejší .

Ochrnutie polovica tela po páde.

Špinenie po kyseline listovej.

Špinenie po aplikácii antikoncepcie Depo Provera.

Nesoumerná hlavička od ležanie.

Dobrý deň, ďakujem aj prosím: Od kedy deti učiť zdvorilosti .

Čo iné by pomohlo pri zvracaní v aute .

Moja únava je nepredstaviteľná: 10 rád pre fibromyalgické matky.

Aký je život bez prsia Ženy, ktoré sa rozhodli nepodstúpiť rekonštrukciu.

Na prechádzke s kráľovnou.

Video: Ako riešiť prechladnutie u najmenších detí .

Existujú homeopatiká na prdíky .

Pôrodná asistentka radí: Čoho sa mamičky najviac bojí a prečo nemusí.

Syn Míši Kuklov rastie ako z vody Je to nezmar, hovorí herečka.

Synovi chutí zelenina, ale nevie ju jesť lyžičkou.

Krivenie prstov.

Kozie mlieko.

Som závislá na Facebooku Viem to, ale nemôžem si pomôcť.

Dcéra veľa hltá a potom Blink.

Každý ôsmy chalan má meno po otcovi a najviac sa dedí meno Jiří.

Zradné červené nitky.