Home \ rodinný život
 

Ako sa vysporiadať s nepríjemnými rodičmi partnera.

 

Manželstvo nie je len spojenie dvoch ľudí - ide o spojenie celých rodín. Odhaduje sa, že jedna zo štyroch manželiek nemá rada svoju chyť. Než začnete páliť mosty, vyskúšajte náš trojkrokový postup, ktorý vám môže pomôcť zlepšiť vaše vzťahy.

              

Postup .

    

    1      Zmeňte svoj názor  .

    
   
 1.            1      Rešpektujte vzťah, ktorý má váš partner so svojimi rodičmi. Mnoho rodičov má pocit, že im musí nový partner ich dieťaťa dokázať, že si ho zaslúžia. Väčšinou to pramení z čistej lásky, alebo z neistoty.       
 2.  
 3.             2      Dajte tomu čas. Môže trvať aj niekoľko rokov, než vás rodičia partnera prijmú do rodiny. Trpezlivosť sa vám iste oplatí.        
 4.  
 5.             3      Skúste budhistický prístup. Akceptujte to, čo nemôžete zmeniť (napríklad spôsob myslenia iných ľudí). Nesnažte sa ovládať ostatných ľudí a ich emócie.        
 6.  
 7.             4      Berte rodičia svojho partnera ako svoju rodinu. Ako hovorí staré príslovie, rodinu si vybrať nemôžete. Nie je možné zmeniť ani rodičia vášho partnera a vyhýbať sa akémukoľvek kontaktu s nimi väčšinou tiež nie je možné.        
 8.  
 9.             5      Uvedomte si, že rodičia vášho partnera boli vychovaní inak. Politické, náboženské a sociálne konflikty sú bežné. V mnohých prípadoch je jednoducho lepšie o týchto veciach nehovoriť.        
 10.  
 11.             6      Nájdite si niečo, čo máte spoločné. Hovorte s rodičmi svojho partnera o veciach, ktoré spolu zdieľate. Keď sa budete snažiť, postupne týchto vecí budete nachádzať viac.        
 12.  
 13.             7      Hovorte o svojich problémoch s ľuďmi, ktorí nepatria do vašej rodiny. Nesťažujte si partnerovi, svojej matke ani svojej sestre, ak nechcete, aby sa vám to vypomstilo. Títo ľudia často prechádza do defenzívy a môžu vyvolať ešte väčšie problémy.        
 14.  
 15.             8      Naučte sa úctivo odpovedať na otázky ohľadom detí. Hovorte napríklad: "Akonáhle budeme chcieť založiť rodinu, dáme vám hneď vedieť."                  
 16.  
             

    2      Hovorte o svojich pocitoch  .

    
   
 1.             1      Hovorte s partnerom o tom, čo vám vadí. Snažte sa hovoriť v prvej osobe a nikoho neobviňovať. Deti svojich rodičov väčšinou bráni, najmä v prípade, že spolu majú blízky vzťah.  
    
  • Dobré komunikačné zručnosti vo vzťahu s partnerom vám umožní vyhnúť sa mnohým problémom.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Stanovte si s partnerom rodinné hranice. Porozprávajte sa o veciach, ktoré s rodičmi nebudete zdieľať, ako sú napríklad financie, sex a plánované rodiny. Snažte sa tieto pravidlá presadzovať obaja rovnako.        
 4.  
 5.             3      Porozprávajte sa s rodičmi partnera obaja, nie iba vy. Väčšie problémy a plány by ste mali riešiť vždy všetci spoločne.        
 6.  
 7.             4      Povedzte napríklad: "Rešpektujem váš názor, ale v tomto prípade s vami nemôžem súhlasiť." Môžete skúsiť tiež: "Budeme sa musieť zhodnúť na tom, že sa nezhodneme." Znie to síce ako klišé, ale niekedy sa tomu nevyhnete.        
 8.  
 9.             5      Hovorte s rodičmi svojho partnera priamo. Využite rovnakú stratégiu, ako pri rozhovoroch s partnerom a začnite o svojich pocitoch hovoriť. Povedzte napríklad: "Uvedomujem si, že sa nám snažíte pomôcť, ale keď ma kritizujete, ubližujete mi."  
    
  • Brutálne úprimnosť môže rodičia partnera odzbrojiť, ale musíte byť pripravení na to, že vám to budú chcieť vrátiť.
  •  
         
 10.  
             

    3      Obmedzte komunikáciu  .

    
   
 1.             1      Zamyslite sa nad tým, či vám rodičia partnera škodí. Ak vás rodičia partnera urážajú, alebo vám zasahujú do vzťahu a do súkromia, je nutné to riešiť, alebo si vytvoriť odstup.        
 2.  
 3.             2      Rozdeľte si sviatky. Ak rodičia vášho partnera nevychádzajú s vašou rodinou, uvedomte si, že nemusíte sviatky tráviť všetci spoločne. Môžete sa s partnerom dohodnúť na časovom pláne a všetky hlavné sviatky si rozdeliť.        
 4.  
 5.             3      Prestaňte komunikovať. Je úplne v poriadku, keď si váš partner zájde so svojou matkou sám na obed. Snažte sa neklamať, ale naučte sa úctivo odmietať pozvania.        
 6.  
 7.             4      Umožnite rodičom partnera, aby svoje problémy riešili otvorene. Ak ste skúsili všetko a stále ste nedosiahli ich úcty, budete sa ich musieť opýtať narovinu, či vám chcú niečo povedať. Možno sa vďaka tomu budú cítiť lepšie, ale je aj možné, že sa priepasť medzi vami prehĺbi. Preto by ste mali počkať a najprv skúsiť iné metódy.        
 8.  
 9.             5      Ak máte pocit, že sa k vám rodičia partnera správajú neúctivo, alebo vami manipulujú, porozprávajte sa o tom s partnerom znova. Je lepšie povedať, ako sa cítite ešte skôr, než sa s rodičmi partnera prestanete vídať. S trochou šťastia sa vám to podarí vyriešiť inými spôsobmi.        
 10.  
            (2)      
Rodinný život populárne:
Ako prinútiť partnera k zásnubám.

Ako sa vysporiadať s nepríjemnými rodičmi partnera.

Ako zomrieť v pokoji.

Ako mať trpezlivosť.

Ako dojčiť.

Ako sa presťahovať do zahraničia.

Ako zvládnuť veľké životné zmeny.

Ako mať trpezlivosť.

Ako vykúpať novorodenca.

Ako prekonať ranné nevoľnosti.

Ako sa starať o novorodenca.

Ako zastaviť svoju laktáciu.

Ako na pretrhnutie plodového vaku.

Ako spoznať, že vás manželka podvádza.

Ako prirodzene zvýšiť plodnosť.

Ako sa starať o novorodenca.

Ako zbaviť bábätko čkanie.

Ako upokojiť podráždený žalúdok u bábätka.

Ako spoznať, že vás manželka podvádza.

Ako sa v tehotenstve vykúpať.