Home \ rodinný život
 

Ako si zjednodušiť život.

 

Zjednodušiť si život nemusí byť komplikované. Keď sa naučíte viesť tichší, vyrovnanejší život, môže vám to v mnohom pomôcť. Začnite malými krôčikmi. Keď sa zbavíte zbytočností, naučíte sa upratovať, zjednodušíte svoje vzťahy a naučíte sa spomaliť a oceniť maličkosti, budete mať jednoduchšie a pokojnejší život. Začať môžete hneď teraz!

              

Postup .

    

    1      Zbavte sa neporiadku  .

    
   
 1.            1      Rozhodnite sa, ktoré veci nepotrebujete. Zjednodušovanie nemusí byť zložité - rozhodnite sa, ktoré veci sú pre vás dôležité a všetkého ostatného sa zbavte. Predstavte si, že by ste si museli zbaliť všetky svoje veci počas hodiny a na desať rokov sa odsťahovať do inej krajiny. Čo by ste si vzali so sebou? Čo by pre vás bolo nenahraditeľné? Skúste sa zamerať iba na nevyhnutnosti a zbavte sa všetkého, čo vám len zaberá priestor.  
    
  • Rozhodnite sa, ktoré veci nepotrebujete. Zjednodušovanie nemusí byť zložité - rozhodnite sa, ktoré veci sú pre vás dôležité a všetkého ostatného sa zbavte. Predstavte si, že by ste si museli zbaliť všetky svoje veci počas hodiny a na desať rokov sa odsťahovať do inej krajiny. Čo by ste si vzali so sebou? Čo by pre vás bolo nenahraditeľné? Skúste sa zamerať iba na nevyhnutnosti a zbavte sa všetkého, čo vám len zaberá priestor.
  •  
  • Ak ste nejakú vec nepoužili rok a pol, pravdepodobne sa jej môžete s kľudným srdcom zbaviť.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Upratujte rýchlo. Prejdite celý byt s veľkým odpadkovým košom a vyhoďte všetko, čo nepotrebujete. Pustite si k tomu nejakú svoju obľúbenú hudbu a snažte sa v priebehu 15 minút upratať čo najviac vecí. Vyhadzujte odpadky, hádžte na hromadu oblečenie, ktoré musíte vyprať atď. Ak narazíte na niečo, čo nutne nepotrebujete, vyhoďte to.  
    
  • Zamerajte sa na miesta, na ktorých trávite veľa času, napríklad na obývacia izba a kuchyňa. Pokiaľ máte plný drez riadu, nebudete mať pocit, že máte doma upratané, aj keď zvyšok domu bude úplne čistý. V prípade, že nemáte veľa času, sa zamerajte len na tie najdôležitejšie miesta.
  •  
  • Nemusíte vymetať prach z každého rohu a utierať všetky povrchy. Zamerajte sa iba na upratovanie vecí. Uložte všetko na svoje miesto a všetko urovnajte.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Každú sezónu urobte veľké upratovanie. Dvakrát do roka by ste sa mali zbavovať nahromadených vecí, upratovať si v dome úplne všetko a tiež sa zbavovať prachu a špiny. Chlpy od domácich zvierat, prach a ďalšie špina sa dostane aj na tie najčistejšie miesta, takže je dôležité čas od času poriadne upratať. Povysávajte, vyčistite koberec, umyte toalety, utrite steny a umyte okná. Jednoducho sa zbavte všetkej špiny.  
    
  • Prejdite si všetky svoje stoly a zásuvky a zbavte sa nepotrebných papierov. Vyhoďte všetky papiere a nedôležité dokumenty a snažte sa väčšinu dôležitých dokumentov digitalizovať, aby ste ich nemuseli skladovať v dome.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Obmedzte množstvo oblečenia. Nájdite si svoje najobľúbenejšie oblečenie a zvyšok vecí darujte charite. Ak je niečo už obnosené, zbavte sa toho. Ak vám niečo už nesedí, nájdite niekoho, komu to môžete venovať. Ak máte veci, ktoré ste vždy chceli nosiť, ale nikdy neprišla správna príležitosť, vzdajte to.  
    
  • Ak máte naozaj veľa oblečenia, ku ktorému máte vzťah, pokúste sa šatňovým zjednodušovať po sezónach. Nie je dôvod, aby ste sa v lete museli prehrabávať horou svetrov, takže si sezónne oblečenie uložte na iné miesto a vytiahnite ho až príde jeho čas. Zíde z očí, zíde z mysle.
  •  
  • Pozvite si kamarátky, ktoré majú tiež veľa oblečenia, ktoré nenosia a navzájom si ho rozdajte. Ak máte napríklad krásne nohavice, ktoré vám už nesedí, alebo je nerada nosíte, iste nájdete niekoho, kto si ich rád vezme. Všetko, čo nakoniec ostane, darujte charite.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Prestaňte si kupovať nové veci, ktoré nepotrebujete. Ak máte v prehliadači stále otvorené okno s online obchodom, snažte sa tento zlozvyk obmedziť. To, že nájdete niečo v zľave neznamená, že si to musíte kúpiť. Snažte sa neťahať domov príliš veľa zbytočností.  
    
  • Nekupujte si nové knihy. Začnite chodiť do knižnice a požičiavajte si ich. Až si knihu prečítate, vráťte ju. Ušetríte tým veľa miesta v policiach.
  •  
  • Nekupujte si nové veci do domácnosti. Naozaj potrebujete nový automatický lis na cesnak? Pravdepodobne nie. Naozaj potrebujete špeciálny nôž na pizzu? Iste to zvládnete aj bez neho. Alton Brown tvrdí, že jediná vec v kuchyni, ktorá má len jedno využitie, by mal byť hasiaci prístroj.
  •  
  • Ak niečo potrebujete, prenajmite si ho. Ak napríklad staviate na záhrade altánok, iste si môžete všetky potrebné nástroje a náradie niekde požičať. V poslednej dobe nie je problém si prenajať takmer čokoľvek.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Obmedzte množstvo vecí, ktoré potrebujete. Majte malý, ale útulný domov a naučte sa žiť s menším množstvom vecí. Kupujte menej vecí a zamerajte sa na kvalitu a začnite sporiť peniaze na dovolenku alebo pre prípad núdze.  
    
  • Miesto nakupovaní si veci radšej požičiavajte alebo pronajímejte. Nebudete potom musieť riešiť, kam všetky veci dáte, ani nebudete musieť platiť za prípadné opravy.
  •  
  • Majte doma menej vecí, ale zamerajte sa na to, aby každá vec bola využiteľná viacerými spôsobmi. Najlepšie sú veci, ktoré možno využiť rôzne. Pamätajte si, že pracovať preto, aby ste si mohli kupovať veci, nie je správny prístup. Mali by ste prehodnotiť svoje priority.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Vytvorte prázdny priestor. Keď budete mať doma vo svojej izbe alebo v kancelárii kus prázdneho priestoru, budete môcť relaxovať a užívať si jednoduchosť. Nenaplňte všetky múry obrazy a plagáty, ale užívajte si eleganciu prázdnoty. V jednoduchosti je krása.  
    
  • Prázdny priestor nemusí byť nutne biely. Ak nemáte radi sterilné priestory, využite prírodné drevo, tehly, alebo jednoduché vzory, ktoré vás upokojujú. Dôležité je zbaviť sa neporiadku a zbytočností. Žiadne poličky, plagáty, ani dekorácie - iba jednoduché línie a čisté priestory.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Každý deň si stély posteľ. Trvá to len niekoľko minút a náladu vám to zdvihne na celý deň. Keď budete mať ustlané, vaša spálňa bude vyzerať elegantne a čisto. Keď si ráno v kľude usteľte, zbavíte sa stresu a zjednodušíte svoj život.  
    
  • Ak je pre vás jednoduchšie nechávať si periny na hromade, nemusíte si ustielať. Ide len o to, aby ste si trochu zjednodušili deň. Môžete si namiesto toho ráno urobiť dobrú kávu, a chvíľu meditovať, alebo môžete deň začať tým, že si pustíte rádio a upracete si v kuchyni. Jednoducho si nájdite niečo, čo vás každé ráno upokojí a pripraví na nadchádzajúce deň.
  •  
                   
 16.  
             

    2      Buďte organizovaní  .

    
   
 1.             1      Všetko si plánujte, alebo naopak prijmite svoj vnútorný chaos. Pre niektorých ľudí nemá zmysel si plánovať výlet skôr, ako hodinu pred odchodom, pretože sa nechcú tri dni stresovať balením. Iní zase majú naplánovanú každú chvíľu života, zvažujú výhody a nevýhody každej veci a rozhodujú sa starostlivo kým nemajú všetko pod kontrolou.  
    
  • Ak ste skôr lenivejší, nenúťte sa meniť sa, ak vám to nepôsobí v živote problémy. Keď vám to vyhovuje, nie je dôvod s tým niečo robiť. Musíte len mať istotu, že všetko stíhate a nesmiete dovoliť, aby vás zahltili termíny práce.
  •  
  • Ak sa stresujete nedokončenými úlohami, snažte sa ich robiť skôr, aby ste ich nemali plnú hlavu. Neprestávajte s balením na dovolenku len preto, že ste začali príliš skoro - dokončite to a nebudete na to musieť myslieť. Zjednodušujte veci tým, že ich budete robiť hneď a budete ich mať za sebou. Potom sa budete môcť uvoľniť.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Rozdeľujte si domáce práce. Bežným zdrojom komplikácií a stresu je neporiadok v dome. Nájdite si čas na pranie, umývanie riadu, varenie a ďalšie domáce práce a postupujte jednoducho a organizovane. Stretnite sa s rodinou alebo so spolubývajúcimi a dohodnite si jednoduchý spôsob delenia práce.  
    
  • Rozdeľujte si úlohy na dni. Zaistite, aby všetci vysypával odpadky a prali bielizeň, ale nie každý deň. Nechajte niekoho iného, ​​aby nejakú dobu robil "špinavšie" práce a pripravte si plán pre všetky. Napíšte rozpis práce, s ktorým budú všetci súhlasiť a zaveste ho do kuchyne.
  •  
  • Rozdeľujte úlohy podľa preferencií. Ak napríklad neznášate pranie a čakáte tak dlho, kým nemáte plný izbu špinavej bielizne, dohodnite sa so spolubývajúcimi - keď sa postarajú o bielizeň, vy budete trikrát týždenne pre všetkých variť, alebo budete stále umývať riad. Nájdite si spôsob, ako vyrovnať množstvo práce, ktorú bude každý musieť urobiť.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zjednodušte svoje financie. Nie je nič komplikovanejšieho, než peniaze. Ak je to pre vás možné, snažte sa zjednodušiť si svoje financie čo najviac. Zkonsolidujte si dlhy a zaistite, aby ste každý mesiac museli platiť čo najmenej platieb. Vytvorte si rozpočet a spočítajte si priemerné výdavky na každý mesiac. Držte sa svojho plánu a správa financií pre vás bude jednoduchšie.  
    
  • Nastavte si trvalé príkazy pre všetky platby. Keď si vytvoríte presný rozpočet, nebudete sa musieť zaoberať platením účtov.
  •  
  • Sporenie by pre vás malo byť prioritou. Ak neviete, ako zjednodušiť správu svojich financií, skúste viac sporiť. Čím menej budete míňať, tým menej sa budete musieť o peniaze starať.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nájdite si miesto pre každú vec. Kam patrí diaľkový ovládač? Kam dávate všetky svoje saká? Kam patrí hračky pre psa? Ak nepoznáte odpovede na tieto otázky, nebude ľahké sa zbaviť neporiadku. Ak veľa vecí jednoducho nemá svoje miesto, budete mať doma stále neporiadok. Nemalo by byť ťažké každej veci nájsť správne miesto - nemusí to byť to najlepšie miesto, stačí keď to bude miesto, na ktoré ju budete vždy vracať.        
 8.  
 9.             5      Pripravujte rýchle jedlá. Na konci ťažkého dňa by ste sa nemali zaoberať dvojhodinovým varením zložitého jedla. Nájdite si recepty, ktoré sa pripravujú ľahko a rýchlo a varte z ingrediencií, ktoré už máte doma. Ušetríte tým veľa času, ktorý budete môcť stráviť s rodinou.        
 10.  
 11.             6      Zjednodušte rodičovstva. Nevarte obed, neperte špinavé oblečenie, neupratujte hračky. Naučte svoje deti, aby sa o seba čo najskôr starali samy. Z dlhodobého hľadiska nie je jednoduchšie robiť všetko za nich, pretože je rovnako budete musieť naučiť samostatnosti. Hovorte svojim deťom, kam všetky veci patria a nechajte ich, aby sa o seba starali samy - niekoľkokrát im všetko ukážte, ale potom im nechajte voľnú ruku.  
    
  • Vytvorte si doma rozpis domácich prác, ktoré vaše deti musia plniť. Zapojte ich do prípravy tohto rozpisu a uistite sa, že nemajú problém robiť to, čo po nich chcete.
  •  
  • Prestaňte príliš plánovať. Deti nemusia chodiť každý deň do záujmových krúžkov. Vôbec nevadí, keď budú mať po škole niekedy voľno a budú sa môcť venovať tomu, čo ich baví.
  •  
         
 12.  
             

    3      Zjednodušte svoje vzťahy  .

    
   
 1.             1      Rozpoznajte zlé vzťahy a ukončite ich. Nemárnite čas s priateľmi, ktorí vás ohovárajú, berú vám energiu, alebo vás nudí. Ak chcete zjednodušiť svoj spoločenský život, začnite tým, že sa zbavíte vzťahov, ktoré vám ho komplikujú. Ponechajte si dobré priateľov, s ktorými radi trávite čas a (hoci by ste si nemali prestať hľadať nových priateľov) nezahadzujte sa s ľuďmi, ktorí za to nestojí.        
 2.  
 3.             2      Snažte sa tráviť viac času s ľuďmi, ktorých máte radi. Jednoduchosť neznamená, že sa musíte zbaviť všetkého - musíte sa len naučiť zjednodušiť svoj spoločenský život tak, aby pre vás mal zmysel. Udržujte si skupinu blízkych priateľov a snažte sa s nimi tráviť viac času. Nemárnite čas tým, že sa budete baviť s ľuďmi, ktorí pre vás nie sú dôležití. Trávte čas s tými, na ktorých vám skutočne záleží.  
    
  • Nemusíte sa správať neslušne - nepíšte si žiadne statusy na Facebook o tom, koľko ľudí si mažete z priateľov. Len sa prestaňte zbytočne snažiť a nemajte pocit, že musíte vidieť a zažiť všetko.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Naučte sa hovoriť ľuďom "nie". Často nám komplikuje život práve to, že súhlasíme so všetkým, čo po nás ostatní ľudia chcú. Myslíme si, že je jednoduchšie nechať rozhodovať ostatné - kam ísť na obed, akú prácu robiť, či máte čas vyzdvihnúť kamaráta na letisku atď. Keď po sebe necháte šliapať, nebudete mať jednoduchší život a klesnete tým v očiach ľudí, ktorí vás majú radi. Nedovoľte, aby za vás rozhodovali ostatní ľudia a naučte sa hovoriť "nie".  
    
  • Ak ste asertívny a nemáte problém dávať ľuďom najavo svoje pocity, možno si môžete uľahčiť život tým, že niekedy budete potichu. Naučte sa nevyvolávať zbytočné konflikty a nedramatizovat každú situáciu.
  •  
         
 6.  
 7.             4      trávia viac času osamote. Udržiavanie vzťahov je zložité. Keď sa budete zameriavať len na ostatných ľudí, zabudnete sami na seba a na svoje potreby. Nakoniec budete komplikovať život sebe i ostatným. Nie je sebecké chcieť mať trochu času len pre seba.  
    
  • Choďte napríklad sami na dovolenku niekam, kam ste sa vždy chceli pozrieť. Spoliehajte sa na svoje orientačné schopnosti. Môžete si zájsť napríklad do nejakého kláštora a chvíľu si odpočinúť.
  •  
  • Romantické vzťahy sú komplikované. Čím menej problémov budete musieť riešiť, tým jednoduchší život budete mať. Ak ste kvôli svojim vzťahom neustále v strese, zamyslite sa nad tým, či by nebolo lepšie venovať nejaký čas práci na sebe. Prestaňte randiť, ​​kým nebudete mať pocit, že máte jednoduchšie a lepšie organizované život.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Trávte menej času na sociálnych sieťach. Neporiadok nie je vždy len fyzického charakteru. Psychický neporiadok vo forme statusov, tweet a fotiek na Instagramu vám môže tiež značne skomplikovať život. Nemusíte si prezerať príspevky všetkých ostatných ľudí a neustále kontrolovať, čo sa na sociálnych sieťach deje. Až budete mať chvíľu voľna, môžete sa tam pozrieť a pravdepodobne si uvedomíte, že ste rovnako o nič neprišli.  
    
  • Ak na to máte chuť, skúste sa sociálnych sietí zbaviť úplne. Prioritou by pre vás mala byť osobná komunikácia a čas strávený s ľuďmi, ktorí sa skutočne zaujímajú o váš život. Ak vás zaujíma, ako sa niekto má, mali by ste sa s ním stretnúť a porozprávať sa osobne, nie sledovať jeho stránku na Facebooku.
  •  
         
 10.  
             

    4      Spomaľte  .

    
   
 1.             1      Odložte telefón. Nič vám nenaruší sústredenie viac, než keď si budete každú chvíľu kontrolovať správy na telefóne. Esemesky, emaily, príspevky na Facebooku a ďalšie upozornenia na vás môžu pokojne niekoľko hodín počkať.  
    
  • Keď budete s priateľmi alebo s rodinou, odložte telefón a vypnite si zvuk. Najlepšie bude, keď ho necháte v aute. V žiadnom prípade sa na neho nepozerajte. Stanovte si pravidlo, že ten, kto sa na zraze s priateľmi prvý pozrie na telefón, bude platiť celý účet. Sústreďte sa na svojich priateľov a užite si jednoduchý večer.
  •  
  • Stále viac ľudí trpí fenoménom zvaným "strach z toho, že mi niečo unikne." Čo sa stane, keď si príspevok na Facebooku neprečítate prvý? Čo sa stane, keď niekto zareaguje vtipným komentárom skôr, ako vy? Čo keď vám napíše váš idol a vy neodpoviete ihneď? Nedovoľte, aby vám pohodlná technológie spôsobovala stres v živote. Buďte ochotní prísť o niektoré veci za cenu toho, že si užijete prítomnú chvíľu v reálnom svete.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Prestaňte čítať knihy a blogy o tom, ako byť lepším človekom. Rady do života od ostatných ľudí vám môžu spôsobovať značný stres. Zjednodušte svoj život tým, že sa vzdáte túžby po dokonalosti. Buďte sebaistí a uvedomte si, že ste dobrým partnerom, dobrým rodičom a dobrým človekom. Dôverujte si a robte to, čo je pre vás prirodzené.        
 4.  
 5.             3      Pripravte si jednoduchý zoznam úloh. Pre mnoho ľudí je jednoduchšie, keď majú na každý deň zoznam úloh, ktoré musia splniť. Pripravte si jednoduchý zoznam a snažte sa držať sa ho. Čo všetko chcete dnes urobiť? Čo chcete urobiť do konca týždňa?  
    
  • Pre niektorých ľudí je dobré vymyslieť si viac dlhodobejších cieľov a plánov a stanovovať si priority. Zjednodušte si svoj život dlhodobo tým, že si naplánujete, kde budete chcieť byť za päť rokov. Čo musíte urobiť už teraz, aby ste to dosiahli?
  •  
  • Ak máte pocit, že vám čas letí príliš rýchlo, zapisujte si všetko, čo každý deň musíte urobiť. Keď budete mať diár a budete ho používať, budete mať jednoduchší život, pretože nebudete musieť neustále myslieť na všetko, čo vás čaká.
  •  
  • Za každý úspech sa niečím odmeňte. Pracovať so zoznamom úloh je zábava len v prípade, že sa za dosiahnuté úspechy odmeníte. Upratali ste celý byt a pripravili ste si prácu na zajtrajšok? Doprajte si pohár vína a chvíľku pokojného premýšľania.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Zbavte sa digitálneho neporiadku. Upracte si v počítači, vytvorte si zložky na všetky dôležité súbory a dávajte si pozor, aby ste nechytili počítačový vírus.  
    
  • Dávajte si pozor, aby ste netrávili na internete zbytočne veľa času. Ak ste neustále online, stanovte si dobu, ktorú smiete stráviť na internete a neprekračujte ju. Možno vám pomôže aj stanoviť si pravidelné prestávky.
  •  
  • Snažte sa mať prázdnu emailovú schránku. Na všetky emaily odpovedajte, ukladajte ich, alebo je hneď po prečítaní mažte.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Robte vždy len jednu vec. Multitasking niektorým ľuďom pomáha dosiahnuť lepšie výsledky, ale iným ľuďom pôsobí problémy a stres. Zamerajte sa vždy len na jednu vec a dorobte ju až do konca. Nestarajte sa o to, čo budete musieť robiť neskôr, alebo nasledujúci deň - sústreďte sa na to, čo robíte práve teraz.  
    
  • Jeden zenový príbeh rozpráva o učiteľovi, ktorý vynadal mníchom za to, že sa rozprávali v čase, keď sa mali venovať práci. "Keď je čas hovoriť, hovorte. Keď je čas pracovať, pracujte, "povedal im. Nasledujúci deň pri obede mnísi videli učiteľa, ako jej a zároveň si číta noviny. Pripomenuli mu jeho lekciu z predošlého dňa a spýtali sa ho, prečo sa nevenuje iba čítaniu, alebo iba jedlu. Učiteľ im odpovedal: "Keď je čas jesť a čítať si noviny, ním a čítam si noviny."
  •  
         
 10.  
 11.             6      Nenoste si prácu so sebou domov. Nedovoľte, aby vám práca komplikovala osobný život a nenoste si ju domov, aby ste ju mohli večer dorobiť - radšej zostaňte v práci dlhšie. Ak ste aj po skončení pracovnej doby v strese, venujte sa niečomu uvoľňujúcemu, aby ste nemuseli svoju rodinu a priateľov zaťažovať svojimi problémami. Nerozširujte stres - zjednodušujte život sebe i ostatným.  
    
  • Snažte sa obmedziť dobu, ktorú musíte tráviť v práci. Ak vám práca znepríjemňuje život, mali by ste jej venovať menej času. Pokiaľ chcete mať jednoduchší život, pracovať menej vám to rozhodne umožní. Menej peňazí znamená aj menej zbytočností.
  •  
  • Prestaňte pracovať cez víkendy. Aj ak máte svoju prácu radi, by ste jej nemali venovať víkendy, inak budete mať nevyrovnaný život. Teraz vám to tak možno nepripadá, ale nakoniec to nevyhnutne povedie k syndrómu vyhorenia a strate záujmu. Rozhodnite sa, že nasledujúcich 6 mesiacov nebudete cez víkend nikdy pracovať.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Každý deň 15 minút meditujte. Stačí len pätnásť minút, čo je len polovica dielu sitkomu, alebo polovica času, ktorý strávite cestou z práce. Pomôže vám to zbaviť sa stresu, zjednodušiť váš život a udržať si chladnú hlavu. Snažte sa tráviť každý deň aspoň trochu času potichu a len tak seďte a sústreďte sa na svoj dych. Uvoľnite telo a nechajte myseľ, aby sa upokojila.        
 14.  
             

Tipy .

                     
Rodinný život populárne:
Ako sa vysporiadať so stratou a bolesťou.

Ako dojčiť.

Ako prirodzene zvýšiť plodnosť.

Ako odsávať materské mlieko.

Ako prestať dojčiť bez bolesti.

Ako dať svojmu dieťaťu výprask.

Ako usporiadať večierok pre nastávajúcu mamičku.

Ako zorganizovať svadbu.

Ako vykonať životné comeback.

Ako sa emocionálne pripraviť na tehotenstvo.

Ako prestať dojčiť bez bolesti.

Ako znížiť riziko SIDS.

Ako prekonať ranné nevoľnosti.

Ako sa vysporiadať so stratou a bolesťou.

Ako upokojiť podráždený žalúdok u bábätka.

Ako masírovať bábätko.

Ako sa pripraviť na deti.

Ako zastaviť svoju laktáciu.

Ako vychovať dieťa.

Ako sa vysporiadať s nepríjemnými rodičmi partnera.

Ako vyvolať laktáciu.