Home \ rodinný život
 

Ako vykonať životné comeback.

 

Či už ste Tiger Woods, Kenny Powers, alebo len niekto, kto v poslednej dobe nemal moc šťastia, nie je dôvod, prečo by ste nemohli usporiadať veľký životný comeback. Nikto netvrdí, že to bude jednoduché, ale keď si pripravíte plán a udržíte si motiváciu, podarí sa vám stať sa tým, kým chcete byť. Nedovoľte, aby vás ostatní ľudia zhadzovali a tvrdili vám, že nie je možné uspieť. Keď si nebudete vedieť rady, pripomínajte si, že bojujete za správnu vec. V tomto článku sa dozviete, ako na to.

              

Postup .

    

    1      Pripravte si plán  .

    
   
 1.            1      Zamyslite sa nad tým, čo sa vám nepodarilo. Napíšte si všetko, čo sa pokazilo, aby ste to mali pred sebou. Buďte k sebe úprimní ohľadom toho, čo sa stalo a nevyhovárajte sa. Niekedy je ťažké čeliť situácii, ktorú ste nemohli nijako ovplyvniť. Pokiaľ išlo o vašu lenivosť a zlé rozhodnutia, pravdepodobne to budete mať jednoduchšie. Niektorí ľudia nedokážu akceptovať, že si svoje nešťastie spôsobili sami. Ak chcete dosiahnuť comebacku, budete si to musieť priznať. 
    
  • Pochopiteľne nemusí byť všetko vaša chyba. Ak ste boli závislí na drogách, alebo ste sa správali zle k svojmu partnerovi, môžete si za to sami, ale mohlo sa stať aj to, že ste nevyrástli v priaznivom prostredí, alebo ste mali len smolu. Neobviňujte sa kvôli veciam, ktoré ste nemohli ovplyvniť a naučte sa akceptovať, že nie je možné mať stále len šťastie.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Poučte sa zo svojich chýb. Aj v prípade, že ste mali len smolu, sa zo svojich problémov môžete poučiť, aby ste vedeli, ako sa zachovať, keď sa niečo podobné stane znovu. Ak ste neurobili nejakú skúšku, zamyslite sa nad tým, prečo sa to stalo. Neučili ste sa dostatočne, alebo ste sa učili až moc a kvôli úzkosti ste potom všetko zabudli? Stalo sa v tom čase ešte niečo iné, napríklad rozchod s dlhodobým partnerom? 
    
  • Odpovedzte si na tieto otázky, ale neposudzujte svoje odpovede. Nemusíte si hľadať výhovorky a obviňovať ostatných ľudí - tomu sa vyhnite hneď na začiatku. Obviňovanie ostatných ľudí je až tá úplne posledná možnosť. Rušil vás niekto pri učení? Bohužiaľ je váš problém, že ste si to nedokázali zariadiť inak. Pre nabudúce sa tomu vyhnite.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zistite, či nebude potrebné prehodnotiť ciele. Znie to síce trochu extrémne, ale ešte než si pripravíte plán comebacku, by ste sa mali zamyslieť nad tým, či skutočne mierite správnym smerom. Záleží napríklad na tom, aby ste išli na vysokú školu? Nebolo by lepšie nájsť si nejaké špecializované, ale kratšie školenia? Ak ste fyzicky aktívny, pravdepodobne budete šťastní, keď budete môcť robiť prácu, u ktorej uvidíte ihneď výsledky - múracky, alebo iné odborné remeselné práce. 
    
  • Zmeňte svoj prístup: nemusíte to robiť rovnako, ako po prvýkrát, keď vám to nevyšlo. Život je sériou pokusov a omylov. Omyly by ste mali brať iba ako nevydarenej pokusy a uvedomovať si, že vám tieto pokusy oznamujú, pre čo sa nehodíte. Ak ste šli študovať právo, pretože vás zaujíma zákon a politika, ale na univerzite sa vám nedarilo, môžete skúsiť napríklad aktivizmus, poradenstvo, alebo lobbismus.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Opýtajte sa sami seba, ako môžete zmeniť to, čo sa pokazilo. Aké zmeny vo vašom živote zníži riziko, že sa podobná situácia bude opakovať? Pokiaľ išlo o nejakú prírodnú katastrofu, kúpte si záchranné vybavenie a núdzové zásoby a majte ich doma po ruke. Pokiaľ išlo o nejakú stratu, alebo rozchod, zamyslite sa nad tým, čo môžete urobiť pre to, aby ste tejto situácii v budúcnosti predišli. 
    
  • Možno išlo o ľudí alebo situácie, ktoré vás oslabovali a spomaľovali. Zamyslite sa nad svojimi vzťahmi a zistite, či máte toxické priateľov, ktorí vám bráni v dosiahnutí vašich cieľov. Ak áno, mali by ste vzťahy s nimi ukončiť.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Určite si priority a ciele. Až budete vedieť, čo sa pokazilo a prečo sa to pokazilo, budete môcť začať pripravovať svoj comeback. Plány sa vám môžu v priebehu meniť, pretože budete narážať na neočakávané prekážky a tiež budete mať neočakávané šťastie. Keď budete vedieť, o čo vám ide a čo chcete dosiahnuť, budete si môcť stanoviť krátkodobé ciele a pustiť sa do toho. 
    
  • Nepotrebujete dokonalý plán úspechu. Môže ísť aj o niečo všeobecného, ​​napríklad "chcem zistiť, po čom túžim," alebo "chcem mať viac rád sám seba." Začnite s niekoľkými základnými krokmi, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu situáciu. Postupne získate lepší prehľad o tom, čo musíte urobiť pre dosiahnutie vášho cieľa.
  •  
  • Najdôležitejšie je niečo robiť. Činy sú vždy lepšie, než slová. Môžete si stále dookola opakovať, že sa pokúsite o comeback, ale keď nikdy neurobíte prvý krok, vaše slová nebudú nič znamenať.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Porozprávajte sa o svojom pláne s niekým z rodiny, alebo s nejakým kamarátom. Najlepšie bude porozprávať sa s niekým, kto nebol súčasťou vášho pôvodného zlyhania a ideálne s niekým, kto si prešiel podobnými problémami. Ak chodíte za školu, nie je ešte všetkým dňom koniec. Porozprávajte sa so staršími študentmi, ktorí mali rovnaké problémy a prekonali ich. Pokiaľ ide o rozchod, zistite, čo si ostatní ľudia myslia o vašom vzťahu s bývalým partnerom - možno budete prekvapení. Je možné, že vaši priatelia videli váš problém oveľa skôr, než vy sami. 
    
  • Keď sa porozprávate s niekým, komu na vás záleží, budete mať pocit, že na to naozaj máte a získate cenné rady.
  •  
  • Keď niekomu o svojom pláne poviete, budete mať väčšiu šancu, že sa vám podarí o splniť. Keď budete ľuďom hovoriť, že plánujete zmeniť svoj život, budete mať väčšiu šancu, že to skutočne urobíte, pretože budete mať pocit zodpovednosti a nebudete chcieť sklamať nielen seba, ale aj ostatných ľudí.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Pripravte si predsavzatia. Táto predsavzatia by mala prirodzene vyplynúť z predošlých krokov. Niekedy pomôže iba silná vôľa a pevné rozhodnutie, inokedy budete musieť zmeniť celý svoj život, aby pre vás bolo ľahšie predsavzatia dodržať. Keď si na počítači vypnete Facebook v čase, keď sa budete chcieť učiť, nebudete si môcť s nikým písať a budete sa lepšie sústrediť. Plán comebacku musíte vytvoriť po malých krôčikoch. Nebudete schopní dosiahnuť všetky ciele cez noc, ale keď budete postupovať pomaly a opatrne, nakoniec vás úspech neminie. 
    
  • Jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať motiváciu, je odmeňovať sa za každý úspech. Vždy, keď sa budete dostatočne dlho učiť, si urobte poznámku v zošite. Keď si budete svoje úspechy takto zaznamenávať, budete mať prehľad a budete vedieť, že to dokážete. Zamyslite sa nad tým, ako funguje hra - ako často dostávate odmeny za to, že hráte. Keď sa budete odmeňovať rovnakým spôsobom, bude to mať rovnako dobrý vplyv aj na vaše výsledky.
  •  
         
 14.  
 15.             8      Prekonajte svoje zlozvyky. Iste máte dobré dôvody pre svoje zlozvyky. Keď si uvedomíte svoje túžby a potreby, ktoré nimi chcete naplniť, budete ich môcť zmeniť na dobré zvyky. Vaša obľúbená počítačová hra je pre vás iste veľmi príjemná, pretože sa pri nej bavíte lepšie, než pri štúdiu. Skúste si učenie usporiadať viac ako počítačovú hru - odmeňte sa body, počítajte si skóre a snažte sa urobiť si učenie zábavnejšie. Ak sa napríklad prejedáte, aby ste sa cítili lepšie a zvýšila hmotnosť, nájdite si iné veci, ktoré vám budú dodávať dobrú náladu. 
    
  • Každý zlozvyk naplňuje určité potreby, takže musíte zistiť, ako tieto potreby naplniť zdravším spôsobom a dosiahnuť všetkých svojich cieľov.
  •  
         
 16.  
 17.             9      Nájdite si ľudí, ktorí vás budú podporovať. Rodičia a priatelia vám určite radi pomôžu. Nemali by ste sa ale obracať na ľudí, ktorí vás do tejto situácie dostali. Týmto ľuďom venujte menej času a pozornosti. Keď na ne budete naštvaní, budete zbytočne strácať čas. Je lepšie túto energiu využiť na to, aby ste dosiahli svoje ciele. Kedykoľvek si splníte niečo zo svojho zoznamu cieľov, poďakujte tým, ktorí vám umožnili to dosiahnuť. 
    
  • Je jasné, že budete musieť čeliť mnohým prekážkam. Preto je dobré mať ľudí, s ktorými si budete môcť rozprávať o svojom pláne a ktorí vám dodajú odvahy.
  •  
         
 18.  
 19.             10      Neverte nikomu, kto vám bude tvrdiť, že to nedokážete. Musíte veriť, že sa vám podarí všetko, do čoho sa pustíte. Len vy sami ste zodpovední za svoj comeback. Už sa vám v minulosti podarilo uspieť, takže si musíte dokázať, že sa vám to podarí znova. Čím úprimnejší k sebe budete tým ľahšie pre vás bude vydať sa na správnu cestu. Najlepšou cestou je smer, ktorý vám bude prinášať radosť a ktorý vám umožní dosiahnuť všetkých vašich cieľov. 
    
  • Pri práci na svojich cieľoch si nezabudnite užívať život. Neberte to ako boj, ale ako vzrušujúce dobrodružstvo plné príjemných aj nepríjemných vecí, ktoré vás nakoniec dovedie až k vášmu cieľu.
  •  
                   
 20.  
             

    2      Buďte silní  .

    
   
 1.             1      Udržujte si pozitívny prístup. Je dôležité udržať si čo najviac energie a pozitívneho myslenia. Zo začiatku to pravdepodobne bude vyzerať ako nemožnú úlohu, ale čím viac na tom budete pracovať a čím menej si budete sťažovať, tým ľahšie to pre vás bude. Nesťažujte sa a myslite na všetko dobré, čo v živote máte a trávi čas s pozitívnymi ľuďmi. Je v poriadku si čas od času uľaviť, ale nemali by ste bazírovať na negatívnych aspektoch života. 
    
  • Keď budete tráviť čas s veselými a spokojnými ľuďmi, bude pre vás ľahšie udržať si pozitívny prístup. Keď budete väčšinu času tráviť s negatívnymi ľuďmi, ktorí si neustále sťažujú, budete sa čoskoro cítiť rovnako ako oni.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zachovajte si sebavedomie. Je ľahké správať sa k sebe zle, keď musíte prebudovať celý svoj život. Musíte si uvedomovať, že ste dobrým človekom a že sa musíte mať stále radi. Nemali by ste prehliadať svoje chyby a mali by ste ich systematicky odstraňovať, ale je dôležité tiež milovať sám seba a myslieť na to, čo vás robí šťastnými. Napíšte si všetky svoje pozitívne vlastnosti a veci, v ktorých vynikáte. Snažte sa napísať si toho čo najviac. 
    
  • Ak chcete mať lepšie sebavedomie, mali by ste sa venovať veciam, ktoré vám idú. Keď budete robiť to, v čom ste dobrí, budete sa cítiť oveľa lepšie.
  •  
  • Vybudovať si dobré sebavedomie nejakú dobu trvá, ale nikdy nie je na škodu to predstierať. Stojte rovno, nehrbte sa a pozerajte sa vždy pred seba. Majte ruky pozdĺž bokov a správajte sa otvorene. Čím viac budete sebavedomia predstierať, tým prirodzenejšie to pre vás bude.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Buďte zodpovední. Je dôležité niesť zodpovednosť za vlastné činy a chyby u minulosti. Keď si uvedomíte, kde ste urobili chybu, budete schopní zmeniť svoju budúcnosť. Keď budete zo svojich chýb obviňovať všetky ostatné, nebudete vedieť, ako problémy riešiť. Keď budete zodpovední za svoj život, budete vedieť, že musíte všetky svoje ciele dosiahnuť vďaka tvrdej práci.       
 6.  
 7.             4      Nebuďte na seba príliš tvrdí. Je síce dôležité mať zodpovednosť, ale rovnako dôležité je správať sa k sebe úctivo a vedieť odpúšťať. Všetci robia chyby. Keď si budete myslieť, že ste k ničomu a neustále si budete pripomínať svoje zlyhanie, budete sa cítiť zbytočne zle. Odpusťte si, buďte k sebe láskaví a uvidíte, že bude oveľa jednoduchšie tvrdo pracovať na tom, čo chcete dosiahnuť. Keď budete negatívne, nebudete mať žiadne sebavedomie a nepodarí sa vám dosiahnuť vaše ciele. 
    
  • Sebakritika nie je to isté, ako zbytočne obviňovanie. Kritika je dobrá - znamená to, že sa dokážete zamyslieť nad tým, prečo sa vám niektoré veci nepodarili a dokážete svoje problémy riešiť. Keď sa budete obviňovať, budete sa cítiť zle a nebudete mať motiváciu skúšať nové veci. Obviňovanie seba samého a ostatných ľudí je začarovaný kruh. Ak s tým máte problém, začnite si na to dávať väčší pozor.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Ospravedlňte sa všetkým, ktorým ste ublížili. Je dôležité napraviť staré chyby. Zamyslite sa nad tým, komu ste ublížili a snažte sa ospravedlniť sa všetkým týmto ľuďom a vysvetliť im, že vás to naozaj mrzí. Je možné, že vám nebudú chcieť odpustiť, alebo si budú myslieť, že svoju ospravedlnenie nemyslíte vážne, ale napriek tomu to bude krok správnym smerom. 
    
  • Je ťažké ísť ďalej, keď myslíte na to, koľkým ľuďom ste ublížili. Nebude jednoduché priznať svoje chyby a ospravedlniť sa, ale keď to urobíte, budete sa cítiť oveľa lepšie.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Pomáhajte ostatným. Možno máte pocit, že pomáhať ostatným je to posledné, čo by ste teraz mali robiť. Akonáhle ale budete pripravení sa postaviť na vlastné nohy a pracovať na comebacku, zastavte sa a skúste pomôcť niekomu, kto to potrebuje. Môžete pomôcť kamarátovi, ktorý si prechádza niečím ťažkým, susedovi, ktorý je cíti osamotený, alebo niekomu, kto potrebuje pomôcť len s niečím zdanlivo bezvýznamným. 
    
  • Keď budete pomáhať ostatným, zlepšíte im život a budete mať pocit, že máte ľuďom čo ponúknuť, takže budete mať lepší pocit aj sami zo seba.
  •  
         
 12.  
             

Tipy .

      

              
Rodinný život populárne:
Ako začať cvičiť po cisárskom reze.

Ako určiť najplodnejšie dni k počatiu.

Ako chudnúť počas dojčenia.

Ako sa pripraviť na deti.

Ako držať dieťa.

Ako sa v tehotenstve vykúpať.

Ako zomrieť v pokoji.

Ako zvýšiť plodnosť zmenou jedálneho lístka.

Ako prekonať ranné nevoľnosti.

Ako vykonať Heimlichov manéver.

Ako prekonať zlomené srdce.

Ako naučiť dieťa poslušnosti.

Ako dať svojmu dieťaťu výprask.

Ako zorganizovať svadbu.

Ako byť dobrým otcom.

Ako vykúpať novorodenca.

Ako zvládnuť veľké životné zmeny.

Ako mať trpezlivosť.

Ako spoznať, že vás manželka podvádza.

Ako prinútiť partnera k zásnubám.

Ako sa vysporiadať s nepríjemnými rodičmi partnera.