Home \ zdravie
 

Ako cvičiť počas menštruácie.

 

O cvičenie počas menštruácie naďalej koluje mnoho mýtov, ale všeobecne sa zdá, že je cvičenie prospešné. Veda plne neurčila dopady menštruácie na cvičenie, ale vyzerá to, že mierne cvičenie zmierňuje predmenštruačný napätie a kŕče. Teda vo všeobecnosti nie je nutné vysedávať alebo byť v pokoji len pretože máte periódu.

              

Postup .

    

  Časť 1      Príprava na cvičenie  .

    
   
 1.            1      Vedzte, že cvičenie počas menštruácie je bezpečné. V skutočnosti môže byť cvičenie počas periódy výhodné, čo zahŕňa zmiernenie kŕčov a väčšej odolnosti voči bolesti. Hormonálne zmeny navyše nemajú vplyv na vašu silu alebo výdrž. Takže hoci sa môžete cítiť unavená, môžete sa cítiť lepšie, keď si to namierite do posilňovne. Navyše ako všetci vieme, cvičenie uvoľňuje endorfíny, ktoré spôsobujú šťastie, pravdepodobne sa teda budete po cvičení cítiť tiež radostnejšie.  
    
  • Ak sa cítite naozaj zle a máte silné kŕče, nenúťte sa k cvičeniu. Keď si niekedy telo hovorí o odpočinok, je to preto, že všetko čo naozaj potrebuje je trocha odpočinku.
  •  
  • Ak si stále nie ste cvičením isté, skúste počas periódy nejaké ľahké cvičenia a prejdite k náročnejšiemu, až menštruácie skončí.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Použite správnu ochranu. Všeobecne je jednou z najväčších obáv pri cvičení počas menštruácie "čo ak vložka pretečie?" Hoci budete pohybovať telom takým spôsobom, ktorý môže spôsobiť väčší prúd, môžete použiť pomôcky, ktoré udržia váš menštruačný cyklus mimo zrakmi ostatných. Zvoľte použitie menštruačného kalíška alebo tampónu radšej ako vložku alebo intímku; tieto varianty zachytí krv ešte pred tým, než opustí vaše telo, vďaka čomu bude pretečeniu menej pravdepodobné. Ak máte stále obavy, zdvoj ochranu použitím kalíška alebo tampónu spolu s intímky. 
    
  • Menštruačný kalíšky sú pre ochranu pred pretečením lepší ako tampóny, ale ich aplikácia nemusí byť pohodlná pre všetkých.
  •  
  • Vložte si nový tampón tesne pred cvičením, aby ste mali väčšiu šancu, že nepretečie.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Noste správne oblečenie. Jedným krokom ako sa vyzbrojiť ochranou proti pretečeniu je nosiť správne oblečenie. Zvoľte nohavice tmavej farby (čierna vždy funguje najlepšie). Vyhnite sa kraťasom alebo čomukoľvek čo je príliš tesné, pretože v prípade pretečenia to bude oveľa lepšie vidieť v oblečenie ako je toto. Siahnite po teplákoch alebo jóga nohaviciach, vyhnite sa legínam alebo šortkám na bicykel. Noste svoje športové vybavenie pod šortkami chlapčenských strihov, aby ste pridali ďalšiu vrstvu; tangá alebo čipkované nohavičky nie sú v kombinácii s vašou periódou vhodné. 
    
  • Hoďte na seba tmavú mikinu alebo bundu než si to namierite von; ak budete mať nehodu akéhokoľvek typu, môžete použiť zvršok obviazaný okolo bokov.
  •  
  • Počas periódy vyberajte voľné strihy topov; pevné zvršky môžu prezradiť nadúvanie a tlačiť na už takto stiahnutý žalúdok.
  •  
                   
 6.  
             

  Časť 2      Cvičte bezpečne  .

    
   
 1.             1      Naťahujte. Pomôže to zmierniť kŕče. Ale uistite sa, že sa pretiahnete PO inom cvičenia ako je silový tréning. Vyskúšajte niekoľko pozícií z jogy ako je regeneračný pozícia, pozície mačky alebo pozície s kolenami přitáhnutými k hrudníku aby ste pretiahli brušné svalstvo a zmiernili kŕče. 
    
  • Pre dosiahnutie regeneračné pozície si sadnite na zem s nohami natiahnutými tak aby sa vám dotýkali päty / bruška palcov. Potom si pomaly ľahnite na chrbát, držte nohy pri sebe a ruky pozdĺž tela. Takto vydržte a dýchajte zhlboka.
  •  
  • Pozícia mačky sa vykonáva kľaku na všetky štyri, s nahrbenými chrbtom a hlavou pritiahnutú k hrudi.
  •  
  • Pozícia kedy máte kolená pritiahnutá k hrudi, sa vykonáva presne tak ako znie; ľahnite si na chrbát a pritiahnite kolená k hrudníku, držte si holene rukami.  
  •  
         
 2.  
 3.             2      Preveďte ľahké kardio cvičenia. Hoci môžete počas periódy naozaj cvičiť ako normálne, možno sa na túto výzvu nebudete cítiť. Skúste sa prebehnúť alebo ísť na rýchlu tridsaťminútovú prechádzku kedy budete udržiavať rovnakú rýchlosť a náročnosť po celú dobu. Tým, že sa budete vyhýbať prestávkam a budete udržiavať rovnakú rýchlosť, bude cvičenie pohodlnejšie pre kŕčovité brucho a budete mať pocit, že robíte menej práce (čo pomôže, ak už sa cítite unavená).       
 4.  
 5.             3      Skúste si zaplávať. Aj keď tu neuplatnite opatrenia ohľadom oblečenie, je plávanie výborným spôsobom ako sa zbaviť menštruačných bolestí zatiaľ čo vykonávate skvelé cvičenie. Ak je to možné, namierte si to na plaváreň a zaplávať pár bazénov, zhruba tridsať minút. Voda je jemná na stuhnuté kĺby (vrátane dolnej časti chrbta) a pomáha masírovať váš žalúdok počas práce. Ku koncu plávania si ani nespomeniete, že máte menštruáciu a budete sa cítiť tak dobre.       
 6.  
 7.             4      Zdvihnite nejakú váhu. Jedným z pozitívnych vedľajších efektov menštruácie je, že sa stretávate s niekoľkými dňami, kedy lepšie znášate bolesť vďaka prívalu niektorých hormónov. Preto to čo vám zvyčajne príde ťažké, môže byť počas periódy jednoduchšie. Preveďte pravidelnú posilňovacie rutinu alebo cvičte nohy a ruky a využite výhody svojich bezbolestných schopností. Pamätajte, že by ste nemali skúšať výrazne viac, než ste bežne schopní. 
    
  • Vyhnite sa akémukoľvek posilňovanie, ktoré kladie nároky na žalúdok alebo chrbát, pretože by to mohlo byť počas menštruácie viac nepríjemné.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Dodržiavajte pitný režim. Počas periódy môže byť ešte dôležitejšie ako zvyčajne, aby ste nezostali dehydrované, obzvlášť počas cvičenia. V priebehu cvičenia pite vodu a pokračujte aj potom. Dodržiavanie pitného režimu pomôže tomu, aby ste predišli bolesti hlavy alebo únave, ktoré môžu byť tiež vedľajším efektom menštruácie.        
 10.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

               (3)      
Zdravie populárne:
Ako vyvolať menštruáciu.

Ako vytiahnuť triesku.

Ako sa zbaviť kŕčov.

Ako sa zbaviť cestovnej nevoľnosti.

Ako dieťaťu znížiť horúčku.

Ako prirodzenou zmenou stravovania znížiť hladinu prostaglandínov.

Ako si uľaviť od menštruačných kŕčov.

Ako sa zbaviť akné za jeden deň.

Ako vyliečiť drobné poranenia prírodnou cestou.

Ako dosiahnuť svoje ciele.

Ako sa zbaviť bolesti žlčníka.

Ako rýchlo zaspať.

Ako brať glutamín.

Ako sa zbaviť bolesti brucha z nadmiery nezdravého jedla.

Ako vyčistiť nosné dierky.

Ako vykonávať umelé dýchanie u detí.

Ako myslieť pozitívne.

Ako zaspať, keď niekto chrápe.

Ako sa rýchlo zbaviť hemoroidov.

Ako zmeniť jedálny lístok pri hypoglykémiu.

Ako vyliečiť akné rýchlo a prírodnými prostriedkami.