Home \ zdravie
 

Ako používať kanvičku Netia Pot.

 

Kanvička Netia Pot sa používa na nosovú výplach, čo znamená vyplachovanie nosnej dutiny fyziologickým roztokom. Je to domáci liek, ktorý je relatívne menej známy v západných krajinách, ale je bežný v niektorých častiach Indie a Južnej Ázie. Medzi výhody patrí zlepšenie príznakov pri nádche a zníženie použitia liekov na nádchu, najprv sa ale budete musieť naučiť, ako používať kanvičku Netia Pot správne.

                 

Postup .

    
   
 1.      1      Vyčistite kanvičku Netia Pot. Ak kanvičku nebudete chvíľu používať, je pravdepodobné, že sa stane domovom pre niektoré miestne baktérie. Baktériám znemožníte vstup do kanvičky tým, že ju budete dôkladne čistiť mydlom a teplou vodou. Nechajte kanvičku úplne vyschnúť na vzduchu pred ďalším použitím.       
 2.  
 3.      2      Pripravte soľný roztok z hygienicky nezávadnej vody. Zmiešajte 1/4 lyžičky jemne mletej nejodizované soli alebo 1/2 čajovej lyžičky hrubo mletej soli (kóšer soľ) v kanvičke Netia Pot s 225 ml teplej destilovanej, prevarenej alebo filtrovanej vody, kým sa soľ úplne nerozpustí.  
    
  • Nepoužívajte neupravenú vodu z vodovodu, pretože môže obsahovať améby, po ktorých vám bude zle. Je dôležité používať filtrovanú alebo destilovanú vodu.  
  •  
  • Nepoužívajte normálne stolové soľ. Doplnkové látky v nej môžu dráždiť nos. Namiesto toho použite špeciálne komerčné soli pre kanvičky Netia Pot.  
  •  
         
 4.  
 5.      3      Pripravte sa do pozície. Ohnite sa nad drez a otočte hlavu na stranu, takže ucho smeruje k umývadlu. Držte čelo v rovnakej výške ako bradu, alebo mierne vyššie. Nakoniec natočte hlavu mierne tak, aby soľný roztok prúdil von z druhej nosovej dierky.        
 6.  
 7.      4      Dýchajte ústami. Aby ste zavreli hrdlo a ústa pred vodou z výplachu, dýchajte ústami. Vyhnite sa rozprávanie ani sa nesmejte, aby sa hrdlo neotvorilo a voda nevnikla dovnútra.        
 8.  
 9.      5      Vložte babku do hornej nosovej dierky. Držte kanvičku tak, aby tesnila v nosovej dierke a nevytekala rovnakú nosnou dierkou von. Zdvihnite kanvičku tak, aby soľný roztok prúdil do hornej nosovej dierky a von vytekal z nižšej nosovej dierky. Ak roztok vyteká z úst, znížte čelo k brade. Vyprázdnite ½ kanvičky do každej nosovej dierky.        
 10.  
 11.      6      Opakujte proces na druhej strane. Otočte hlavu v opačnom smere a opakujte vyššie uvedené pokyny. Použite druhú polovicu fyziologického roztoku, aby ste vypláchli opačnú nosovú dierku.        
 12.  
 13.      7      Odstráňte prebytočnú vodu. Keď je celá kanvička Netia Pot vyprázdnená, podržte hlavu nad umývadlom a jemne sa vysmrkajte a (bez použitia prstov) odstráňte prebytočnú vodu. Pokračujte, kým väčšina roztoku nevytečie a vy budete môcť opäť dýchať relatívne ľahko.        
 14.  
 15.      8      Vysmrkajte sa jemne do vreckovky. Odstráňte zvyšok vody a úplne vyčistite nos smrkaním do vreckovky. Neuzatvárajte nosovej dierky pri smrkaní.        
 16.  
 17.      9      Umyte kanvičku Netia Pot. Aby sa zabránilo rýchlemu rastu baktérií v a na kanvičke Netia Pot, riadne ju umyte, než ju upracete. Použite teplú vodu a mydlo, a nechajte kanvičku uschnúť na vzduchu.                  
 18.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                  

Veci, ktoré budete potrebovať .

      

Možno budete uvažovať o zakúpení [sadu netipot], ktorá obsahuje všetko potrebné pre príjemný zážitok.

            (3)      
Zdravie populárne:
Ako sa vyhnúť prichádzajúcemu prechladnutia.

Ako zahojiť keloidné jazvy.

Ako sa zbaviť telesného tuku.

Ako schudnúť za 4 dni.

Ako sa zbaviť zápachu marihuany.

Ako pripraviť detoxikačné šťavu.

Ako schudnúť za 4 dni.

Ako zastaviť panické ataky.

Ako vyliečiť alebo zmierniť edém.

Ako z vlasov odstrániť hnidy.

Ako liečiť mononukleózu.

Ako schudnúť 45 kg.

Ako sa zbaviť vrások.

Ako ošetriť zlomené chodidlo.

Ako poskytnúť základnú prvú pomoc.

Ako spoznať, či je človek sociopat.

Ako zlepšiť krvný obeh.

Ako sa rýchlo upokojiť.

Ako zmerať krvný tlak.

Ako sa rýchlo zbaviť migrény.

Ako sa zbaviť kataru.