Home \ zdravie
 

Ako liečiť suché pery.

 

Suché, popraskané, šupinaté či zvrásnené pery sú veľmi bolestivé. K znetvorenie pier môže dôjsť aj v prípade, že ste predtým mali nádherné pery. Teraz by ste s nimi však mohli natáčať zombie filmy. Popraskané pery si ľudia väčšinou spájajú s nepriaznivým počasím v zime, suché pery však môžete mať v akomkoľvek ročnom období.

              

Postup .

    

  Časť 1      Používanie prípravkov na pery  .

    
   
 1.            1      Dodajte svojim perám vlhkosť. Najbežnejším spôsobom, ako priniesť perám úľavu, je použitie balzamu na pery s látkami, ktoré majú známky vlhkosti, ako je vazelína. Medzi ďalšie hydratačné zložky patria včelí vosk a bambucké maslo.  
    
  • Nepoužívajte ťažké matné rúže, ktoré pery ešte viac vysušujú.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Chráňte svoje pery pred slnkom. Vaša masť či balzam na pery by mali tiež obsahovať ochranný faktor minimálne SPF 30. Chráňte najmä svoj spodnú peru, pretože práve ten je slnku vystavený viac ako peru hornej.        
 4.  
 5.             3      Dávajte pozor na alergény. Ak zistíte, že sa vaše pery nelepší ani pri používaní balzamu či krému na pery, pozrite sa, aké zložky tieto prípravky obsahujú. Niektorí ľudia sú alergickí na určité prvky, ktoré sú obsiahnuté v opaľovacích krémoch, ako je napríklad Avobenzón. 
    
  • Vonné látky a farbivá môžu tiež spôsobovať alergie. Vyberte si teda balzam na pery, ktorý je bezfarebné a nevoňavé.
  •  
  • Medzi ďalšie bežné alergény v balzamoch na pery patrí mentol, eukalyptus a gáfor.
  •  
  • Majte na pamäti, že používanie lesku na pery môže viesť k cheilitída, akútneho alebo chronického zápalu pier. K tomu dochádza najmä v dôsledku kontaktu / alergiu na dermatitídu alebo atopickú dermatitídu. Tento stav môže vyvolať nadmerné používanie lesku na pery.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Urobte svojim perám peeling. Ak majú vaše pery vločkovité škvrny na koži, sloupejte je pomocou nejakého jemnej kefky alebo balzamu na pery, čo vám pomôže odstrániť mŕtvu kožu a obnoviť krásne hladké pery. Tento špeciálny balzam si môžete zakúpiť vo väčšine obchodoch s kozmetikou, avšak môžete si ho vyrobiť aj sami doma, podľa nasledujúceho postupu:  
    
  • V malej miske zmiešajte 2 lyžičky hnedého cukru, 1 ČL olivového oleja, 1/2 lyžičky medu a 1/4 lyžičky vanilkového extraktu. Peeling naneste na pery a nimi trite, aby sa peeling dostal do kože. Utrite čistým uterákom. Ihneď potom naneste vazelínový balzam na pery, pre ich hydratáciu.
  •  
  • Dajte si pozor, aby ste pery neobrousili až príliš. Raz, nanajvýš dvakrát týždenne vám bude bohato stačiť.
  •  
                   
 8.  
             

  Časť 2      Prevencia popraskaných pier do budúcnosti  .

    
   
 1.             1      Obmedzte pôsobenie suchého vzduchu. Vzhľadom na to, že pery sami o sebe produkujú málo vlhkosti, sú veľmi citlivé na zmeny vlhkosti vo vzduchu. Chladno, studený vzduch je najskorším vinníkom týchto problémov však vzduch z vnútorného vykurovania alebo klimatizácie vám môže vaše pery poraniť tiež.       
 2.  
 3.             2      Pridanie vlhkosti do vzduchu. Hoci nemôžete regulovať vzduch vonku, domu môžete použiť zvlhčovač vzduchu. Najlepší výsledok dosiahnete používaním zvlhčovače vo vašej spálni, kým spíte a sú vaše pery dlhšiu dobu v nečinnosti.       
 4.  
 5.             3      Buďte hydratovaní. Pitím 8-12 pohárov vody denne zostanú vaše pery dostatočne hydratované.       
 6.  
 7.             4      Chráňte svoje pery pred nepriazňou počasia. Mimo opaľovacieho krému na pery (minimálne st. 30), by ste mali tiež nosiť šál na pokrytie vašich pier, zvlášť ak budete vystavení veľmi chladnému vzduchu. Vždy než pôjdete von, si naneste balzam na pery.       
 8.  
 9.             5      Dýchajte nosom. Ak budete normálne dýchať ústami, mohlo by dôjsť k ďalšiemu vysušovaniu pier. Skúste namiesto toho zhlboka dýchať nosom, aby ste zabránili popraskanie pier.       
 10.  
 11.             6      Prestaňte si pery olizovať. Jednou z najčastejších príčin suchých popraskaných pier je ich olizovanie. Sliny sú určené na trávenie potravy, obsahujú preto kyslé enzýmy, ktoré rozožierajú hornú vrstvu kože na perách.  
    
  • Hoci môžete pri olizovanie cítiť určitú úľavu, uvedomte si, že tým páchate ďaleko viac škody ako úžitku.
  •  
         
 12.  
             

  Časť 3      Príčiny suchých pier  .

    
   
 1.             1      Tenká koža. Vaše pery majú jednu z najtenší kože z celého tela. A aby toho nebolo málo, sú tiež často vystavované nepriazni počasia, preto sú tak zraniteľné. 
    
  • Pery obsahujú menšie prírodné olejnej žľazy, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku hydratovanú. Akonáhle vlhkosť stratí, musíte im poskytnúť dodatočnú hydratáciu.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Slnko. Vo väčšine prípadov, kedy dôjde k spáleniu od slnka, máme tendenciu tento dopad na pery prehliadať, avšak aj pery sa môžu spáliť a vysušiť škodlivým UVA / UVB žiarením. 
    
  • V okolí pier hrozí tiež rakovina kože.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Vitamíny. Suché pery môžu byť spôsobené aj nedostatkom vitamínu B2. Ak ste vyskúšali rôzne prostriedky pre hydratáciu pier a nič nepomáha, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom o nedostatku vitamínov.        
 6.  
 7.             4      Pozor na niektoré lieky. Určité lieky (Accutane), ktoré sa bežne využívajú na liečbu akné, môžu viesť k vysychaniu a praskaniu pier. Ak tieto lieky užívate, mali by ste dbať na zvýšenú opatrnosť pri ich užívaní v okolí vašich pier.        
 8.  
 9.             5      Hotovo.        
 10.  
           (3)      
Zdravie populárne:
Ako si uľaviť pri chrípke a prechladnutí.

Ako ošetriť zlomené chodidlo.

Ako zmeniť svoj život v poriadku hodín.

Ako vyliečiť natiahnutý sval.

Ako vstávať skoro.

Ako ošetriť uštipnutie štrkáča.

Ako sa zbaviť hemoroidov bez návštevy lekára.

Ako vyprázdniť močový mechúr.

Ako upokojiť od nervov stiahnutý žalúdok.

Ako vykonať exfoliáciu pier.

Ako schudnúť 5 kg za mesiac.

Ako diagnostikovať syndróm karpálneho tunela.

Ako sa zbaviť kocoviny.

Ako ošetriť melazma.

Ako si odstrániť chrobáka z ucha.

Ako liečiť gastroenteritídu (črevnú chrípku).

Ako prekonať úzkosť.

Ako ošetriť uhryznutie od blchy.

Ako prestať príliš premýšľať.

Ako ovládať svoje sny.

Ako vypočítať ovuláciu.