Home \ zdravie
 

Ako rýchlejšie vyliečiť bolesť v krku.

 

Keď vás bolí v krku, nie je to rozhodne nič príjemné. Ponúkame niekoľko spôsobov, ako môžete rýchlo uľaviť boľavému krku. Majte však na pamäti, že vám to bolesť v krku nevylieči do hodiny. Je to len návod, ako liečbu uľahčiť.

              

Postup .

    

    1      Rýchla úľava od bolesti  .

    
   
 1.            1      Dajte si jednu či dve lyžičky medu. Med je prírodný dezinfekcia a zároveň zmierňuje kašeľ. Dajte si ho jednu či dve lyžičky a pomaly prehĺtajte, aby bol v kontakte s krkom čo najdlhšie.  
    
  • Med môžete aj pridať do horúcej vody a urobiť si tak nápoj, ktorý bude upokojovať boľavý krk. Z dlhodobého hľadiska to ale nie je tak efektívny.
  •  
  • Deťom do jedného roka by sa med dávať NEMAL. Obsahuje baktérie, ktoré ich telo ešte nevie spracovať.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Kloktajte slanú vodu. Zamiešajte jednu lyžičku morskej soli alebo dve lyžičky kuchynskej soli sa pohárom teplej vody. Počas dňa tento roztok kloktajte. Dezinfikuje krk a má protizápalové účinky, čím zmierňuje aj bolesť.  
    
  • Môžete kloktať aj roztok z jablčného octu. Funguje to viacmenej rovnako. Zamiešajte dve lyžičky jablčného octu do pohára s vodou a tento roztok kloktajte. Hoci chuťovo to nie je veľmi príjemné, môžete to aspoň trošku vylepšiť troškou medu.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Inhalujte paru. Môžete si dať horúcu sprchu, použiť zvlhčovač vzduchu, alebo sa postaviť nad varnú kanvicu. Inhalácia pary upokojí boľavý krk, ktorý je inak suchým vzduchom podráždený.        
 6.  
 7.             4      Jedzte horúce jedlá. Skúste konzumovať jedlá ako polievky, teplý jablkový kompót, alebo mäkké ovocie (vyvarujte sa ovocie s vysokým obsahom cukru). Tieto jedlá pomôžu uľaviť od bolesti.  
    
  • Zmrazte si ovocie. Umyte ovocie, preberte ho a zmrazte - môžete použiť čučoriedky, nakladané mandarínky a iné malé kúsky ovocia. Mrazené ho cumlejte, aby ste zmiernili bolesť v krku.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Teplý čaj. Pite veľa čaju, najlepšie špeciálneho bylinkového proti bolesti hrdla.       
 10.  
 11.             6      Cukríky proti kašľu a boľavému krku. Nechajte je rozpustiť v krku pre úľavu od bolesti.                 
 12.  
             

    2      Posilňovanie organizmu  .

    
   
 1.             1      Zostaňte v posteli. Jedna z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, je zostať v posteli. Nevstávajte a nikde nepobíhejte, pretože keď ste chorí, fyzická aktivita všetko ešte zhorší a navyše môžete nakaziť aj ľudí vo vašom okolí. Odpočinok a spánok sú veľmi dôležité. Aby ste sa rozptýlili, čítajte si napríklad knižku, alebo pozerajte na televíziu.       
 2.  
 3.             2      Pite ovocné džúsy. Je známe, že ovocné džúsy, napríklad jablčný, pomáhajú od bolesti v krku. Najlepšie džús je jablkový, alebo pomarančový. Horúci jablkový mušt už tak efektívne nie je.       
 4.  
 5.             3      Skúste sa vyhnúť džúsom s vysokým obsahom cukru. Cukor vytvára pre bacily ideálne prostredie na množenie. Pite radšej prírodné alebo čerstvo vylisované ovocné šťavy. Skvelé sú citrusové džúsy s vysokým obsahom vitamínu C.       
 6.  
 7.             4      Vyhnite sa studeným nápojom aj jedlu. Takéto zužujú a sťahujú sliznice v krku, namiesto aby ich uvoľňovali.       
 8.  
 9.             5      Vyhnite sa mlieku a zmrzline. Tie totiž zahlieňujú a sťažujú vykašliavanie.       
 10.  
 11.             6      Uvarte si polievku. Upokojujúci vývar je presne to, čo potrebujete. Kurací vývar alebo rezancová polievka sú vynikajúce a na boľavý krk priamo ideálne.       
 12.  
 13.             7      Podporujte liečbu nejakými liekmi. boľavému krku krásne uľaví. Niektoré lieky môžu spôsobovať ospalosť, ale spánok je pre vás teraz to najlepšie!       
 14.  
 15.             8      Doprajte si dostatok spánku. Oddýchnite si na chvíľu od boľavého hrdla a Prospech sa. Spánok prospeje vášmu organizmu.       
 16.  
 17.             9      Buďte v teple! Keď ste prechladnutí, bolí vás v krku, máte chrípku, alebo len teplotu, je dôležité, aby ste sa udržiavali v teple a neprechladol. Ešte by to vašu chorobu zhoršilo.       
 18.  
 19.             10      Zabavte sa. Keďže ste miesto školy či práce doma, môžete sa chvíľami nudiť. Keď sa zabalíte do deky, môžete bez obáv na chvíľu vyliezť z postele a treba sa pozrieť na internet (wikiHow !!). Aj v posteli ale môžete robiť hŕbu vecí - čítať si, písať, hrať nejakú hru na mobile atď.       
 20.  
 21.             11      Čokoľvek robíte, šetrite predovšetkým váš krk. Nejedzte veci ako zemiačiky, pretože vám krk len podráždi. Zostaňte pri vývaru, džúsov a horúceho čaju.       
 22.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (2)      
Zdravie populárne:
Ako sa upokojiť a zaspať.

Ako sa rýchlo a prirodzene zbaviť prechladnutia.

Ako doma liečiť horúčku.

Ako žiť v prítomnom okamihu.

Ako si vytvoriť alter ego.

Ako ošetriť prasknuté pľuzgiere.

Ako liečiť dermatitídu.

Ako sa zbaviť upchatého nosa.

Ako zahojiť keloidné jazvy.

Ako obrátiť svoj život naruby.

Ako zaspať pri psychickom vypätí.

Čo robiť, keď vás pohryzie pes.

Ako nabrať svalovú hmotu ako vegan.

Ako sa zbaviť kožných výrastkov.

Ako prestať smútiť.

Ako zaspať, keď ste rozrušenie.

Ako rozhodnúť, či rana potrebuje zašiť.

Ako vyliečiť kvasinkovej infekcii.

Ako sa dostať do formy.

Ako znížiť horúčku u batoliat.

Ako detoxikovať pečeň.