Home \ zdravie
 

Ako zmierniť bolesti kostrče.

 

Coccygodynie, tiež známa ako bolesť v kostrči alebo kostrče, môže byť spôsobená štrukturálne anomálií alebo úrazom, aj keď príčina bolesti je známa len asi u tretiny prípadov. Bolesť kostrče sa často vyvíja, ak dlho sedíte. V niektorých prípadoch je bolesť najväčší, keď pacient mení polohu zo sedu do stoja. Bolesti môžu byť tiež pri pohlavnom styku alebo pri vyprázdňovaní.

              

Postup .

    

    1      Lekárska pomoc  .

    
   
 1.            1      Navštívte svojho lekára na vyšetrenie. Váš lekár bude vedieť, čo hľadať, keď hodnotí bolesť kostrče. Môže vás poslať na röntgen, CT alebo MRI. Dva najúčinnejší testy v diagnostike coccygodynie sú injekcie miestneho anestetiká do oblasti kostrče na zistenie, či sa dočasne zmierňuje bolesť, a porovnanie röntgenu nadobudnutého sede a v stoji na zistenie, či je kostrč vykĺbenie; keď sedíte. 
    
  • Lekár sa tiež môže pozrieť na pilonidální cysty, to sú cysty, ktoré sa vyskytujú iba v oblasti kostrče, a sú spôsobené infekciou pri zarastaniu vlasových folikulov. Úspešná liečba týchto druhov cýst môže pomôcť zmierniť alebo úplne odstrániť bolesti.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zoznámte sa s príznakmi spojenými so zranením kostrče. Budete musieť navštíviť svojho lekára pre stanovenie diagnózy, ale poznať príznaky môže pomôcť určiť, či vaše kostrč je príčinou problému. Pomenovať príznaky môže dať vášmu lekárovi cenné informácie. Medzi príznaky zranenia kostrče patria: symptoms: 
    
  • Bolesti v oblasti kostrče alebo kostrč bez bolesti v dolnej časti chrbta
  •  
  • Bolesť pri vstávaní zo sedu do stoja
  •  
  • Častá potreba na vyprázdňovanie alebo bolesť pri vyprázdňovaní
  •  
  • Úľava od bolesti, keď sedíte na nohách, alebo len na zadku
  •  
         
 4.  
 5.             3      Zvážte možné príčiny bolesti vašej kostrče. Ak ste si nejakým spôsobom zranili kostrč, informujte o tom počas návštevy svojho lekára. To môže pomôcť vášmu lekárovi určiť správnu liečbu vašu situácie. 
    
  • Podľa niektorých odhadov, coccygodynie je zhruba päťkrát častejšie u žien, ako u mužov. To môže byť spôsobené zranením kostrče, ktoré môže nastať počas pôrodu.  
  •  
         
 6.  
 7.             4      Spýtajte sa svojho lekára na lieky na predpis. Niektoré lieky môžu pomôcť zmierniť bolesť vo vašej kostrči. Bolo napríklad zistené, že antiepileptiká a antidepresíva sú účinné pre zmiernenie bolesti kostrče. Spýtajte sa svojho lekára na možnosť jedného z týchto liekov. 
    
  • Majte na pamäti, že narkotiká nie sú zvyčajne predpísané, ak nemáte zlomeninu kostrče. Pokiaľ máte zlomenú kostrč, váš lekár môže predpísať lieky proti bolesti na zmiernenie bolestí. Bude nutné podstúpiť röntgen na zistenie, či máte zlomeninu kostrče.  
  •  
         
 8.  
 9.             5      Zvážte operáciu, ak všetko ostatné zlyhá. Väčšina pacientov, ktorí podstúpia operáciu na zmiernenie coccygealní bolesti už vyskúšali ostatné liečbu s malým účinkom. Vyčerpajte paliatívnu liečbu, než pristúpite na bolestivú, a niekedy vysiľujúce chirurgii. 
    
  • Ak je bolesť krutá, objavuje sa denne po 6 mesiacov alebo viac, a / alebo zasahuje do kvality vášho života, potom požiadajte o návštevu ortopéda, ktorý sa špecializuje na odstránenie kostrče.  
  •  
                   
 10.  
             

    2      Použitie domácich prostriedkov  .

    
   
 1.             1      ne sledujte bolestivé miesto. Obkladanie ľadom vašej kostrče môže pomôcť k úľave od bolesti a zníženie zápalu. Prvých 48 hodín po úraze vašej kostrče, môžete použiť ľad raz za hodinu počas dňa. Priložte ľadový sáčok obalený uterákom na kostrč po dobu 20 minút. Po 48 hodinách môžete použiť ľad pre pohodlie, trikrát denne rovnakým spôsobom.       
 2.  
 3.             2      Použite voľne predajné lieky proti bolesti. Užite nesteroidné protizápalové lieky (NSA) na zníženie bolesti a opuchu. Tieto voľnopredajné produkty, ako je ibuprofén alebo paracetamol, možno zakúpiť v každej lekárni alebo drogérii.  
    
  • Užite 600 mg ibuprofénu každých osem hodín, alebo užite 500 mg acetaminofénu každé 4 hodiny. Neprekročte množstvo 3500 mg paracetamolu počas 24 hodín.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Opravte držanie vášho tela. Zlé držanie tela môže prispieť k bolesti kostrče. Snažte sa sedieť vzpriamene, so stredom zapojeným, krk rovný a chrbát mierne klenutá. Pokiaľ máte ostrú bolesť pri vstávaní zo sedu, nakloňte sa dopredu a ohnite chrbát ako vstanete.        
 6.  
 7.             4      Seďte na vankúši. Špeciálne vankúše s časťou vystrihnutú pre kostrč, sú určené predovšetkým pre pacientov s bolesťou kostrče. Môže to pomôcť zmierniť niektoré bolesti spojené so sedením. Je možné vyrobiť si vlastnú vankúš z molitanu. Len vystrihnite dieru v stredu, do tvaru záchodovej dosky. 
    
  • Vankúše v tvare plávacieho kruhu nie sú podľa väčšiny pacientov moc užitočné, pretože sú navrhnuté tak, aby zmiernili tlak na genitálie skôr ako na kostrč. Porozprávajte sa so svojím lekárom o používaní vankúše v tvare klinu.
  •  
         
 8.  
 9.             5      Priložte hrejivé podložky. Štúdie ukazujú, že použitie tepla do oblasti kostrče môže znížiť bolesť. Použite hrejivú podložku až 4 krát za deň po dobu 20 minút. 
    
  • Skúste teplý obklad alebo horúci kúpeľ, ak nemáte hrejivú podložku.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Naplánujte obdobie oddychu a zotavenia. Ak sa ukáže, že máte zlomeninu kostrče, neexistuje sadra, ktorá by mohla byť umiestnená na kostrč. Budete jednoducho musieť odpočívať a vyhnúť sa akejkoľvek namáhavej činnosti, po dobu asi 8 až 12 týždňov. Ak máte fyzickú prácu, budete potrebovať byť nejaký čas ospravedlnení z práce, zatiaľ čo sa vaše telo bude liečiť.       
 12.  
 13.             7      Pri stolicu netlačte. Niektorí ľudia pociťujú bolesť pri vyprázdňovaní v dôsledku bolesti kostrče. Snažte sa zabrániť zápche tým, že budete jesť dostatok vlákniny a piť dostatok tekutín. Ak je to potrebné, užívajte mierna preháňadlá, zatiaľ čo liečite bolesti kostrče.        
 14.  
             

Tipy .

                  

Varovanie .

                (11)      
Zdravie populárne:
Ako si čistiť zuby.

Ako schudnúť 7 kíl za 2 týždne.

Ako spoznať, že je bolesť ľavej paže spojená so srdcom.

Ako detoxikovať pečeň.

Ako vyvolať nočné mory.

Ako mať pevnejšie vôľu.

Ako porozumieť svojim emóciám.

Ako liečiť folikulitída.

Ako sa vysporiadať s násilníckym partnerom.

Ako obmedziť rast telesného ochlpenia.

Ako byť ambiciózny.

Ako zvýšiť telesnú teplotu.

Ako sa vyrovnať s tým, že nie ste príťažliví.

Ako sa vysporiadať s násilníckym partnerom.

Ako schudnúť bez pomoci piluliek.

Ako sa zbaviť vredu v ústach.

Ako sa postarať o malé odreniny a škrabance.

Ako schudnúť jeden a pol kila za týždeň.

Ako sa zbaviť cestovnej nevoľnosti.

Ako sa zbaviť zavodnenia.

Ako byť spokojný s tým, kto ste.