Home \ zdravie
 

Ako sa zbaviť stavu z drog.

 

Ste spusteniu a práve ste si uvedomili, že vám príde na návštevu babička, alebo máte za pol hodiny písomku? Nepanikárte! Čas a trpezlivosť síce nemožno ničím nahradiť, ale s niekoľkými jednoduchými trikmi dostanete svoj stav pod kontrolu a budete schopní sa správať normálne takmer v každej situácii.

              

Postup .

    

    1      Ako sa zbaviť úzkosti  .

    
   
 1.            1      Uvedomte si, že nie je možné sa predávkovať marihuanou alebo psychedelik. Ak ste pod vplyvom drogy prvýkrát, alebo ste ju skúšali len niekoľkokrát, môže to pre vás byť nepríjemné a desivé. Niektorí ľudia majú pocit, že stráca kontrolu nad svojím telom a mysľou, alebo že sa predávkovali. U niektorých drog je našťastie predávkovanie nemožné. Ak ste fajčili marihuanu, alebo ste si vzali nejakú psychadelickou drogu, ako je LSD, huby, alebo Peyo, nie je možné, aby ste sa predávkovali.  
    
  • Tieto drogy môžu spôsobiť, že sa budete cítiť nekoordinovane a nebudete schopní sa správne rozhodovať, ale nikdy sa vám na nich nestane, že budete chcieť robiť niečo nebezpečné (napríklad riadiť auto, operovať so zbraňou, alebo obsluhovať ťažké stroje).
  •  
         
 2.  
 3.             2      Vyhýbajte sa stresujúcim miestam a situáciám. Keď ste zídenia, vaše okolie má veľký vplyv na to, ako sa cítite. Ak ste na pokojnom a uvoľnenom mieste, budete sa ľahšie cítiť dobre. Keď ale budete na desivom stresujúcim mieste, ľahko zpanikaříte a budete sa cítiť zle. Ak ste nepokojní, choďte na nejaké kľudné miesto, napríklad do svojej izby, alebo do pivnice. Pustite si nejakú pokojnú hudbu, alebo si pustite film alebo seriál, ktorý máte radi. Nechoďte na miesta, na ktorých sa budete cítiť nervózne alebo roztržito, napríklad do obchodného domu, alebo do hlučného nočného klubu.       
 4.  
 5.             3      Buďte s ľuďmi, s ktorými sa cítite dobre. Dobrí ľudia vám môžu pomôcť cítiť sa vo vašom stave lepšie. Ak sa cítite nervózne, skúste sa obklopiť ľuďmi, ktorých poznáte a ktorým dôverujete. Vaši blízki priatelia, ktorí sú tiež zídenia, sú väčšinou najlepšie ľudia, s ktorými môžete v danú situáciu tráviť čas. Niekedy vám však môže pomôcť aj niekto z rodiny, partner, alebo blízky kamarát, ktorý pod vplyvom drog nie je. 
    
  • Každý je iný, takže by ste mali načúvať svojej intuícii - ak sa s niekým cítite dobre, zostaňte s ním. Ak sa s niekým cítite nervózne alebo nahnevane, držte sa od neho ďalej.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Nepredpokladajte, že ľudia spoznajú, že ste zídenia. Ľudia pod vplyvom drog často trpia utkvelou predstavou, že ostatní ľudia spoznajú, že si vzali nejakú drogu. V skutočnosti ale nie je vôbec jednoduché spoznať, či je niekto pod vplyvom drog. Ľudia väčšinou nepredpokladajú, že si niekto vzal drogu, pokiaľ k tomu nemajú naozaj dobrý dôvod. Platí to aj pre prípady, keď sa ľudia správajú trochu divne. Väčšinu opotrebovaných ľudí by ste nerozoznali od triezvych ľudí, ak by ste nemali istotu, že sú skutočne pod vplyvom drog. Zhlboka sa nadýchnite, uvoľnite sa a buďte sami sebou - nikto nezistí, že ste si vzali drogu!       
 8.  
 9.             5      Prestaňte myslieť na svoj stav. Ak sa kvôli droge nemôžete správať normálne, nemali by ste si s tým robiť starosti, inak by to mohlo byť ešte horšie. Pretože je ťažké sa prinútiť nemať obavy, najlepšie v tomto prípade je sa niečím zabaviť. Sústreďte sa na niečo iné - pomôže vám to uvoľniť sa. Je možné, že vďaka tomu dokonca zabudnete na to, že ste zídenia. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť prestať myslieť na to, ako sa cítite: 
    
  • Počúvajte hudbu.
  •  
  • Pustite si nejaký obľúbený film.
  •  
  • Čítajte si.
  •  
  • Robte niečo rukami (hrajte sa s Legom, alebo napríklad kreslite)
  •  
  • Nájdite si niečo zaujímavé, na čo sa budete môcť pozerať (napríklad rastlinu, nejakú peknú budovu atď.).
  •  
         
 10.  
 11.             6      Uvedomujte si rizika predávkovania u tvrdých drog. Väčšina ľudí, ktorí sú nervózni zo svojho stavu po požití drog sú úplne v poriadku a nič im nehrozí. Niektoré drogy sú však nebezpečnejšie, ako iné a keď to s nimi preženiete, mohli by ste si ublížiť. Je dobré poznať príznaky predávkovania týmito drogami. Pomôže vám to zachovať pokoj, pretože keď týmito príznakmi trpieť nebudete, budete pravdepodobne v poriadku. Príznaky predávkovania niektorými drogami uvádzame tu: 
    
  • MDMA / extázy: prehriatiu, extrémne rýchly tep, dehydratácia, srdcová zástava, mŕtvica  
  •  
  • Kokaín: prehriatiu, extrémne rýchly tep, záchvaty, nevoľnosť, dýchacie ťažkosti, bolesť na hrudníku  
  •  
  • Heroín: ťažkosti s dýchaním, zastavenie dýchania, slabý pulz, kóma, domodra pokožka  
  •  
  • Metamfetamín: extrémna roztržitosť, bolesti na hrudníku, srdcová zástava, extrémne zrýchlený tep, paranoja, bolesti brucha  
  •  
  • Opiáty a lieky proti bolesti (kodeín, oxycontin, vicodin atď.): Ťažkosti s dýchaním, nevoľnosť, slabý alebo pomalý pulz, dusivé zvuky pri dýchaní, domodra pokožka, bezvládne telo, ťažkosti s rozprávaním  
  •  
                   
 12.  
             

    2      Minimalizujte účinky drogy  .

    
   
 1.             1      Opláchnite si tvár studenou vodou. Ako budete robiť čokoľvek iné, skúste tento starý trik. Napustite si umývadlo (ideálne bez zrkadla) studenou vodou a opatrne si s ňou oplachujte tvár. Ide o skvelý spôsob, ako sa dostať späť do reality, ak sa vám hlavou naháňa veľa myšlienok, nemôžete sa uvoľniť a cítite sa úzkostlivo. 
    
  • Ako sme už uviedli, v prípade silnej intoxikácie by ste sa mali vyhýbať zrkadlám, najmä ak ste si vzali LSD, alebo lysohlávky. Niektorým ľuďom môže pohľad do zrkadla v takom stave spôsobiť nepríjemné pocity odpojenie od reality.
  •  
         
 2.  
 3.             2      Zmeňte prostredie. Niekedy môže mať na intoxikované ľudí pozitívny vplyv aj to, že sa zdvihnú a odídu na iné miesto. Ak ste vnútri, choďte do inej izby, alebo choďte von a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. 
    
  • Ak ste fajčili marihuanu, čerstvý vzduch vám tiež pomôže dostať zápach dymu z vlasov a z oblečenia.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Choďte sa prejsť. Keď si dáte krátku prechádzku po okolí, môže vám to pomôcť upokojiť sa a vyčistiť si hlavu (a tiež je to väčšinou zábava). Keď ucítite teplé slnko, alebo príjemný vánok, budete sa cítiť pokojnejšie a uvoľnenejšie. Chôdza je tiež mierne cvičenie, takže sa vám pri nej do tela uvoľní endorfíny, vďaka ktorým sa budete cítiť dobre.  
    
  • Niektorí amatérski "odborníci" na marihuanu tvrdí, že cvičením môžete z tela dostať THC, čo je aktívna látka v marihuane. Hoci neexistujú žiadne vedecké dôkazy, ktoré by to potvrdzovali (v skutočnosti môže byť pravdou skôr opak), krátka prechádzka vám upokojí myšlienky a vyčistí hlavu, takže rozhodne stojí za to ju vyskúšať.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Dajte si kúpeľ alebo sprchu. Len máločo vás môže uvoľniť viac, než príjemná kúpeľ alebo sprcha. Teplá čistá voda pre vás bude vo vašom stave veľmi príjemná a okrem toho vám môže pomôcť ujasniť si myšlienky a "zobrať sa," najmä ak ste nervózny, alebo panikárite. Ak chcete, aby vám sprcha pomohla, mali by ste začať teplou vodou a nakoniec sa osprchovať aj studenou vodou, aby ste sa vrátili späť do reality.       
 8.  
 9.             5      Najedzte sa. Keď budete mať hlad, nebude pre vás ľahké činiť logická rozhodnutie - iste sa vám niekedy stalo, že ste kvôli hladu boli podráždenie alebo naštvaní a viete, o čom je reč. Keď ste pod vplyvom drog, hlad a podráždenie vám môžu sťažiť schopnosť zachovať chladnú hlavu, takže by ste si mali skúsiť dať nejaké dobré jedlo, aby ste sa trochu upokojili. 
    
  • Na niektorých drogách, napríklad na LSD, majú ľudia pocit, že nepotrebujú jesť a nemajú chuť k jedlu. Ak je to váš prípad, nenúťte sa jesť. Keď si spôsobíte bolesť brucha, bude pre vás dojazd drogy ešte viac nepríjemný.
  •  
         
 10.  
 11.             6      Dajte si kávu. Ak ste unavení, chce sa vám spať, alebo sa vám točí hlava, v niektorých prípadoch vám môže pomôcť šálka horúcej kávy (alebo niečo iné s obsahom kofeínu, napríklad energetický drink). Kofeín vás síce vášho stavu nezbaví, ale môže vám pomôcť sa trochu prebudiť, takže ak máte strach, že zaspíte skôr, než stav pominie, káva vám môže pomôcť. Nedávajte si však viac ako jeden nápoj s kofeínom - keby ste to prehnali, mohli by ste sa cítiť ešte horšie, alebo by ste mohli spanikáriť. 
    
  • Drogy a ostatné chemikálie ovplyvňujúce mozog majú multiplikatívnej efekt - inými slovami čím viac chemikálií do tela dostanete, tým silnejší stav budete mať. Preto by ste nemali piť zbytočne príliš veľa kofeínu, ani brať iné povzbudzujúce látky, inak sa budete cítiť ešte viac nepríjemne.
  •  
         
 12.  
 13.             7      Odpočívajte. Najrýchlejším spôsobom, ako dostať drogy z vášho tela, je počkať, až ich účinok pominie. Ak máte čas na to, aby ste sa išli vyspať, urobte to. Až sa prebudíte, budete sa cítiť sviežo, oddýchnuto a s trochou šťastia tiež úplne triezvo. 
    
  • V prípade mnohých drog, ako je napríklad marihuana, by ste nemali mať problém zaspať (a po prebudení sa budete cítiť skvele). Ak ste nervózny, alebo roztekaní, nemajte strach - keď budete relaxovať s kamarátmi, alebo sami, bude to na vás mať rovnako blahodarné účinky.
  •  
         
 14.  
             

    3      Ako skryť svoj stav  .

    
   
 1.             1      Ak máte červené oči, použite kvapky do očí. Keď ste pod vplyvom drog, pravdepodobne nemáte záujem jednať s ľuďmi, najmä s rodičmi, učiteľmi atď. Našťastie nie je tak ťažké svoj stav skryť. Ak máte napríklad červené oči (bežný vedľajší príznak marihuany), použite kvapky do očí, ktoré vám je upokojí. Kúpte si napríklad kvapky Visine, alebo Clear Eyes, ktoré zoženiete v lekárni.       
 2.  
 3.             2      Zápachu sa zbavte pomocou čistého oblečenia, alebo parfumu či kolínskej. Ak ste fajčili marihuanu alebo iné drogy, ich zápach sa vám mohol dostať na oblečenie a na telo. Najmä marihuana má taký zápach, že vďaka nemu ľudia ľahko spoznajú, že ste ju fajčili. Ak máte dosť času, skúste si vziať iné oblečenie, dať si sprchu, alebo použiť trochu parfumu, aby ste zápach skryli. 
    
  • Nepreháňajte to s parfumom, aby ste skryli zápach drog. Silné vôňa kolínskej alebo parfumu k vám môžu priviesť zbytočnú pozornosť a môžu ľuďom dokonca odhaliť, že ste užívali drogy.
  •  
         
 4.  
 5.             3      Ak trpíte zapáchajúcim dychom, vezmite si žuvačku, alebo nejaký cukrík. Nezabúdajte na zápach svojho dychu. Aj keď tento zápach nebude tak silný, ako zápach na oblečenie a na tele, môže to byť problém, ak musíte s niekým rokovať zblízka. Vezmite si nejaký cukrík, alebo žuvačku s príchuťou, aby ste sa tohto zápachu zbavili. 
    
  • Môžete si vziať tiež kvapky proti kašľu, najmä ak ste fajčili marihuanu. Zbavíte sa vďaka nim zápachu dymu a tiež si upokojíte krk, ak ste si ho pri fajčení podráždili.
  •  
         
 6.  
 7.             4      Ak máte strach, že poviete niečo zle, nehovorte radšej nič. Ak nie ste príliš zídenia, nemusíte si s tým robiť starosti - pravdepodobne budete schopní hovoriť s ostatnými ľuďmi rovnako, ako keby ste boli triezvi. V niektorých prípadoch je ale lepšie nehovoriť s nikým, pokiaľ to nebude nevyhnutné. Aj keď nebudete znieť divne, mohli by ste byť zbytočne nervózny. Keď budete vo svojom stave nervózny, vaše myšlienky sa môžu vymknúť kontrole a mohli by ste spanikáriť, takže je často najlepšie mlčať tak dlho, ako to bude možné.       
 8.  
 9.             5      Pohybujte sa uvoľnene. Záleží na tom, aké drogy ste si vzali - je možné, že sa budete pohybovať nekoordinovane, budete zmätení, pomalí, alebo dezorientovaní. Ak je to váš prípad, vyhýbajte sa vo svojom stave cvičení a športovaní. Keď už budete musieť robiť nejaké pohyby, zostaňte pritom uvoľnenie. Keď budete nervózny, nebudete sa pri pohybe cítiť dobre, takže budete robiť zbytočné chyby.       
 10.  
            

Tipy .

                  

Varovanie .

                (7)      
Zdravie populárne:
Ako kontrolovať zranenia, či v ňom nie je infekcia.

Ako byť v živote úspešní.

Ako rýchlo schudnúť (pre ženy).

Ako dostať vodu z uší.

Ako sa zbaviť svrbenie po komárím uštipnutie.

Ako vykonať exfoliáciu pier.

Ako sa vyhnúť striám v tehotenstve.

Ako užívať garcínii kambodžskú.

Ako zabrániť vzniku vyrážok alebo sa ich zbaviť.

Ako liečiť otravu jedlom.

Ako odvodniť telo.

Ako vybieliť zuby.

Ako spevniť stred tela.

Ako ovulovať s PCOS.

Ako liečiť kvasinky.

Ako pripraviť liek na kašeľ z citrónovej šťavy.

Ako sa zbaviť hlienu.

Ako predchádzať zápachu z úst.

Ako schudnúť 5 kg za mesiac.

Ako rýchlejšie zaspať.

Ako byť naozaj chudý.