Home \ zdravie
 

Ako získať späť hlas.

 

Strata vášho hlasu môže byť závažným problémom. Môže byť spôsobená namáhaním vášho hlasu alebo vážnejšími zdravotnými ťažkosťami. Mnoho spevákov a ďalších jedincov, ktorí používajú svoj hlas na vysokú úroveň hlasitosti dlhší čas, čas od času stratí hlas. Ak je vaša strata hlasu spôsobená niečím iným, než dočasným nadmerným použitím hlasu, navštívte s vašimi problémami praktického lekára. Ak je strata hlasu spôsobená dočasným namáhaním alebo nadužívaním vášho hlasu, môžete urýchliť zotavenie niektorými z týchto krokov.

              

Postup .

    

    1      Zdravé správanie  .

    
   
 1.            1      Nechajte váš hlas odpočívať tak dlho, ako je to možné. Aj jenom rozprávanie normálnou hlasitosťou môže spôsobiť napätie hlasiviek, ktoré predlžuje celkovú dobu zotavenia. Samozrejme, že určité situácie vyžadujú rozprávanie. Obmedzenie využívania vašich hlasiviek môže pomôcť zrýchliť proces uzdravovania, takže sa snažte nehovoriť vôbec. 
    
  • Nešepkajte. Je to neprirodzené a v skutočnosti pôsobí viac tlaku na hlasivky ako rozprávanie.
  •  
  • Majte pri sebe blok alebo papier, aby ste mohli písať, čo potrebujete oznámiť ostatným. V skutočnosti to môže byť celkom zábava!
  •  
         
 2.  
 3.                  2      Kloktajte slanú vodu. Kloktanie zvlhčuje váš krk, zjemňuje hlasivky a urýchľuje proces obnovenia vášho vlasu. V lekárni si môžete pre kloktanie vybrať ústnu vodu, ktorá môže tiež pomáhať ničiť baktérie vo vašom krku, ktoré môžu byť príčinou straty vášho hlasu.  
    
  • Ak ohrievate pohár vody v mikrovlnke, uistite sa, že voda nie je príliš horúca - posledné, čo by ste chceli, je spáliť si sliznicu krku.
  •  
         
 4.  
 5.                  3      Zahrejte telo jogou. Váš hlas je koniec koncov časť vášho tela, takže ak chcete rozohriať váš hlas, rozohrejte celé vaše telo. Jóga je skvelý spôsob, ako si uvedomiť vaše telo a prinútiť vašej bránici k činnosti. Ak vám nie je extrémne zle, je to dobrý spôsob ako sa uvoľniť (ak je vám veľa zle, asi budete chcieť zostať v posteli!).  
    
  • Tu je dobré cvičenie, ktorým prinútite bránicu pracovať: sadnite si na zem so skrčenými kolenami. Uistite sa, že sú mierne od seba. Dajte si ruky na kolená a s natiahnutými pažami sa hlboko nadýchnite nosom. Silne vydýchnite ústami. Dajte dlane na kolená a pevne na ne zatlačte, prsty roztiahnite od seba. Pozrite sa hore, vyplazí jazyk a vytvorte tón ako leví rev - hlasné otvorené "Ahhhh". Uistite sa, že tento zvuk vychádza z vašej bránice a nie z vášho hrdla.
  •  
         
 6.  
 7.                  4      Využite silu pary. Všetko je to o hydratáciu, naozaj. Ak môžete mať vodu v sebe a okolo seba, bude vám dobre. Ak horúca sprcha s parou nie je momentálne v dosahu, priveďte do varu hrniec vody a nakloňte nad neho hlavu. Pretiahnite si cez hlavu uterák, aby para vírila okolo vašich dutín.  
    
  • Zostaňte niekoľko minút v tejto pozícii. Mali by ste začať cítiť, ako sa vaše dutiny prečisťujú (samozrejme ak ste prechladnutí). Opakujte to tak často, ako budete chcieť.
  •  
         
 8.  
 9.                  5      Prestaňte fajčiť. Ak to do vás nevtloukli už pred rokmi, fajčenie je úplne hrozné pre všetky stránky vášho zdravia, vrátane vášho hlasu. Hovoríme o vysušenie vášho pažeráka! Môžete si tiež popáliť hlasivky.  
    
  • Ak vás to zaujíma, keď prestanete fajčiť ušetríte, je to lepšie pre vás aj vaše okolie, znížite riziko srdcových ochorení, rakoviny pľúc a močového mechúra a všetky úrovne typy cvičení pre vás budú oveľa, oveľa jednoduchšie.
  •  
         
 10.  
 11.                  6      Navštívte svojho lekára. Ak ste proste len včera príliš veľa spievali karaoke, pravdepodobne sa nemusíte príliš starať. Avšak, ak ste sa pred týždňom jedného dňa zobudili a odvtedy neprehovorili, je to dôvod k poplachu. Navštívte lekára, aby ste zistili čo sa deje.  
    
  • Všeobecne povedané, čokoľvek viac ako pár dní si zaslúžia návštevu lekára. Vždy je lepšie byť opatrný ako tvrdohlavý. A ak je to sprevádzané inými symptómy (kašeľ, horúčka atď.) Navštívte ho určite .
  •  
                   
 12.  
             

    2      Lepšie strava a pitný režim  .

    
   
 1.                  1      Pite veľa vody. Udržujte vaše telo počas obnovy hlasu dobre hydratované. Zvýšenie vášho príjmu tekutín pomáha vášmu krku vytvárať zdravé množstvo vlhkosti a obnovuje hlasové funkcie. Vlhkosť je kľúč k získaniu vášho hlasu späť.  
    
  • Čo je opakom vody? Alkohol. Vysúša váš krk a necháva celé vaše telo dehydrované. Pokiaľ chcete čoskoro získať hlas späť, je nutné sa mu vyhnúť.
  •  
         
 2.  
 3.                  2      Vyhnite sa kyslým potravinám a nápojom. Kyslé potraviny a nápoje ako je čaj, citrusové plody a čokoláda nemajú žiadny priamy pozitívny účinok na hlasivky, ale podporujú kyslý reflux (veľa zlá vec). Kyslý reflux môže zhoršiť podráždenie a stratu hlasu. Najlepší spôsob ako sa zbaviť cudzích látok a baktérií, ktoré môžu predlžovať stratu hlasu, je piť veľa čistej vody.  
    
  • Počuli ste správne: čaj je kyslý a kyslé veci sú zlé pre sliznicu vášho pažeráka. Ľudia, ktorí ho vychvaľujú, ho pravdepodobne vychvaľujú preto, že sa po ňom cíti lepšie. Je upokojujúce, ale nemusí nutne pomáhať s aktuálnym problémom.
  •  
         
 4.  
 5.                  3      Pite tekutiny teplé. Správne, pretože pravdepodobne nebudete piť len vodu, čokoľvek čo pijete, pite teplé. Nechcete, aby to bolo príliš studené alebo príliš horúce - oboje má nepriaznivé účinky na sliznicu vášho hrdla. A ak pijete čaj (priznajme si, že pravdepodobne áno) med je v poriadku.  
    
  • Ste zvedaví, ako je to s mliekom? Mliečne produkty pokryjú vaše hrdlo. To môže byť upokojujúce, ale len to zakryje problém, ktorý sa čoskoro vráti. Ak vystupujete, uistite sa, že je nekonzumujete pár hodín pred predstavením.
  •  
         
 6.  
             

    3      Použitie upokojujúcich prípravkov  .

    
   
 1.                  1      Navštívte vašej lekáreň. Nájdete tam minimálne pol tucta produktov, ktoré tvrdia, že majú čarovný účinok na hlasivky. Emergen C, kastelánka, klzký brest a Vics sú len štyri prípravky, ktoré sľubujú, že navráti hlas. Ak prahnete po kúzelnom riešenie, jeden z nich by mohol fungovať.  
    
  • Len pre informáciu voda, voda, voda, voda a odpočinok hlasu je naozaj najlepšie riešenie. Nespoliehajte na zázrak.
  •  
         
 2.  
 3.                  2      Užívajte pastilky alebo kvapky proti kašľu. Zmena v počasí alebo vysušenie prostredí môže podráždiť hrdlo. Preto zaistenie vlhkosti môže pomôcť upokojiť toto podráždenie. Užívanie kvapiek alebo pastiliek na kašeľ je účinný spôsob, ako udržať vaše hrdlo zvlhčenej.  
    
  • Dokonca aj žuvačka môže vysúšať ústa. Čím viac vlhkosti a hydratácie, tým lepšie sa budete cítiť.
  •  
         
 4.  
 5.                  3      Investujte do zvlhčovača vzduchu. Obzvlášť ak je príčinnú podráždenie hlasiviek suché prostredie, môže to pomôcť vyriešiť problém. Je to podobné ako naklonenie hlavy nad hrniec s vodou z ktorého vychádza para, ale skôr ako keď hrniec s vodou obieha po celej miestnosti.        
 6.  
 7.                  4      Zamerajte sa na skutočný problém. Často je strata vášho hlasu príznakom väčšieho problému. Ak máte kašeľ, ste prechladnutí alebo vás bolí v krku, zamerajte sa na to miesto iba na stratu vášho hlasu. Keď začnete brať antibiotiká, vitamín C a liečiť kašeľ a horúčku zistíte, že sa váš hlas vracia.        
 8.  
             

Varovanie .

             
Zdravie populárne:
Ako byť štíhly za jeden týždeň.

Ako skontrolovať vši.

Ako predchádzať zjazveniu rany.

Ako niekomu odpustiť.

Ako precvičovať panvovej sval.

Ako liečiť žltačku typu B.

Ako sa zbaviť plantárnych bradavíc (veruk).

Ako ovládať svoje sny.

Ako predchádzať dne.

Ako si křupnout chrbtom.

Ako posilniť zuby a ďasná.

Ako sa zbaviť akné pomocou tea tree oleja.

Ako sa zbaviť zápachu od skunka.

Ako rýchlejšie zaspať.

Ako ráno dobre začať deň.

Ako vybrať PICC katéter (periférne zavedený centrálny katéter).

Ako zvýšiť hustotu kostí.

Ako rýchlo schudnúť vďaka diéte Päť súst.

Ako byť šťastní aj osamote.

Ako začať cvičiť po infarkte.

Ako regulovať krvný tlak.